Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a sógornő kiakadása?

Jogos a sógornő kiakadása?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál elkélt mostanában a segítség. (Házfelújítás) Sógórnőék többször tudtak menni, mi viszont kevesebbszer, mert nekünk kicsi gyerekeink vannak. (Náluk nincs gyerek).

Bár a munkából nem egyenlő részt vettünk ki, a köszönet egyenlő volt, ráadásul ez a köszönet kézzel fogható formát kapott. Sógornő a hátunk mögött hisztizett, hogy miért kaptuk meg mi is ugyanazt, amit ők, miért nincs elismerve, hogy ők többet dolgoztak? Jogosan akadt ki? Különbséget kellett volna tenni?


2019. máj. 23. 08:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

10!


Akkor nyilván nem menne a hiszti. De ne mondd már, hogy neked nem esne rosszul, hogy ugyanannyit kapsz, mint a másik, amikor tudod, hogy többet segítettel. Mindenkinekmrosszul esne. Más kérdés, hogy van aki nem tenne erre megjegyzést se

2019. máj. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem az ország hibája, hanem az ostoba embereké, azok meg mindenhol vannak. Kérdező, valóban nem igazságos, de a sógornőnek nem lehet vmi boldog élete ha minden szaron kiakad tök feleslegesen.
2019. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
10: Én meg azt utálom, ha valaki egy eset kapcsán egy egész országot elítél.
2019. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%

Ugye, azért írtad ki ezt a kérdést, mert te is érzed, hogy ez így nem egészen volt rendjén?

Egyetértek azzal, hogy anyósék szúrták el.

Igazából én beszélnék a sógornővel. Elmondanám neki, hogy tisztában vagy vele, hogy ha ez az ajándék a munkáért volt, akkor ez így nem volt igazságos, viszont "ha adnak, fogadj el"... Egy díszebéden átnyújtott ajándékot nyilvánosan visszautasítani elég kínos lett volna, ezt ő is beláthatja, és ha már adta, hát elfogadja az ember... de neked ez kínos, és szeretnéd, ha tudná, hogy te is érzed, hogy ez igazságtalan volt.

Úgy gondolom, ha én lennék a sógornő helyében, nekem ez jól esne.

Egyébként nem egészen ide tartozik, de én pont ezért soha nem kérek meg családtagokat felújításkor semmire, hanem megfizetem valakinek a munkáját. Ez a szívességből ingyen dolgoztatás nekem a halálom. Úgyis lesz belőle valami sértődés, vagy mondjuk te pont nem tudsz menni, amikor nekik lesz felújítás, és akkor te leszel a bunkó.

2019. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem, szerintem nem jogos. A sógornődnek joga van behisztizni egy ilyen pitiáner dolgon, de az véleményem szerint iszonyúan gyerekes és szánalmas, hogy a hátatok mögött verik a tam-tamot és panaszkodnak, hogy ugyan ti miért kaptatok ugyanannyit. Ez anyósék döntése volt, nem a ti hibátok. Azért számomra elkeserítő, hogy egy család vagytok bizonyos értelmében, mégis családon belül is megy az értelmetlen hiszti, a piszkalodas és az irigykedés.

Eleve nem azért segítettettek, hogy cserébe bármit is kapjátok, hanem mert feltelezem szívesen tettétek, tehát sógornő inkább örülne, hogy anyós adott hálakeppen ajándékot, ahelyett h azon hisztizik, hogy a tulajdon testvére és annak házastársa miért kapott ugyanannyit. Tipikus rosszindulat, amikor nem tudna annak örülni, ami neki van és amit ő kapott, neeeem dehogy. Inkább besértődik azon, hogy de ugyan a másik miért nem csak fele annyit kapott. Ráadásul mindezt családon belül, azért ez szerintem bőven több, mint elszomorító..

2019. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

A sogorno a ferjed testvere, vagy a ferjed fiutestverenek a felesege? Eros a gyanum, hogy az utobbi. ;-)


En megertem az anyost, hogy egyforman adott, hisz mindket gyereke a lehetosegeihez merten segitett. Erdemes ezt osszevetni Jezusnak a szolomuvesekrol szolo peldazataval.


Ugyanakkor jo pelda ez arra, hogy legjobb semmit se adni.


Vagy pl. egy honappal kesobb adni az ajandekot, es nem kell hozzatenni, hogy a segitseget koszonik meg vele, hanem csak ugy adjak szeretetbol.

2019. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

Maximálisan egyetértek a 15-össel, jobban le sem írhattam volna.

Sógornő nyugodtan megsértődhet, az ő baja, DE hogy miért nem képes az irigységét és a rosszindulatát kontrollálni és elintézni annyival, h a férjének elpanaszolja a nyűgjét, az számomra rejtély. Miért kell ebből hisztit rendezni úgy, hogy az visszajusson a kérdezőék fülébe is, akik egyébként nem tehetnek arról, h ugyanannyit kaptak, mint ők? Ez számomra is az ovis kategória.

2019. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%
Sógornőd emberien reagált, mert az irigység, féltékenység emberi tulajdonság. De erről nem te tehetsz. Emberből van. Anyós nem ismeri eléggé a családtagokat, hogy tudja, milyen kicsinyes a sógornőd és hogy ez lesz belőle?
2019. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Így, hogy én csak visszahallottam, nem mennék oda megbeszélni vele, mert akkor ő veszekedni fog azzal, aki nekem visszamondta, az meg velem fog hajba kapni emiatt. :(
2019. máj. 23. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!