Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vajon hogy lehet megmondani...

Vajon hogy lehet megmondani felnőtt embereknek, hogy amit csinálnak, nagyon nem jó, és mostanra teljesen elveszítették az önkontrollt?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz.)

Adott egy a felszínen szupernek tűnő, összetartó család néhány nagyon erős, vagy inkább erőszakos női karakterrel. Ezek a nők egyébként nagyon vonzó, megnyerő és szórakoztató személyiségek, akik azonban már az abúzusig elnyomják a velük élőket. Egymást erősítik a verbális erőszakban, és gyakorlatilag évtizedek óta nincs olyan külső kontroll, ami tükröt tartana nekik. Gyerekkorom óta egyedül próbálom felvenni velük a "harcot", ennek mára az lett az eredménye, hogy mindenki idegbeteg hülyének tart. Ez egyébként a módszerük, ha valaki nem ért velük egyet, azt megszégyenítik, megalázzák. Egyébként pedig "a lelküket kiteszik", elhalmoznak mindendenkit ajándékokkal és szívességekkel, de jaj annak, aki ellent mer mondani. Én ebben szép lassan tönkrementem, ahogy még néhányan mások is, de ezek valamiért nem hajlandók meglátni a probléma forrását, vagy csak belefáradtak, vagy nem akarják belátni, hogy férfi létükre el vannak tiporva. Már ezt is nehéz elviselni, de most a következő generáció bántalmazása van soron, és egyedül kevêsnek érzem magam megvédeni őket. Vajon mi a jó stratégia ilyenkor? Van rá egyáltalán esély, hogy belássák a hibáikat?


2018. dec. 28. 12:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Hű, azért úgy látom, van itt jó néhány frusztrált ember, de sebaj, ha ettől jobban érzitek magatokat, csak bátran, ne rejtsetek semmit véka alá.

Azt még mindig nem tudom, mitől megy le kutyába az a nő a férfiak előtt, akit zavar, ha más nők módszeresen gyötörnek mindenkit maguk körül, legyen az nő vagy férfi, esetleg gyerek, de ebbe nem is mennék bele mélyebben. Akkor most egy-két konkrét példa, bár ezt szerettem volna elkerülni...

Pl. unokahúgom nem az első családi bulit szervezi, ami nem először telik el azzal, hogy az anyja folyamatosan parancsolgat neki, és alázza mindenki előtt. A lány már megszokta, hogy nem szólhat vissza, de legutóbb már látszott az arcán, hogy nagyon meg van bántva. Az anyja számonkérte rajta, hogy mégis mi baja, ott mindenki előtt. Ő próbálta elmondani, nem sok sikerrel. Rajtam kívül senki nem állt mellé. Ahogy kinyitottam a számat, az anyja közölte: Te hallgass!, majd összepakolt és távozott. A bulit azonnal agyonvágta, unkahúgom meg fél éjjel sírt. Szerintem soha többet nem rendez bulit a családnak.

Más.

Terhesen nagyon rosszul voltam, és nagyon zavart a cigifüst. Ezt mindenki tudta, tiszteletben is tartotta. Nagynénéméknél voltunk, ő fogta a cigijét, hogy kimegy dohányozni, mire anyám: Csak nem fogsz kimenni a saját lakásodból cigizni, mert ez itt hisztériázik? Menjen ki ő, ha zavarja. (Jelzem, egy szót nem szóltam, nemhogy hisztiztem volna.)

Elég lesz, vagy mondjam még?

2018. dec. 28. 14:42
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezek tényleg jó példák, így már megértelek. De ha ezeket nem írod le, nem lehet azzal mit kezdeni, hogy "elnyomnak" meg "szemétkednek". Olyan ismerősöm is ilyen dumákat nyomatott, akinek az volt a baja, hogy 24 évesen nem adtak neki zsebpénzt Converse cipőre, meg aki 28 évesen nem volt hajlandó elmenni dolgozni.


Sztem a legjobb az, ha rohadtul távol tartod magad és a gyereked is ilyen energiavámpír, erőszakoskodó emberektől, persze ezt nekik is elmondhatod, hogy "erőszakosak, basáskodók vagytok, elegem van belőle, a lelki békém fontosabb, mint a vérségi kötelék, engem többet nem láttok".

2018. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
73%
Na igy azért már más a gyerek fekfése.. Na ilyen nőt v férfit egyszer kell csak jol kiosztani helyre tenni..
2018. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a következő iylen megmozdulásuknál kiosztanám őket, közölném, hogy amíg nem kérnek bocsánatot, addig nem látnak sem engem, sem a gyerekem. A normálisabbak felé meg elmondanám, hogy rám számíthatnak, ha úgy érzik, de az energiavámpírokkal nem fogok többet egy levegőt szívni.
2018. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hívd te őket magatokhoz időnként látogatóba, hogy mégis csak legyen valami családi kapcsolattartás, de egyszerre csak egy ilyen erőszakos-féle legyen nálatok. Hívhattok egyszerre több embert, de csak egyvalaki lehet közülük erőszakos. Így könnyebb lesz kezelni, nem lesz támogatója a pampogósnak. Nem tud parancsolgatni majd, mert megmondod neki, hogy a te házadban más szokások vannak, például, hogy nem emeljük fel a hangunkat, mindent megkérdezünk, hogy szabad-e ezt meg azt csinálni, és kész. Így már fog viselkedni az illető, ha meg nem tetszik neki, nyugodtan hazamehet.
2018. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: megszakítasz ezekkel a banyákkal minden kapcsolatot és szépen elköltözni, minimum Ausztriába.



Unokahugot meg ugyanerre biztatni, hogy az anyját hagyja ott a picsbe,amint betöltötte a 18-at, legkésőbb leérettségizett, ha nem akar 60 évesen pszichológushoz járni, mert basáskodik felette a 80-90 éves anyja-egyik pszichológus ismerősömnek bizony volt ilyen a praxisában-.


Az ilyen típusú emberekkel csak ezt lehet csinálni, ha csak nem akarsz agylobot kapni.


Hidd el, ha összefognátok a családdal, pont bekövetkezne, amitől a legjobban félnek: egyedül halnak meg.


Minden esetre, részvétem.

2018. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!