Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan állítsam le finoman,...

Hogyan állítsam le finoman, sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Apósom és anyósom elváltak. Apósomnak van egy új felesége akinek van egy kb velem egy idős fia. Én a férjemmel és a lányommal egy háztartásban élünk, az említett férfi egyedül él szintén külön háztartásban.


Pár hónapja átjött hozzánk, mert kölcsön adtunk neki egy gitárt, és megkérdeztem, hogy nem éhes-e, mert most főztem meg. Elfogadta és megette.


Hol a nagyszüleihez jár ebédelni, hol az anyjához, mindig körbetelefonál mindenkit, hogy ki mit főzött, és ahhoz megy ami jobban a fogára való aznap.


Ezzel semmi gondom nincs is, nem az én dolgom, de mióta megkínáltam, azóta énis bekerültem ebbe a körbe, és az esetek nagy részében végül nálunk köt ki.


Nem sajnálom tőle, de mi is kevés pénzből élünk, és hó végen eléggé meglátszik, hogy +1 embert etetünk.


Nehezíti a dolgokat, hogy a férjem és ő egy vállalkozásban dolgoznak, és amúgy sem túl felhőtlen a kapcsolat köztünk és apósom feleségének a családja között, nem szeretném tovább mérgesíteni a viszonyt. Hogy lehetne ezt diplomatikusan megoldani szerintetek?


2019. jún. 17. 11:39
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen helyzetekre nincs "finom és sértődés nélküli" megoldás.

Vagy beszünteted a kéretlen ebédvendégeskedést és valahogy túléled a család reakcióit, vagy eteted tovább a kedves rokont.

Természetesen előtte beszéld meg a férjeddel, neki mi a véleménye. Ha szerinte elfogadható a kosztos, akkor a családi béke miatt marad a plusz 1 fő a főzésnél.

2019. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
A férjem azon a véleményen van, hogy kérjünk tőle kajapénzt, vagy intézzen 1-2 bevásárlást ő, de nem tudom melyikre sértődik meg jobban, ha azt mondom, hogy etetem, de fizessen, vagy egyáltalán nem etetem?
2019. jún. 17. 12:52
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne vedd fel a telefont

2. Semmit se főztél ma

3. Minden nap ugyanazt mond (mondjuk tökfőzelék)

4. Brutálisan sózd el az ő adagját

5. Küld el őszintén a fenébe.


Ezek közül én már bármelyiket megcsináltam volna a helyedben, nem kérdést írtam volna ki :D

2019. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
+ 6. Ma marhapörkölt van nokedlivel, a te részed 800 Ft ba fog kerülni jó?
2019. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor nyersen fogalmazok, de ha a helyzetedben lennék, a következő hívást felvenném. Amint kijelenti, hogy beugrik, rögtön megmondanám, hogy ne haragudjon, de nem jó, mert pont magatokra elég adagot főztél és nincs időd/kereted utánpótlást csinálni később. De nagy baj nincs, a picinek és nektek épp elég, még jó, hogy csak hárman vagytok.

Ha ezt sem érti, vagy félrebeszél, akkor kéne kibökni, hogy anyagi terhet jelent, amit nem tudsz vállalni a továbbiakban. Ha eddig még nem csapta rád a telefont, ajánld fel, hogy ezután szálljon be a kaja pénzbe, ha oda akar járni.

2019. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor etesd b#zdmeg :D
2019. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

A számot igen, de az alapján a férj is lehet.


- Ne mondd meg neki, hogy mit főztél... Mi köze hozzá?


- Kérdd meg a férjed, hogy ha ő hív, akkor kétszer hívjon egymás után. Pl. egyszer csak csörrent egyet, aztán hív rendesen. Vagy hívjon saját mobiljáról, a pasinak meg ne vedd fel.


- Mondj mindennap plutykát, már megint plutyka, ma is plutyka, tegnapról maradt plutyka... Vagy bármi, amit utál :) De amúgy tényleg mi köze hozzá?


- H azt mondja nemsokára felugrik, ne engedd be, mondd hogy el kell mennetek, nem leszel itthon, nem főztél sokat, stb. de miért kell megmondani neki, mit főztél, semmi köze hozzá.

2019. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Sértődés nélkül?

Nehogy már még te vigyázz a kis érzéseire! Ő nem érzi magát pofátlannak, akkor mit kell vigyázni a lelki világára?

2019. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Milyen alapon megy a hiszti?

Azért tegyétek már helyre, hogy az anyjával ezt megteheti az ő baja, de madárnak ne hagyjátok magatokat nézni..

Még neki áll feljebb?

A férjed is leállíthatja, hogy nettó parasztság, amit csinál, mert egyrészt senki nem hívta, másrészt többszörösen visszaélt a jóindulatotokkal, másrészt megköszönhetné hogy eddig is ingyen ehetett nálatok, nem még hisztizzen.


Azért komolyan, a ló.asznak is van vége, de ha ti nem szabtok határt, ki fog?

Hisztizik? Az ő baja, megharagszik após felesége? az ő baja.

Vagy tűrd a sorsod aztán etesd 30 évig és számolgasd a forintokat hónap végén, a te döntésed.

2019. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
95%

Halat adnek az egnek, ha megsertodne ram! Megis ki o neked? NEM a rokonod, tulajdonkeppen senkid, csak egy kellemetlenkedo ismeros!!! Ennyi erovel akkor nyiss egy etkezdet es etesd a fel utcat. Te megfozol es el is pakolsz stb. ok csak hozzanak par szaz forintot, mert te ugyis fozol! A gyerkoc mellett pedig ku@vara sok az idod igy belefer!


Nem ertem, hogy miert rettegsz annyira,hogy egy pofatlan idegen megsertodik!


Mondhatod azt is, hogy ti mar ebedeltetek,a tobbi ami maradt, az a ferjede!

2019. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!