Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a sógornő kiakadása?

Jogos a sógornő kiakadása?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál elkélt mostanában a segítség. (Házfelújítás) Sógórnőék többször tudtak menni, mi viszont kevesebbszer, mert nekünk kicsi gyerekeink vannak. (Náluk nincs gyerek).

Bár a munkából nem egyenlő részt vettünk ki, a köszönet egyenlő volt, ráadásul ez a köszönet kézzel fogható formát kapott. Sógornő a hátunk mögött hisztizett, hogy miért kaptuk meg mi is ugyanazt, amit ők, miért nincs elismerve, hogy ők többet dolgoztak? Jogosan akadt ki? Különbséget kellett volna tenni?


2019. máj. 23. 08:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Vel3m3nyem -szerin jogosan, igen. Ha te héti 40 órát dolgozol egy munkahelyen, a Juci meg heti 20at, akkor nem esik rosszul, ha ő is ugyanannyi fizetését kap, mint te?
2019. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Kényes téma. Én nem.is adtam volna inkább semmit. Ebből sehogx sem lehet jól kijönni.
2019. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Kései Sirató ***** válasza:
11%

Valahogy kompenzáld a dolgot! Fizessetek be e gy közös nyaralást anyósodéknak, annyiból nektek is előnyös lenne, hogy ő is figyelne a gyerekre.


Mi volt egyébként a köszönet formája?

2019. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Késő ésszel okos a vitéz, de nem kellett volna kitudódnia a jutalom nagyságának.

Én sem osztottam volna el egyenlően. Nektek úgy adtam volna meg a különbözetet, ha már egyformán akartam volna jutalmazni, hogy soron kívül, mások (sógornő) tudta nélkül adtam volna valamit a babának.

2019. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Jogos, hogy rosszul esik neki. Nem tudom, mi volt konkrétan a köszönet, de illett volna jelezni valahogy, hogy ők többet segítettek.
2019. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy-egy nagyobb értékű hasznos ajándékot kaptunk mi is, ők is. Nem ugyanazt, de ugyanolyan értékben. A meglepetésre a nagy családi ebédnél került sor, tehát mindenki előtt lett odaadva mindkét ajándék. Lehet jobb lett volna diszkréten, vagy elhagyni ezt az egész ajándékozást, de szerintem anyósék nem sejtették hogy ez lesz belőle.
2019. máj. 23. 09:12
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Segítség...én el se fogadtam volna.
2019. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Jogos, szerintem.
2019. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Na igen, itt anyósék "szúrták el". Momdjuk om nyilván úgy gondoltak, mindkét gyerek segített a saját lehetőségükhöz képest, kivételezni meg nem akartak a gyerekeik között, hát adtak mindkettőnek azonos értékben ajándékot. Érthető az ő gondolkodásuk is és érthető a sógorno sértődése is
2019. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%
Már megint a másik zsebében kotorászunk. És ha nem lett volna semmi ajándék? Akkor is menne a hiszti? De utálom ezt az országot.
2019. máj. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!