Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elvált nő lehet keresztanya?...

Elvált nő lehet keresztanya? Katolikus vallásban?

Figyelt kérdés
keresztanya

2019. jún. 11. 20:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%
#9 Az egyházi házasság akkor fontos, ha jelenleg is házasságban él. Mivel már nem él a férjével, ezért technikailag nem él "bűnben", azaz házasság nélküli kapcsolatban, de valszeg meg kell gyónnia. Semmiben nem más a helyzete, mint egy egyedülálló keresztanyának, annak is simán előfordul, hogy volt már barátja.
2019. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#11: Javíts ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy egyedülálló ember nem lehet kereszt"akármi", mert az egyházban keresztszülőséget adnak, nem pedig külön-külön keresztanyát és keresztapát. Keresztszülők pedig csak úgy létezhetnek, ha ők házasságban élnek.


Na már most az egyház külön nyilvántartást vezet a házasságokról, magyarul ha valaki csak polgári esküvőt tartott, akkor az egyház szemében ő nem házas, mert a nyilvántartásában ők nem szerepelnek, ezért keresztszülők sem lehetnek. Ugyanakkor, ha templomban lettek házasok, akkor bekerültek az egyházi nyilvántartásba. Ezek után ha ők polgári úton váltak el, az egyház szemében attól még ők ugyanúgy házasok maradtak, mert az egyház nem ismer olyat, hogy "válás" (ott maximum házasság érvénytelenítése van, ha bűnbe esik valamelyikük, de ez nem egy választható dolog). Ergo ebben a speciális esetben (az én értelmezésem szerint) lehet keresztanya egy polgári úton elvált nő.


De biztos ami biztos a szentatyát kell megkérdezni.

2019. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!