Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámékkal?...

Mit csináljak anyámékkal? Kibírhatatlan, hogy 18 évesen még mindig korlátozni akarnak!

Figyelt kérdés

A leírás előtt leszögezném, hogy nem hiszti. De már nem tudom, mit tehetnék...

Sosem voltam az a bulizós fajta. Én csak szeretnék a barátommal lenni akár teljes hétvégét, mert messze lakik, illetve dolgozni, hogy egy kevéske pénzem legyen, és ne a szüleimen élősködjek. Már rég a páromhoz költöztem volna, de itthonról is másfél óra a suli, tőle még több lenne. Megmondtam, hogy ezt a tanévet végig csinálom, aztán átiratkozom esti suliba, mert ezt a hajtást nem bírom. Mindemellett az emberekkel is bajom van, pontosabban nekik velem (tanároknak-diákoknak egyaránt), és már nem is érdekel semmi a gimiből. Én már csak dolgozni szeretnék, eltartani magam, mellette sulizni, utána pedig pár szakmát szerezni. Ebben mi a semmirekellősség? Mert szerintük ez az. Három hónapot kellene még itthon kibírnom, de egyre nehezebb. Ma is kaptam hatalmas fejmosást, mert "lógni' suliból (orvosi igazolással persze...), biztos a barátom visz rossz útra, és meg is lett tiltva, hogy átjöhessen. Nincsenek barátaim, mert mindig be voltam zárva, csak ő van nekem, és még csak őt sem láthatom? Elegem van...


Kissé kusza lett a történet, mert jelenleg is idegállapotomban vagyok. Ha valami nem világos, kérdezzetek nyugodtan, addig is várom a hasznos válaszokat. 18/L



2017. márc. 23. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Minden lecsúszás így indul...

Ha elkezdesz dolgozni, mellette tanulni az még jobban le fog terhelni a jelenlegi állapotnál...

18 évesen nem élősködsz, persze ha nem hisztizel extra igényekért...

Én ezt amit leírtál erről.lebeszélnélek, mert ez tuti bukta lesz.... ez csak leírva könnyű...

2017. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Már ne hari, de ha egy sima nappali gimit nem bírsz, akkor hogyan akarod estin, munka mellett végezni? + még ott a háztartás is, amit a barátoddal kell vinnetek.
2017. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Lehet egyedi eset vagy ritka, de az estin végeztem 11+12. osztályt és ennél egyszerűbb nem is lehetett volna. Sose jártam be, csak dolgozatokra meg az érettségire tanultam 2 napot és viszlát.
2017. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

"Mindemellett az emberekkel is bajom van, pontosabban nekik velem"

Ha mindenkivel bajod van, nem a "mindenki" a hibás...

.

Szörnyű, amit leírsz!

Egy 18 éves, felnőtt lányt, aki még tanul, korlátozni akarnak szülei.

Nemhogy örülnének annak, hogy szó nélkül elfogadod a tetőt a fejed fölé, eltarthatnak, netán még mosnak is rád és takarítanak utánnad.

Megoldás az elköltözésed és persze önmagad eltartása.

Aztán akkor mehetnek hozzád látogatóba, amikor megengeded nekik.

2017. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
18 éves max jogilag felnőtt. Visszagondolva én is azt hittem mekkora jani vagyok, de senki se úgy kel fel a 18. szülinapján hogy hirtelen bölcs és tapasztalt lesz.
2017. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Idegállapotban vagy? Honnan jöttél, a Mónika showból? :D


Mindennel és mindenkivel bajod van, eleged van a gimiből (holott nemsokára végeznél), és már mennél el otthonról, lógsz a suliból, nem érdekel semmi, csak a pasid...


Én sem jósolnék neked sok jövőt. Ha már ezen hisztizel, hogy nem bírod a gimit, mi lenne veled egy munkahelyen? Vagy netán felsőoktatásban? 1 hónap után sírva fogsz szaladni a pasidhoz, hogy tartson el, aztán majd menekülsz vissza a szüleidhez, amikor kitesz, és ott maradsz szakma, pénz, minden nélkül, pont emiatt a hozzáállás miatt.


Kicsit kapd össze magad (dolgozni egyébként nyugodt szívvel elmehetsz, 16 éves kortól szabad diákmunkázni, a szüleid meg nem zárhatnak be, és nem is akarnak), húzz bele a tanulásba, ne utálatoskodj az emberekkel, és akkor majd meglátják a szüleid, hogy még lehetsz életképes a jövőben.

2017. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálok válaszolni az összes kérdésre. Azért nem bírom ezt a gimit, mert rohadt sok órám van
2017. márc. 23. 20:57
 8/15 A kérdező kommentje:
(véletlenül ment az enter,sry), kolis voltam, de kénytelen vagyok bejárni. Emellett nincs időm diákmunkára. Azért támaszkodom a PÁROMra, mert másom nincs. És még igenis sokára végzek. Idén vagyok tizedikes (nem, sosem buktam). Itthon a háztartást a magam részére magam intézem, én mosom a ruháimat, magam készítek kaját. Ebbe se lehet belekötni.
2017. márc. 23. 21:00
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Az a baj, hogy így tudod.mi vár rád? Minimum 8 óra, de becsúszhat a 12.óra.munka is... igy biztos hogy nem fogsz te tanulni mznka mellett...

Jó uton haladsz, hogy tönkre tedd az életed...

2017. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hamarosan végzel mert vagy 3 .éves vagy vagy 4.gimnáziumba,csak kibirod már azt kis időt javaslom bird ki mert munka villága még ennél is fárasztobb.annak meg van mindig oka hogy nem birnak téged se a tanárok se gyerekek.és te sem őket.
2017. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!