Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nem tudom kifejezni magam?

Nem tudom kifejezni magam?

Figyelt kérdés

Nem titkolom : a párom egy - két női rokonával más nézeteink vannak, ami a gyereknevelést (is) illeti. Tisztában vagyok azzal, hogy ők más generáció, más szokások. Nos, én már nem a felmenők szokása szerint nevelem a kisfiunk, aki egy éves lesz.

Eddig, a családi összejöveteleken mindig csak bólogattam, akármit mondtak, én helyeseltem. Sajnos nem tudtam /mertem kiállni magamért és a véleményemért, de úgy gondoltam, amíg közvetlenül nem érintik a kisbabám fejlődését, addig nem szólok rájuk.

Mostanában, az egyik nő rokon, ha találkozunk, azt csinálja, hogy szinte bele mászik a babakocsiba, vagy ha ölbe fogjuk a picit, akkor az arcába és belebeszél : jaaj te mekkorát nőttél stb, de ezt mindig olyan hangerővel, amitől a pici megijed. És már számomra zavaró ez a közelség, felnőttként sokan nem szeretjük, amikor az intimzónánkba lép bárki is, jelen esetben egy ritkán (két havonta egyszer) látott rokon. Én amúgy is azt vallom, hogy azért, mert a kisfiunk egy kisbaba, még nem kell olyat csinálni vele, amit amúgy felnőttel sem teszünk. Pl bohócot csinál belőle úgy, hogy egy boltban mindenféle vacak sapkát meg napszemüveget aggatott rá, és kiröhögte,hogy milyen viccesen néz ki.

Sajnos, akkor abban a helyzetben nem szóltam, de nekem is azt kellett volna az illető nővel tennem, mint amit ő bohóckodott a kisbabával.

Eddig nem volt semmi konfliktus köztünk (senkivel a családból) de úgy érzem, ez számomra már nem elfogadott, ne másszon a gyerekem intimszférájába senki! Majd ha a pici nagyobb lesz, ő eldönti kinek akar az ölében lenni, kinek akar puszit adni stb.

Nem tudom hogyan szóljak ennek a nőnek, mégiscsak idősebb.

Ti hogyan tennétek?


2019. júl. 5. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kellemetlen egy szituáció. Ha ilyen eset adódik, mond, hogy most kelt fel nemrég a pici és kómás még, így szeretnéd ha halkabban beszélne hozzá...és akkor tovább folytathatod, hogy megszokott ijedni ilyenkor a hangos dolgoktól... Gondolom veszi majd a lapot. Sose értettem az ilyen primitív embereket, mint ez a nő. Sok sikert! :)
2019. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Valójában én egy visszahúzódó csendes típus vagyok, soha nem konfrontálódtam senkivel, de már a többedik alkalom volt ez, és látom a babán, hogy őt is zavarja. Mondjuk szerintem ez mindenkit zavarna, csak a felnőtt egy lépést hátrébb tud lépni, a baba meg kénytelen beletörődni /elviselni, amivel nem értek egyet (tehát nem kell semmi kényelmetlenséget elviselni, csak ugye ő még pici és nem tudja elmondani. Általában belecsimpaszkodik a nyakamba és elbújik, tehát jelzi, hogy számára ez nem szükségszerű. De a rokon nő nem veszi a lapot és engem megkerülve újra a baba arcába nyomul, közben érzem a romlott fogai miatti büdös szájszagát :/ waa
2019. júl. 5. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Hmm... nyár van, vedd le róla a pelust ha találkoztok, hátha a szemébe pisil. Akkor nem hajol olyan közel máskor... :D
2019. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Először is ha nem egy nagy probléma akkor nem kell vitát csinálni belőle amennyiben téged zavar szimplán mondd meg neki hogy ne haragudjon De téged ez igenis zavar és nem szeretnéd hogy ezt csinálja nem olyan nehéz mindegy hogy kiről van szó végy bátorságot magadon és mondd meg állj elé a te gyereked ről van szó
2019. júl. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!