Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ki a legidegesítőbb rokonod...

Ki a legidegesítőbb rokonod és miért?

Figyelt kérdés

Sztorikat várok!

Én sem akarok kimaradni. Szóval nekem keresztanyám a legidegesítőbb rokonom. Vénlány, tanítónő, 50 éves, se férj, se gyerek, se kutya, se macska. Rettenetes természete van, talán ezért nincs és nem is volt soha senkije. Bármikor átmegy tanárnénibe és bárkinek képes dirigálni. Az élő fába is beleköt. Szinte látom lelki szemeimmel, ahogy áll egy vánnyadt akác előtt és osztja, mint az ítélet, hogy: "Hogy áll az ágad? Nem áll jól a leveiednek ez szín. Mivel öntöznek téged? Hát én biztos nem így csinálnám... Talán ha jobban ápolnád a kérged, nem lennél ilyen nyomorult...".

Bármibe bele tud kötni. Most kényszermegoldásként egy házban lakom vele (ő alsó szinten, én felsőn, de már keresek albérletet, mert ezt nem szeretném évekig csinálni, akkor sem, ha anyagilag nagyon kényelmes megoldás), szóval két külön szinten vagyunk (külön fürdő, külön konyha) így szinte sosem érintkezünk. De csak azért nem, mert már vagy 50x összevesztem vele, hogy hagyjon békén és ne szóljon bele mindenbe amit csinálok, és így alig jár fel az én szintemre. Mert persze a szobanövényeim nem jó helyen vannak és mind ki fog pusztulni (hétágra virágoznak, just sayin'), kritikán aluli módon portörlök, az egy szentségtörés, hogy nem zavar egy mosatlan tányér fél napon keresztül a saját mosogatómban... De a kedvencem az volt, hogy még az ajtót is rosszul zárom be, mert túlságosan csörgök a kulccsal.

Na, kíváncsi vagyok, ki tud lepipálni. :D Írjatok!



2018. dec. 30. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Mamám testvére.

Mikor 17 éves lehetett a mamám a dédipapám autóbalesetben lebénult nem tudott dolgozni. Később meghalt dédim egyedül maradt mamámmal a nővérével és öccsével. Mamám iskola után egyből ment dolgozni munka után hazament és vezette a háztartás a nővére meg semmit se csinált. Később elköltözött és mindig csak mama és az öccse láttogatta és látogatja dédit mama nővére le se szarja még karácsonyra se jönnek el pedig nem laknak olyan messze. De ha mégis eljönnek 3 évente egyszer pénzt kérnének mert hogy nekik kevés van érdekes mégis mennek mindig kirándulni meg a hegyekbe építettetek egy házat. Mikor lejött mamáékhoz ebédre mama még a belét is kifolgozta de a nővére csak kritizálta.

Ezért nem szeretm mert egy álszent kígyó

2018. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Én saját magamnak, a másik énem. Ja és a nagynéném egy bunkó proli. Természetesen a pénzen kötözködik folyton hogy mi az hogy neki Pesten még külföldi kirándulásokra is telik nekem pedig itt vidéken meg csak krumpliszsák.
2018. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%
Az unokanővérem,6évvel idősebb nálam,de nem tudja élvezni az életet.Nincs egy barátja se,konkrétan a családon kívül senkije nincsen.Karácsonykor mindig nálunk van a nagy család egészen 23.-ától január 2.-áig.Esténként mindig összeülünk a nappaliba és beszélgetünk,társasozunk..Idén valahogy mindig mellém keveredett ezeken az estéken,és nagyon sokszor előfordult,hogy belenézett a telefonomba.Eleinte annyira nem is vettem fel,mert lehet,hogy ez csak egy automaitkus reflex nála..De amikor már azt vettem észre,hogy rendesen ő is olvassa az üzenetet amit éppen írtak nekem,kicsit felidegesitett.Amikor szóltam neki,hogy a sajátjával foglalkozzon már legyen szíves,csak annyir mondott,hogy neki nem ír senki.🤦🏼‍♀️
2018. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
58%
Mamám. Mindenkivel tündéri, minket pedig kikészít. Sokat veszekszünk vele. Úgy képzeljétek el, hogy lecgányribncozott üvöltve, holott szűz vagyok és még cgány se. Hangfelvételt bekészítettem szóval megvan örökítve. Ilyeneket és ehhez hasonlókat képzeljetek el. Hát itt tartunk..
2018. dec. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Apunak van egy unokatesója, aki mindig azzal kérkedik, hogy ő olyan jó nő, hogy semmiért sem kell fizetnie pénzzel. A nőgyógyászától van a kisebb fia... Mindenkivel csinálja, a főnökétől kezdve a tüzép tulajáig (ingyen kerítés). Részletesen meséli családi találkozókon büszkén, hangosan, gyerekek előtt is. Annyira hülye, hogy nem is szégyelli. Mindenki kerüli a társaságát, rettentő kínos órákig hallgatni. Mindig köldökig kivágott ruha van rajta, és a melleit egyenesen a másik arcába tolja, és minden nem vérszerinti férfi családtaggal kikezd. Nagyon szeret más nőkkel versengeni, egyszer felnyúzta az xl-es testére az m-es kabátomat, mert valaki azt mondta, hogy csinosabb vagyok.
2018. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem úgy mondhatni a teljes rokonságom irritál.


