Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másnak is van kibírhatatlan,...

Másnak is van kibírhatatlan, nagyszájú rokona? Több lenn

Figyelt kérdés

Nekem a nagybátyám az, káromkodós, veszekedős, beszélni is kiabálva tud, ha csendesítik, még jobban felemeli a hangját. Ami nem is akármilyen, kb Mucsi Zoltán-féle kiabálásra kell gondolni, de még attól is durvábban. Ha az ő politikai nézetének ellentmondanak, már kiabál is, hogy hogy lehetsz olyan hülye, ****** meg *******, hogy nem értesz vele egyet... Az ünnepi vacsorát is szétb*****ta, meg tegnap a szilveszterit is. Az asztalnál csak ő beszélt (értsd:kiabált), a többiek szóhoz sem jutottak, nekem is mély hangom van, esélyem se lenne az ő repedtfazék hangjával szemben.

Ja és jogosan jönne a kérdés, hogy mért ünneplünk akkor vele? Hát azért, mert közel lakik, mamám testvére, és őneki néha szokott segíteni, meg anyum is jóba van vele (őt nem is bántja), és az ünnepeket a mamámnál tartjuk...



2019. jan. 1. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk is van egy ilyen rokonunk. 1x játszott el velünk egy hasonló jelenetet, mint amit leírtál, egy családi összejövetelen. Miután később sem kért bocsánatot a viselkedése miatt, így többet nem találkoztunk vele. Ennek már kb 14 éve.

Az olyan emberrel nem lehet mit tenni, akit csitítasz és még jobban ordít. Ostoba. Nem kell vele tartani a kapcsolatot.

2019. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem, másnak nincs, csak neked.
2019. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
első: az nagy szerencse hogy tudtatok szakítani vele, nálunk annyiban más a helyzet, hogy 2-en jóban is vannak vele, ezért nem lesz változás, hiába másnak sem tetszik a helyzet... És ráadásul közel is lakik...
2019. jan. 1. 21:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos kor után - szerintem nem kell ehhez a 18-at se elérni - te magad tartsd magad távol tőle úgy, hogy nem mész el a családi rendezvényekre indoklással. Nem vagy köteles kocsmai tahóságot hallgatni, amivel elrontják a te ünneplésedet. A rokonokat majd meglátogatod akkor, amikor ő nincs ott.
2019. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig annak van igaza, aki a leghangosabb. Van ilyen rokonom, és mindig rászólok, amikor elkezd üvöltve beszélni, rendre az a válasz: nekem ilyen a hangom. Nem tudok rajta változtatni.

Gyárban melózott gépek mellett, kicsit süket is, üvöltve beszél. Gáz.

Ha politizál, azonnal témát kell váltani.

2019. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4-es: csendes, zárkózott ember vagyok, és messze még a költözés (márha lesz valaha is). Mivel nem járok sehova, ezért mindig tudják hogy hol vagyok, így nincs is kifogásom. Ja és barátaim sincsenek...

Már ha nincs ott - sajnos ilyen nincs, szinte mindig ott van. Kell neki ez-az, kihasználja az embereket, olyan dolgokért hívja át őket amit ő is megtudna csinálni, erre a válasz: fáj a derekam, nyakam, mindenem.

2019. jan. 1. 22:33
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös: vele nem lehet témát váltani, mert mindig visszahozza. Pl: a mostani helyzetet is nagy hangon elemzi, az orbánosat. Ráadásul semmi köze hozzá, mert szlovákiában vagyunk...
2019. jan. 1. 22:34
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ilyen személy majdnem minden családban van.Nálunk is van belőle egy,az ünnepeket együtt tölti a család,már rosszul van mindenki amikor tudjuk,hogy jönni fog,de Mama miatt muszáj meghívni.
2019. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Indoklást írtam, nem kifogást. Nem mész el, és megmondod, hogy miért. Nem hazudsz. Nem kell részt venned semmilyen összejövetelben, ami neked nem jó.

Barátkozni meg próbáljál, álljál szóba emberekkel, hívd el valahova a szimpatikusakat. Nem kell beleposhadnod ebbe az életbe.

2019. jan. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nálunk nagyon közeli a család, sajnos muszáj ott lennem, mert ha nem, abból botrány lenne, most komolyan. A barátkozásról meg: mivel anyumék is veszekednek mindig, én már fiatal korban kiábrándultam az életből, mostanra egy megtört, kiégett, életunt ember vagyok, ezért sem tudok elmenekülni innen...
2019. jan. 2. 03:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!