Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan állítsam le finoman,...

Hogyan állítsam le finoman, sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Apósom és anyósom elváltak. Apósomnak van egy új felesége akinek van egy kb velem egy idős fia. Én a férjemmel és a lányommal egy háztartásban élünk, az említett férfi egyedül él szintén külön háztartásban.


Pár hónapja átjött hozzánk, mert kölcsön adtunk neki egy gitárt, és megkérdeztem, hogy nem éhes-e, mert most főztem meg. Elfogadta és megette.


Hol a nagyszüleihez jár ebédelni, hol az anyjához, mindig körbetelefonál mindenkit, hogy ki mit főzött, és ahhoz megy ami jobban a fogára való aznap.


Ezzel semmi gondom nincs is, nem az én dolgom, de mióta megkínáltam, azóta énis bekerültem ebbe a körbe, és az esetek nagy részében végül nálunk köt ki.


Nem sajnálom tőle, de mi is kevés pénzből élünk, és hó végen eléggé meglátszik, hogy +1 embert etetünk.


Nehezíti a dolgokat, hogy a férjem és ő egy vállalkozásban dolgoznak, és amúgy sem túl felhőtlen a kapcsolat köztünk és apósom feleségének a családja között, nem szeretném tovább mérgesíteni a viszonyt. Hogy lehetne ezt diplomatikusan megoldani szerintetek?


2019. jún. 17. 11:39
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez hogyan történik? Felhív, hogy szia ma mit főztél? Krumplis tésztát. Azt szeretem, jövök hozzátok.

Szóval ha nem hívjátok át enni, akkor is jön magától? Vagy megkérdezi, hogy jöhet-e? Én mondanám, hogy bocsi, de nem főztem annyit, épphogy elég lesz nekünk, nem akarom, hogy a férjem, vagy a gyerekem nem tudjon majd enni, mert nem jut nekik.

2019. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Megkérdezi mit főztem, aztán ha tetszik neki, közli, hogy nemsokára felugrik...
2019. jún. 17. 11:51
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel a telefont. Egy idő után megunja. Egyébként ha tudtad hogy ilyen, miért kínáltad kajával?
2019. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

A franc se gondolta, hogy egy kvázi idegennel is megcsinálja ezt. Az anyja, meg a nagyanyja egyértelmű, hogy eteti őt, de álmomban sem gondoltam, hogy egy olyan nőtől is elvárja akit alig ismer.


A telefont muszáj felvennem, mert céges telefonról hív és csak azután tudom, hogy ő hív és nem a férjem, miután felvettem...

2019. jún. 17. 11:57
 5/46 anonim ***** válasza:
93%

Akkor amikor közli, hogy felugrik, mondani kell neki, hogy ne tegye, nem főztél annyit, és nem is tudsz többet főzni, mert éppen, hogy kijöttök így is anyagilag.

De ha nem akarod az igazat megmondani, akkor azt is mondhatod, hogy nem főztél, vagy olyat mondj, amiről tudod, hogy utálja :D

2019. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
66%
De a telefon nem írja,hogy ki hív? Még a számot sem?
2019. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Szepen lebeszeled a ferjeddel, hogy mielott hivna a cegesrol, csorgessen meg mobilrol, igy tudod, hogy o hiv..Amugy ez csak bonyolitas es azert javaslom ezt, mert latom, hogy szamodra kellemetlen nem-et mondani. Ezt kellene tenni amugy...


Masik:

Szia Pisti. Ma nem foztem.


Nem is ertem, hogy lehet valaki ilyen pofatlan. Mond azt, hogy nincs ebed es kesz!


Ha egyik opcio sem megy, akkor etesd tovabb.

2019. jún. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Pedig itt most minden hatalom a te kezedben van, ha azt mondod, nem, akkor nem.


Nekem amúgy az állam a padlóig esik, mikor ilyet olvasok, és nem tudom felfogni, hogy vagy képes ezt hagyni. Azért pofátlan, mert hagyod, hogy az legyen. Megmutattad neki, hogy veled ezt lehet. Vagy kiállsz magadért, vagy eteted 30 évig.

2019. jún. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
87%

Ennyire csak nem lehetsz életképtelen.

"Nem főztem ma semmit."

2019. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Nem vagyok életképtelen, de ezt nem játszhatom el egymás után 7x minden nap. Van egy 1 éves gyerekem, ha 1-2 napig azt mondom nem főztem, az oké, de a harmadik nap ugyanúgy hív, és már nem mondhatom azt, hogy nem főztem. Ő is nagyon jól tudja, hogy a gyereknek kell főzni.


Ma nem vettem fel a telót mikor hívott és már ment a hiszti a cégnél, hogy én biztos utálom őt, meg haragszom rá. Pont ezt akarom elkerülni.

2019. jún. 17. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!