Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ostobának tart a családom?

Ostobának tart a családom?

Figyelt kérdés

Még gyerekként kialakult az a sztereotípia, hogy a bátyám az okos, én a butuska.

Azóta a bátyám 11 év alatt nem bírta kijárni az egyetemet (5x szakot váltott), én MSc-n vagyok és szeretnék phd-ra is menni külföldre.

Középiskolás korunktól én voltam jobb tanuló, én indultam versenyeken. Nem azt mondom, hogy a testvérem rosszabb/butább nálam, ő nagyon profi másban, körülbelül tűz és víz vagyunk, ami nekem megy, az neki nem és vice versa.

Mégis rendszeresen visszahallom, hogy én csak "szerencséből" mentem át, míg a testvéremnek megvan az esze az egyetemhez, csak lusta. A tesóm volt az egyetlen a családból, aki eljött a diplomaosztómra, de családi alkalmakkor mindig szóba kerül, hogy mikor fejezi be az adott szakot, mert szeretnének elmenni egy IGAZI diplomaosztóra.

Nekem meg egyre rosszabbul esik ez, hogy mindig elmondják, hogy sose hitték volna, hogy megszerzem a diplomám, bezzeg a bátyám...!

Miért tartanak idiótának?



2019. jan. 18. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez durva. Ezt minden rossz szándék nélkül írom,de kegyetlen egy családod van. Nyilván nem látok bele,de saját tapasztalataim alapján ez így is fog maradni. Hidd el,okot nem fogsz rá találni,csak megoldást. Egyszerűen ne NEKIK akarj bizonyítani. Sosem fogják értékelni. Magadnak tanulj,és amikor egyszer sikeres leszel,hidd elel,hogy értékelni fognak. Na pont olyankor kell lepattintani az ilyen fajta embereket,mielőtt lehúznának pénzileg és érzelmileg is. Család,nem család,mindegy. Te magadért tanulsz.
2019. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Lehet hogy a családod nem tartja sokra azt a szakot amit te végeztél. Pl sok ember lenézi a bölcsészeket.

Nagyon sajnálom hogy ilyenek hozzád...

2019. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Vegyészmérnök vagyok... szerintem ez nem az a klasszikus szak, amit sokan lenéznek.
2019. jan. 18. 20:15
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
hát nézd, mondjam azt, hogy legalább van egy bátyád, aki elment a diplomaosztódra, ha már rendes család nem jutott? azért tartanak h lyének, mert ők úgy döntöttek és az van, kész. ezzel a fajta idiotizmussal nem tudsz mit csinálni, max. lesz rni őket.
2019. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Isten hozott a csapatban!


Magadnak kell megfelelni, nem másoknak.

2019. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Ostobának tart a családod. És hogy miért? Mert nő vagy. Ez világosan kilátszik. A családod abban a beszűkült világban él, ahol a fiú gyerek az etalon, bármit csinál. A nagy reménység, aki viszi tovább a vérvonalat.


Egyszer majd köszönd meg nekik, hogy minden amit elértél nekik köszönhető. Oly módon, hogy a bizonyítani vágyás vitt előre az életben. Ösztönözni a fordított pszichologiával is lehet. Majd azzal a lendülettel finoman érzékeltetheted is, hogy ezentúl a tökéletes kapcsolatok záloga a távolság és az évi néhány kötelező (ünnepi) családi vacsora. És gratulálok, hogy ilyen környezetben a helyzeted pozitív irányba tudtad kihasználni és nem az a lúzer buta lány vagy, akinek ŐK látnak.


A bátyád az egyetlen normális ember a családban, aki látja mi a helyzet és tudja, hogy érdemtelenül tartják többre nálad. Azért ment el egyedül ő a diplomaosztódra.


Kitartást a továbbiakhoz is.

2019. jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Kerdezo bizonyara te is tudod ami egyertelmu hogy teged sz@rba sem nez a csaladod, mig az elso szulott tronorokost magasztaljak. Szomoru hogy ilyen csaladod van es orulhetnenek hogy lediplomaztal es volt eszed tanulni. Nyilvanvalo hogy jobban szeretik a batyadat de emiatt te ne keseredj el mert nem a te hibad es nem is igazan rudnal mit tenni. Sajat magadnak felelj meg es kesz nem masoknak kell es foleg nem olyanoknak akiket hidegen hagy es meg le is neznek. Ha lesz ra alkalmad mielobb koltozz el, nem menekvesbol hanem mert nem neznek emverszamba es egy olyan mergezo kornyezetben csak emesztened magad. Mashol a sajat ura lehetsz de amig ok adjak alad a livat hogy nem vagy jo addig ezen fogsz kattogni.
2019. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez tenyleg szomoru :(

Amugy ilyenkor talan megprobalhatsz beszelni veluk, hogy neked ez rosszul esik.

De amugy nagyon ugyes vagy, gratulalok a vegyeszmernokhoz!

Szerintem (bar nehez lesz) probald figyelmen kivul hagyni a kivetelezest. Es tanulj magadnak, magadert, azert hogy neked jobb legyen.

2019. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős helyzet, csak nálam a rokonság csinálta és az unokatestvérem volt az "ász". Ne foglalkozz velük! Éld az életed! A boldog és sikeres életnél nincs méltóbb "bosszú".

- Azért azt jó látni, hogy a bátyád legalább normális:)

2019. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%
"Igen. Ostobának tart a családod. És hogy miért? Mert nő vagy. Ez világosan kilátszik." Miről maradtam le? Hol írta a kérdező hogy ő nő?
2019. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!