Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdjek párom családjával,...

Mit kezdjek párom családjával, tönkretesznek idegileg, a közös gyerekünk ilyen körülmények között nőjön fel?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a történet, elnézést ezért.


Adott egy 125 éves ház, 3 különálló lakrésszel, bejárattal, egyikben az egyik nagybácsi, a másikat a bátyja csak irodának használja pár napot délelőtt, a harmadikban mi. Párom gyerekkora óta itt lakik, ő volt az egyetlen is aki bármit felújított a lakáson, de mivel ilyen régi nagyon rossz állapotban van. Anno az anyja, bátyja és annak felesége is itt élt, de teljesen le van lakva. Most párom, én és a 7 hónapos kisfiúnk lakik az egyik részben.

A probléma onnan indult, hogy mióta ideköltöztem azóta sokat költöttünk a házra. Felújítottunk két szobát, köztük a babaszobát, az egyik nagy szobát, ami meg kell hogy mondjam úgy nézett ki, mintha atombomba robbant volna fel. A falak penészesek, a szennyvízhálózat a végét járja, az ablakok a házzal egyidősek, mondanom sem kell mennyire tartják a meleget és milyen állapotban van, van ahol ki is van törve, a szőnyegek undorítóak voltak. A fürdő bűzlik a rossz csövek miatt, minden vízköves, a mosdó ááá, hagyjuk és hasonlók. Minden évben újítunk egy lakrészt, most a fürdőt. Mióta együtt vagyunk párommal, főleg mióta megvan a picink azóta nagyon sok minden ki lett cserélve.


Na, innentől kezdve támadnak.

Támadnak azért, mert költünk ilyenre, és én vagyok a számító nőszemély, aki rábeszéli a párját hogy költse a pénzét ezekre. Ezt még az anyja mondta. Erre kikeltem magamból és mondtam, hogy "a fiad és én is élhető házban akarunk élni, olyan otthonban amit nem kell szégyellni, olyan helyen ahol nem az utcát fűtjük, ahol nem esik ránk a vakolat, ahol nem leszünk tüdőbetegek a penészes, vízes falak miatt. Kérdem, ilyen körülmények között nőjön fel a gyerekem?? Ne féljetek, nem viszem a vagyonotokat ebből, nem azért csinálom ezt. Hogy fogadná majd a barátait is a fiam. Mi sem tudunk barátokat áthívni, családtagjaimat invitálni, mert szégyellem. Nem éhezünk, van ennivaló, alapdolgok." A tesója is kivan miattunk, hogy ilyenekkel foglalkozunk és mind kritizál minket, én vagyok a rossz aki rábeszéli a szeretett rokonukat, hogy felújítson egy szörnyű állapotban lévő házat. Közben ők, beleértve az anyját azok akik ugyanolyan körülmények között élnek mint amilyen itt azelőtt volt, pedig anyagilag megtehetné ő is, hogy költsön a lakására. A nagybácsinál ha nagy ritkán vagyok elkezdek tüsszögni, annyi a por, a pókok már egy teljes kolóniát alkotnak.

Ő az, aki meg azzal jön mindig, hogy majd mi lesz ha jönnek a rokonok és akarják a jussukat stb. Egyrészről senkit nem érdekel ez a ház, másrészről minden tulajdonos hozzájárulása kellene ahhoz, hogy el lehessen adni, de akkor nehogy már ne lehessen semmit sem csinálni a házban. Sajnos nincs máshova mennünk, én szegény vidéki családból származom, páromnak meg nincs annyi pénze hogy itt vegyen egy lakást.



2019. júl. 18. 10:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Tehát mit csinálnátok akkor ti? Önerő nélkül tudnátok lakást venni? Élnétek olyan lakásban ahol ilyen körülmények vannak? Mennétek inkább albérletbe? Talán a Hős utcában lenne is jó áron.

Most lehet jönnek azok a véleményke, hogy összeszednétek annyi önerőt? Miből, a magyarországi fizetésekből? Elnézést, én nem programozó mérnök vagyok, vagy kormánypárti politikus. Éltem albérletben, mindenemet szinte elvitték a kiadások.

