Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet egy kellemetlen...

Hogy lehet egy kellemetlen rokont rávenni hogy ne hívogasson minket mindennap telefonon?

Figyelt kérdés

Egy összeférhetetlen, kötözködő rokonról van szó. Mindennap hívogat telefonon minket és megsértődik, ha nem veszi fel senki a családból. Azért telefonál, hogy a saját sérelmeit, gondjait, bajait elmesélje, energiavámpírként viselkedik. Sosem érdekli őt senki, csak addig fontos neki bárki, amíg lelki szemetesládának jó.

Én amennyire tudom kerülöm a vele való beszélgetést, mert folyton kritizál és beleszól az életünkbe, okoskodik és ő "mindent jobban tud".


2018. dec. 17. 22:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is volt ilyen és persze mindig csont részegen artikulácio nélküli beszéddel hivogatott h még barkóbázni is kelljen éjszaka közepén ha épp akkor hivott bebaxva.. Telefon szám csere,mindenhol tiltás,ha kell cimcsere stb..

58N

2018. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És igen, a saját életét nem képes megoldani hanem apámtól várja aki tőle 6000 km-re él. Nagybátyám USA-ban él régóta.
2018. dec. 17. 23:52
 13/19 anonim válasza:
63%
Nem tudom eddig mennyire próbáltál tükröt tartani felé, nha érdemes. Megértem ha nincs hozzá türelmed. Szerintem beteg lelkileg és magányos, máskülönben nem viselkedne így csak nem tudja normálisan kifejezni. Őszintén meg senki nem mondta el neki gondolom, hogy hogyan is kellene neki viselkednie, hogy kellemesebb legyen a személyisége. Van aki magától nem jön rá. Lehet megsértődik ha közlöd vele, de később azért fog keresni, hogy elmondja igazad volt. Már ha nem teljesen leépült.
2018. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Megmondod egyszer nyomatékosan, hogy legyen szíves és ne hívogasson. Ha ennek ellenére folytatná, tiltás, törlés mindenhonnan és telefonszám csere.
2018. dec. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Minket apám nővére hívogatott az USA-ból.

Igaz inkább észt osztani és magyar szót hallani.


De azért jól megmondta, hogy Orbán szent ember (már 8 éve is).

Mikor tőlem az ápolási segélyt, anyám rokkant nyugdíját is elvették, mondta, hogy írjunk Orbánnak, "biztos segít, mert ilyen nem történhet".


Na aztán meg mindig akkor hívott, mikor délután dolgozni mentem. Rendszeresen 18:40-kor.

Legkésőbb 18:50-kor kellett indulnom, de akkor már nagyon kellett sietnem.

Már akkor is berágott, mikor mondtam, hogy le kell tennem, indulnom kell. Még nekem volt kellemetlen.

Aztán később már fel se vettem...

2018. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
86%
Letiltanám a számát és/vagy nem venném fel neki a telefont. Azt pedig magasról lesz-rnám, hogy megsértődik rajta, sértődjön, annál jobb, legalább lekopik.
2018. dec. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Na igen. Ő is mostanában mondja hogy Trump milyen szuper és Orbán milyen nagyszerű politikus és nem érti ezt a sok barmot aki tüntet. 😂 Mert a startlapon és origon ezt és azt írják és az szent neki. 64 éves.
2018. dec. 18. 18:14
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem a nagybatyad...akkor hagyd apadra es neked nem kell ezzel foglalkoznod. Te ne.vedd fol a telefont, ha nem akarsz vele beszelni. Vedd fol, ha akarsz vele beszelni.


Azert ha 64 eve es kint el Amerikaban, akkor nem lehet neki olyan konnyu. Biztos valamilyen szinten hazahuz a szive es tenyleg maganyos vagy jobban esik neki magyarul.panaszkodnia, mint angolul. Az is lehet tenyleg nemveszi eszre magat, hogy tul negativ es a terhetekre van. Ha te felvallalod, akkor te mondd meg neki MINT EGYEDULI SAJAT VELEMENYED, hogy szerinted o tul sokat panaszkodik, sokat kritizal es ez eleg faraszto es jobb lenne, ha kicsit mas dolgokrol is lehetne beszelgetni vele. Talan ez is eleg, hogy elgondolkodjon es valtoztasson.

A megsertodessel nem kell foglalkozni.

2018. dec. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
33 éve disszidált és azóta sokszor itthon volt, most 64 éves de itthon élt 32 éves koráig.
2018. dec. 20. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!