Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem ott alszunk, ezért én...

Nem ott alszunk, ezért én vagyok a legbunkóbb a világon? Igazuk van?

Figyelt kérdés

Hárman a családommal lemegyünk látogatóba a nagyszüleimhez és anyukámhoz egy falusi rendezvényre, illetve egy baráttal is találkozunk.

Mikor elmondtam, hogy foglaltunk szállást a faluban, anyukám ledöbbent, azonnal sértődötten körbetelefonált mindenkit (a mi lakásunkban), és megbeszélték, milyen bunkók vagyunk.

Mikor rákérdeztem, miért tartozik a rokonokra, hol alszunk, olyanokat mondott, hogy szégyent hozunk rájuk, hírbe tesszük őket, és ez nagyon bunkó dolog.

Tényleg az?

Az okai: szeretnénk hárman aludni, a gyerekünk még kicsi, gyakran kel éjjel (anyukám erre azt felelte, majd ő dajkálja, de nem érzem, hogy az ő dolga lenne). Van üres szobájuk, de ott nehezen férnénk el a babával, meg féltem is az egerektől.

És amit írtam, hogy ismerőssel találkozunk, ők is vendégségbe (a faluba) érkező kisgyerekes család, és nyilván nem állítunk be máshoz.

Amúgy nem akartunk két naposra menni, de nagyon erőltették, meg anyám már mondta, mit kell vinnem, meg mit nem.

Azt hiszem, minden részletet leírtam.



2018. nov. 8. 19:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Hirbe teszitek. Talán takarítani kéne h az ember lánya oda merje vinni a babáját.. Nem ti vagytok itt a bunkok...
2018. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ne foglalkozz velük. Nyomorultak.
2018. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ő volt inkább bunkó, már bocs. Onnantól kezdve, hogy együtt vagytok a pároddal és gyereketek is van, már ti is egy család vagytok. Olyan döntést hozz, ami nekik/nektek a legjobb.
2018. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Mert fontosabb a "mit fognak esetleg szólni/gondolni", mint az, hogy a kisbabát ne rágják meg éjszaka a gyerekek. :(
2018. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Felnőtt vagy: merj nemet mondani! Inkább most, mint később. Meg kell tanítani anyádnak, hogy a döntés joga bármiben az életetekben kizárólag a tied. Ezt különösebb szópárbajok nélkül egyszerűen cselekvések útján lehet megtanítani, ő mond valamit, te meg csinálsz, amit akarsz. Előbb-utóbb meg fogja érteni, hogy már nem a kicsi gyerek vagy a családban, nincs fölötted hatalma. egy szikrányi lelkiismeret-furdalást ne érezz ilyenkor: ez a dolgok egészséges menete.
2018. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

egyszer nagyanyám nekem is nyomott egy hasonló szöveget


annyit mondtam rá, hogy ha neki fontosabb a ki mit szól, akkor garantálom, hogy lesz oka szégyenkezni


tudta, hogy rólam lepereg minden, és totál nem érdekel, hogy mit gondolnak, és vagyok olyan hülye hogy magamról elterjesztek cink dolgokat


soha többet nem hozta ezt fel :D

2018. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ó, nemet mondtunk mi. Szállás lefoglalva, ott alszunk, ez mar biztos.

De akkor szerintetek se én vagyok bunkó, ez megkönnyebbülés azért.

2018. nov. 8. 20:18
 8/23 A kérdező kommentje:

Inkább azt nem értem, hogy ez tényleg lenéző?

Az ilyesmit sokszor megkapom. Pedig nem felejtettem el, honnan jöttem. Egyszerűen csak így mindenkinek minden szempontból jobb.

Ugye más is van, aki külön alszik?

2018. nov. 8. 20:30
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem bántásból mondom, de a falusi embereknek gyakran más a gondolkodásmódja. Jól jelzi, hogy anyád rögtön szétkürtölt mindent.
2018. nov. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez az egeres kérdés mintha lett volna fél-egy éve.

Vagy ilyen gyakori jelenség, hogy egér van a falusi házakban?


Szóval, ha nem kamu:

Én felnőttként se nagyon akarnék ott aludni, ahol éjjel adott esetben egerek szaladgálnának rajtam.

Értesd meg anyukáddal, hogy ezt meg kell oldania valahogy, hogy jó szívvel ott merjetek aludni. Viszont, ha ezt megoldja, akkor ezután tényleg aludjatok nála.

2018. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!