Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon hogy lehet megmondani...

Vajon hogy lehet megmondani felnőtt embereknek, hogy amit csinálnak, nagyon nem jó, és mostanra teljesen elveszítették az önkontrollt?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.)

Adott egy a felszínen szupernek tűnő, összetartó család néhány nagyon erős, vagy inkább erőszakos női karakterrel. Ezek a nők egyébként nagyon vonzó, megnyerő és szórakoztató személyiségek, akik azonban már az abúzusig elnyomják a velük élőket. Egymást erősítik a verbális erőszakban, és gyakorlatilag évtizedek óta nincs olyan külső kontroll, ami tükröt tartana nekik. Gyerekkorom óta egyedül próbálom felvenni velük a "harcot", ennek mára az lett az eredménye, hogy mindenki idegbeteg hülyének tart. Ez egyébként a módszerük, ha valaki nem ért velük egyet, azt megszégyenítik, megalázzák. Egyébként pedig "a lelküket kiteszik", elhalmoznak mindendenkit ajándékokkal és szívességekkel, de jaj annak, aki ellent mer mondani. Én ebben szép lassan tönkrementem, ahogy még néhányan mások is, de ezek valamiért nem hajlandók meglátni a probléma forrását, vagy csak belefáradtak, vagy nem akarják belátni, hogy férfi létükre el vannak tiporva. Már ezt is nehéz elviselni, de most a következő generáció bántalmazása van soron, és egyedül kevêsnek érzem magam megvédeni őket. Vajon mi a jó stratégia ilyenkor? Van rá egyáltalán esély, hogy belássák a hibáikat?


2018. dec. 28. 12:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról, hogy a féfiakért akarnék "harcba vonulni", amint írtam, a legfiatalabb generáció és saját magam érdekében szoktam felvenni a kesztyűt, de tökéletesen eredménytelenül, mert ha már nincs több érvük, vagy eleve nem is volt, simán ránk vágják az ajtót, és/vagy jön az érzelmi terror.
2018. dec. 28. 13:30
 12/26 anonim ***** válasza:
14%
Cuna nők,és szegény kisfiu meséje.. Sokadik kérdésed ahol a nőkre akarod kenni a dolgokat..
2018. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom barátnőd sincs ennyi nőutalát után,de ezek akarnak keservesen barátnőt h utána bántalmazhassak a vélt nők okozta hülye sérelmeik miatt.
2018. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Jó, akkor itt asszem csúnyán beleszaladtatok egy tévedésbe, vagy én értettem félre valamit: kisgyerekes anyuka vagyok, nem pedig nőgyűlölő férfi.
2018. dec. 28. 13:38
 15/26 anonim ***** válasza:
Ha a kisgyereked szeret velük lenni, akkor időnként legyen, de viszonylag ritkán. És veled együtt. Arra az időre viseld el a természetüket. Aztán hazajössz és kimérgelődöd magadat. :DDD
2018. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
9%
Kisgyerekes anyuka aki szerint az a jo nőci aki lemegy kutyába ha meglát egy pasit.. Gratulálok..
2018. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt biztos, hogy ide akartad írni? Mert semmilyen szinten nem függ össze a témával...
2018. dec. 28. 13:47
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
De sajnos összefügg a hozzád hasonlo aki férfiaknak hajbokol hsjbokolna minden percben szo nélkül nen érti h vannak nők akinek tartásuk is van nem csak szolgalélek..
2018. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
Írtál egy kisregényt bármiféle konkrétum nélkül. Példák nélkül nem lehet eldönteni, hogy te hisztizel vagy tényleg igazad van, így meg nem lehet válaszolni a kérdésedre.
2018. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
42%
Jesszusom, ezt a hisztit.. nem élsz velük, mit problémázol meg nyavalyogsz? Törődj a gyerekeddel, meg a saját életeddel. És most engem is leugathatsz hogy "verbálisan bántalmazlak" vagyis nem bólogatók, meg nyalom a segged hogy "jajteszegény nekedvanigazad"
2018. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!