Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek "eros huzas" volt...

Szerintetek "eros huzas" volt megszuntetni az osszes kontaktot es vezeteknevet valtani anyaira hivatalosan?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki egyeni dontese. 18 eves voltam,7 evvel ezelott,mikor hivatalosan is tehat szem.ig. bizonyitvanyok stb minden nyilvantartasban a nevem anyai vezeteknevre kerult. Apam nem torodott velem de mas hazassagaibol levo gyerekeivel igen,nem csak anyagilag semmit pedig ha akart volna tudott volna ja es lelkileg is tehat ami semmibe se kerul.. Anyai csaladom mindennek sot minden duplajanak a duplajar megadta nekem DE itt nem az anyagi inkabb a Lelki tamogatas a lenyeg !! 😊


Igy meghoztam a dontest es a 18.szuletesnapom utan egybol mentem a kerelemmel. Meglett! Anyai vezeteknev es keresztnev csere. Majd apai csalad verig sertodese :D

Mindig bantottak engem. Nekem igy nem kell a kontakt..


Mas meg beszolt h de ez mennyire eros mennyire durva. Mindenki szive joga.


Ti MILYEN esetben tennetek ilyet? Vagy Ti csak kapcsolatot szakitottatok meg azokkal akik lehuztak ??


Oriasi mazlim van az anyai csaladdal. :)

De mar azota felnottem. Jobban erzem magam.

25N



#megszuntetese
2019. máj. 30. 17:40
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szent Ember nevu valaszolo :D

Azert mert az egyik keresztnevem egyezik apam anyjanak a keresztnevevel..es az a no nagyanyam ver szerint ugyan de egy boszorkany. Nyilvan a 2 kereszt nevem kozul amelyik az ovevel egyezett azt atirattam az elso vezeteknevem ami senkijevel se egyezett azt bennhagytam! Igy uj vezetek es egy uj keresztnevem lett a masik keresztnevem maradt. 😊

2019. máj. 30. 20:02
 12/19 A kérdező kommentje:

* Az elso keresztnevem bocsanat :D


1 keresztnevet valtoztattam

Masik maradt a regi

Es 1 vezeteknevet

2019. máj. 30. 20:04
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a névcsere lelkileg segített neked - és a kérdésedből úgy tűnik, hogy segített - akkor jól tetted. Annak felesleges energiapazarlás, akinek nem számít a név, csak a kapcsolatok. Ez a te döntésed. Olyan, mint amikor valakivel szakít a szerelme. Az egyik ember valahogy magában feldolgozza, a másik embernek szüksége van valamilyen szimbolikus dologra, pl. image-váltásra, pl. levágatja vagy befesteti a haját, hogy érzelmileg túllendüljön a dolgon. Ez teljesen emberfüggő. Szóval a választ te tudod megadni magadnak, ha jobban érzed magad ettől a döntéstől lelkileg, akkor jól tetted, és ne engedd, hogy más beleszóljon.
2019. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jól tetted. Én 35 éves vagyok, de ahogy Te, Én is már tizenévesen gondoltam erre. Sem "apámtól" sem a szüleitől nem kaptam soha semmit. Anyám szülei azonban vallásos emberek voltak, egyenesen bűnnek vélték, az érdekelte őket, hogy mit mondanak a szomszédok. Anyám szintén hülyeségnek tartotta. Pedig sosem támogatott az a család semmiben, amelyiknek a nevét a törvény rám aggatta. Tanulással foglaltam el magam, de közben egy háznyi értékű adósságot halmoztam fel. Sőt vannak egyéb rendeznivalóim is, amit valószínűleg egy pár éven belül tudok majd rendezni. Akkor Én is megváltoztatom a nevem. Az ilyen család nem érdemli meg, hogy azon a néven kelljen bemutatkoznom. Ráadásul a postást is helyre kellett tennem, mert mindig a vezetéknevemet ordította, amikor jött.
2019. máj. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! 🙂😊
2019. máj. 31. 00:21
 16/19 anonim ***** válasza:

Én pont ellenkezőleg vagyok.Apámat soha nem ismertem,nem is látott,volt rajtam kívül még 2 gyereke,meg egy felesége.Anno meg is halt valamikor.

Soha nem jutott eszembe a névváltoztatás,mert a vezetéknevem nagyon egyedi,pár van csak az országban,megszoktam hogy egészében egyedi a nevem,magamat mindig is egyedinek gondoltam,ez vagyok én.

Sohasem jutott eszembe apám mikor mondtam a nevem,se a múlt.Sőt inkább úgy vagyok vele,hogy már csak azért is büszke vagyok rá.Úgymond semmi se mossa le,hogy az ő gyereke vagyok.Akármilyen embernek is gondolom.Nem ismertem,megvan a véleményem róla,de akkor is kitartok a nevem mellett,nem cserélném le másikra.

Csak 1 dolog miatt tennék ilyet : ha olyan traumák érnének emberek által,amit nem tudnék feldolgozni.

2019. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nekunk is egyedii :)

Annyit elarulok h "G" betus.

Akit ugy hivnak a vilagon barhol az nekunk rokonunk. Ezaz anyai amit felvettem. Az apai tucat nev volt. :D De itt mas lelki oka volt,nem az h melyik tetszik. :)

2019. máj. 31. 10:58
 18/19 anonim válasza:
Én is megváltoztattam a nevemet és én is jobban érzem magam így. Hasonló okokból amit te is írtál.
2019. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szuper! Nagyon feltem h egyedibb eset vagyok demost jo tudni h van mas is igy marmint a csaladi ok nem jo..de a nevvaltas igen. En az anya altal adott egyik keresztnevem hagytam meg legyen X es a vezetek meg a masik keresztnevem csereltem le Z rol Y ra :D


Akkor Te is anyai veteteknevvel elsz hivatalosan? Irataim ami regebbi azt az engedellyel & uj anyakonyvi kivonattal tudom "hitelesiteni" h ervenyes vagyok. Uj kepesiteseim mar az uj nevemen :D

2019. jún. 18. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!