Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti, akik megszakítottátok...

Ti, akik megszakítottátok közeli rokonotokkal a kapcsolatot, nem féltek attól, hogyha meghal, bánni fogjátok?

Figyelt kérdés
2019. jan. 12. 13:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Aki 1% esélyt ad, meg akinek az apja halála utána örökösödési viszályt írta.


Kitartást nektek!!! Hasonló rossz viszonyom nekem is van.. Nehéz.

De kívánok nektek minden jót!

2019. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
66%
Senkit nem mentesít semmi alól, csak azért mert közeli hozzátartozó, és semmire olyanra sem jogosítja fel ez a tényállás, ami a másiknak árt. Nincs ilyen hogy közeli rokonnal nem szakítjuk meg a kapcsolatot. Jól nézünk már ki...
2019. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem, tobbszori probalkozas utan sem, nem ez volt az elso alkalom, hogy ezt megleptem, de az utolso az biztos.


Mar tini koromban elkezdodott, majd folytatodott egyre durvabban, voltak talan 1-1 jo napok az evben amikor az ember elcsodalkozott, hogy je, ilyet is tudnak. Na az csak a kepmutataa resze volt, es amikor egy kozeli hozzatartozom felvazolta a csaladunkrol a lenyeget sok mindent megbeszeltunk es korabol adodoan idos volt felkeszitett arra mi fog pontosan tortenni ha O meghal.


Na ez pontosan ugy tortent, 1-2 honapon belul meg is koszontem a lehetoseget es kizartam oket teljesen az eletembol 3 honapra. Kesobb ezt tobb okbol kifolyolag, enyhitettem ker mondatos kapcsolattartasra, de a folyamatos “megfigyeles” kellemetlen erzesek utan mikor latogatoban voltam, felidegesitettek, es degradalnak,ott es az ertekek kulonbozo megitelese utan, eroszakosabb probalkozas arra hogy engem lenyomjanak, vegervenyet vesztette.


Szamomra semmi kozos nincs bennuk es bennem, es nem vagyok kotelezo elviselni azt ami nekem rossz attol mert a csaladom.


Szuletesnapomon megkoszontem a lehetoseget, es pontot tettem ennek az egesznek a vegere.


Nyugalmat leltem, es nem gondolom ugy hogy egy cseppnyi ragaszkodas nelkul barmit is bannek, hiaba szerepel egy nev a szemelyigazolvanyomban vagy kit nem hivhatok apanak.



Az en csaladom verszerint - egy emberben merult ki - aki elhunyt, es az emleket mig elek orizni es ovni fogom :)


26/N

2022. júl. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 szonata ***** válasza:
0%

Olvastam a véleményeiteket. Elszomorító sok esetben. A gyűlölet hajt és nem a szeretet.

Ismeritek a megbocsájtás örömét, csodáját? Úgy látom, hogy nem.

Vannak rokonok, akiket valamiért nem szeretünk. Sajnos az ő gonoszságuk nem minden esetben jellembeli hiba, hanem külső tényezők, elmagányosodás hatása. Szép szóval, beszélgetéssel csodákra képes az ember. Kis idő után rájössz, hogy milyen rosszul ítélted meg.

Nem szabad engedni a gyűlölet elhatalmasodását a szívünkben, mert magunkat is mérgezzük.

A megbocsájtás nehéz emberi tulajdonság, de ha képesek vagyunk rá az eredmény nem marad el. Nem szabad elengedni,várni a halálát, mert megtudhattok olyan dolgot róla, amit már soha nem hozhattok helyre. Nem kívánom ezt a mardosó érzést senkinek.

Ne gyűlölködjünk!

2022. júl. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!