A legfőbb probléma, hogy még mindig úgy kezelnek, mint egy szerencsétlen diploma nélküli egyetemistát. Kapom a kéretlen életvezetési és karrier tanácsadásokat mintha ők jobban tudnák, hogyan is kell élni az életet, mikor évente egyszer látnak, akkor is azt kérdezik, mit is dolgozom.


Azt vettem észre, ha valami nem megy az embernek, akkor azt előveszik. Miért nincs barátnő? Mennyit keresek? Miért annyit? Miért nem váltok, és a többi.


Mióta jól keresek, érdekes módon a kutyát nem érdekli a munkám. Vagyis de, bele pofáznak, hogy miért nem lépek előre, meg miért nem én vagyok a cégnek a vezetője. De például a büdös életben nem kérdeztek a hobbijaimról. Pedig imádok túrázni, kirándulni, az le van szarva. Vagy kaptam céges autót, akkor ott is letudták azzal hogy van és kész. Nem azt mondom, hogy nyál csorgatva álljanak, de itt is negatív irányba kérdeztek vissza, hogy "És miért kaptad?".


Nehéz elmagyarázni, egyszerűen a sok rohadt negatív és túlzó elvárás amit utálok.


Nem azt nézi, hogy többet keresek mint ő. Hanem miért nem keresek még sokkal többet?

Nem annak örül, hogy van autóm, hanem miért nincs házam?

Nem annak örül, hogy mennyi mindent megélek, hanem helyette mi az amit nem csinálok.


Illetve mindig a sok hülye kérdés, ami szintén támadó. Miért remeg úgy a kezed? Eddig is ott volt az az anyajegy? De meghíztál/lefogytál.


Lehet ez másnak mind apróság. De én lassan 30 évesen a nulláról építettem fel az életem, munkám, kapcsolataim, önbizalmamat. És egyáltalán nem vágyok rá, hogy mérgező emberek között legyek, akiknek folyamatosan csak az a célja, hogy romboljanak.


Illetve az egész rokonsággal az a bajom, hogy emberek halmaza, akik úgy tesznek mintha ismernének, pedig egyáltalán nem.

2018. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyetlen személy, akit kiemelnék, de megemlíteném anyámat és az ő anyját, tehát a nagymamámat, akikből nemrég kibukott egy roppant irritáló dolog.


Kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok és hogy

inzulinrezisztenciám van. Ez azt jelenti nagyon röviden, hogy nem ehetek laktózos cuccokat, meg az IR miatt lassú felszívódású szénhidrátokat, cukormentes dolgokat, sok zöldséget stb. célszerű ennem.

Ha nem követem a diétát, a laktóz miatt rövidtávon "csak" iszonyatosan felpuffadok, hasmenésem lesz, hányok, az IR meg egy idő után cukorbetegséggé alakulhat.

Na, most anyámék szerint ez csak úri hóbort, és most az ünnepek alatt MINDENBE tettek sajtokat, tejfölt, tejszínt, persze nem laktózmenteset. Amikor nem ettem belőlük, akkor meg azzal jöttek, hogy "gyerekkorodban is megetted, mégsem volt tőle semmi bajod", meg "most az egyszer megeheted, otthon meg majd eszed, ami akarsz"...

Aztán jöttek azzal, hogy nekik soha semmi bajuk nem volt, nem tudják én miért lettem ilyen "tápos", meg hogy bezzeg ők orvoshoz sem járnak sosem, meg hogy szedjek vitaminokat, meg igyak gyógyteákat és majd elmúlik...

Szóval gondolhatjátok. Ja, és volt egy töltött hús, aminek a töltelékében többet között volt tejszín is. Anyám letagadta, én ettem belőle, persze puffadtam, alig bírtam hazavezetni, aztán másnap csak bevallotta, hogy hát egy kevés volt benne...


Mindenki eldöntheti, hogy ilyen családtagok mellett kell-e még ellenség az embernek.

2018. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom. Egyedül nevelte a feleségemet, így mostanra egyedül maradt. Folyton ránk akaszkodik. Vagyis csak akaszkodna, mert leállítom.

Egyébként elég butácska (nem bántásból), fogalma sincs a világ működéséről. Ilyen lájkvadász oldalakon olvasott sz.rságokkal traktál mindenkit. Beszélgetni nagyjából semmiről nem lehet vele. Ha valami olyan téma szóba kerül, ami túlmutat a falu határán, zavarában elröhögi magát és mindenkit lehülyéz, aki ilyenekkel foglalkozik. Egyébként mindig vihog, teátrálisan kacag, mint valami elmeroggyant.

De ez nem is lenne idegesítő. Ami irritáló, az a passzív agresszív magatartása. Mindenkit ledumál, belepofázik mások beszélgetésébe, gyakran hülyeségeket. Mindenki hülye, csak ő éli jól az életét. És mivel ő már 35 éve a helyi bölcsődében dolgozik, ő már letett valamit az asztalra, és ez bármilyen vitában aduász, szerinte.


Egyébként egy kedves nő, sokan szeretik, akik nem találkoznak vele sűrűn. Nekünk is sokat segít, de mi ketten valahogy sosem voltunk nagy haverok.

2018. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Unokanővéreim és a nagybátyám. A két 40 év körüli nő olyan gázul tud viselkedni hogy szekunder szégyenérzetünk van utánuk. Nem tudnak viselkedni és potyalesők. Nagybátyám sokat iszik és minden nap zaklatja a szüleimet telefonon és fel van háborodva hogy a "gyerekek" akik mi vagyunk 25-30 között nem beszélnek vele mindennap. Én nem vagyok kíváncsi a hülyeségeire meg a migransozasaira.
2019. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!