2019. júl. 18. 11:45
 12/51 A kérdező kommentje:
Mondjuk az meg megint más kérdés, hogy együtt élni a szülőkkel, szerintem a legtöbben ezt nem tennék, ráadásul az én családom vidéken él kis panelban, ott munka sem lenne. Nem Győr megyéből származom.
2019. júl. 18. 11:47
 13/51 anonim ***** válasza:
89%
Akkor szórd bele a pénzt, azért majd 0 ft-tal lépsz ki innen. Párod vagy férjed?
2019. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:
Az oroszlánrészét a párom fizető, ő újítja fel. Ezt sem írtam még az is igaz. Most pl. a fürdőt is ő fogja.
2019. júl. 18. 11:48
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azt hinni, hogy ufó vagyok, de én pl eleve nem vállaltam volna addig gyereket, amíg a normális lakhatás nem biztosított. Az albérlet is jobb, mint egy ilyen ház.

Amúgy gyerek bölcsibe, te dolgozni, és maris jobb lesz az anyagi helyzet és lehet lépni.

2019. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
80%
16: na ilyenkor jön, hogy te milyen önző vagy, stb, szülni kell akárhova és ha már van pulya nehogy menjen mellöle dolgozni
2019. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Milyen rosszindulatúak vagytok itt sokan, most azokra értem akik pulyának hívják a gyerekemet, meg akik írják, hogy tanulni kellett volna. Melyik médiát nézitek, vagy ti hol nőttetek fel? Ti tényleg úgy gondoljátok, hogy azok akik tanultak mind jól élnek? Én természettudoányokkal foglalkozom, laboratóriumban dolgoztam szülés előtt, van diplomám, de ez nem az a terület ahol százezreket keresnek. Nem értem, hogy ez manapság miért merül fel valakiben. Egy födrjaz, kémia stb. tanár sem keres jól egyetemi végzettséggel. Magyarországon óriási a szegénység diplomások között is, ez nem az emberek hibája.
2019. júl. 18. 11:59
 18/51 anonim ***** válasza:
52%

Most mi baja itt mindenkinek?Hogy ennyire rosszindulatú.Leírta, nem volt más választás.Amit ráköltöttetek, azt ki fogjátok használni,azt úgy kell venni, hogy egészségesebb, jobb az életetek általa.Még ha elvész is ez a pénz, amit muszály volt rákölteni.Albérletben ha laknátok, az is sokba kerülne. De csak amit nagyon fontos, annyit költsetek rá.

Itt inkább az együttéléssel vannak gondok, mert mindenbe beleszólnak.Lehet irigyek hogy a ti lakásotok szebb, jobb.

A párodnak kell kiállnia melletted, hogy a családja ne csesztessen.Vele beszéld meg, neked ez milyen rossz, meg a gyereknek is.Ki kell harcolni, hogy hagyjanak nektek békét.

De ha mégsem, akkor igen, legjobb lesz elmenni innen, míg a kapcsolatotok rá nem megy és idegileg.

2019. júl. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Ez leginkább a 18-asnak ment. Mi az, hogy gyártom a gyerekeket? Én nem fejőstehén vagyok, 1 gyereket vállaltam és többet nem szeretnék, nem ingyenélő vagyok emiatt, 1 gyerekre nem jár semmi. Nem a belvárosban vennénk, honnan merült ez is fel? Ismerőseim között leginjább onnan van lakás ,hogy örököltek, illetve családi segítséggel, sokszor azoknak ilyen nagy a szája, akiknek ez megvan. Nehéz megértenie, átéreznie ezt, akinek adottak voltak ezek a lehetőségek. Ez körülbeül ez olyan, mint amiker mondjuk egy kétgyerekes anyuka, akinek a "háta mögött"mindig megbújik egy segítő nagymama nem érti, hogy egy másik kétgyerekes anyukának gondot okozhat délelőtt elmennie a fogorvoshoz gyerek nélkül.
2019. júl. 18. 12:07
 20/51 anonim ***** válasza:
53%

Nem volt időm kommenteket elolvasni.

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy anyós közelébe költöznek, valamiért ezek a kapcsolatok a legritkább esetben működnek. :-(

Tényleg egy sajátot kellett volna venni, ez így nagyon bizonytalan.

2019. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!