Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Létezik jól működő mozaikcsalád?

Létezik jól működő mozaikcsalád?

Figyelt kérdés

2019. júl. 18. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Általában nem. Mindkét szülő azt nézi, hogy az ő gyerekének mi a jó.
2019. júl. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Létezik. A sógoroméknál összesen 5 gyerek van. 3 fiú a ferfi oldalarol, 2 lány a nő oldaláról. A fiúk heti váltásban vannak az apánal, a lányok velük élnek. Jól működő, boldog nagy család. A lényeg az hogy mindent megbeszélnek és náluk pl nem hangzik el soha az én gyerekem te gyereked szöveg.
2019. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Értem. Tehát ha jól működik és ez személyes tapasztalat, akkor le kell pontozni nullara, mert iszt csak szidni lehet a mozaik családokat. Okos, nagyon okos.
2019. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen létezik. De nem ez képezi a nagy többséget.
2019. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk egész jól működik a dolog, én vagyok középen, két két oldalt pedig máshonnan vannak testvéreim. Nem zökkenőmentes, de azért jó.
2019. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Ismerek jól működő mozaik családot, de hallottam olyan családokról is ahol ez nem működik.
2019. júl. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Én nem ismerek jól működő mozaikcsaládot.

Olyat ismerek, ahol a szülők lelkesen mondják, hogy náluk minden rendben van, mert fogalmuk sincs arról, hogy a gyerek mit él meg.

Nem egyszer beszéltem ilyen szülővel, aki szerint náluk minden oké, tök jól kijönnek egymással a gyerekek is, stb., csak éppen a gyerek nekem sírta el, hogy mennyire gyűlöli ezt a helyzetet, az új asszonyt és a gyerekeit, hogy soha nem lehet az apjával kettesben, hogy az anyja nem figyel úgy rá, ha nála van, hogy sehol sem érzi otthon magát, stb. Borzalmas sztorikat hallok ilyen mozaik családokban élő gyerekektől, ahol a szülők szerint minden rendben van. És a gyerek nem mondja el a szüleinek a problémáit, pláne, ha kamasz, csak rábólint mindenre, és a szülő fennen hangoztatja, hogy ők mindent megbeszélnek. Ja, persze!

Mit is mondhatna az a csóri gyerek, őt addig se kérdezték meg semmiről. Szerencsétlen gyerek, ha az anyjánál van, ott van egy idegen pasi, akivel már van közös gyerek, az új férj azt ajnározza, és a kicsivel az anya is többet törődik, mint az első gyerekkel. Ha az apjánál van, ott meg az új asszony a saját gyerekével ural mindent, és amit annak megtilt, azt tiltja a férje gyerekének is. Emennek mindenben alkalmazkodnia kell a mostohához, amott meg a féltestvér miatt van háttérbe szorítva. Nem szól szerencsétlen semmit, csak éppen élvezettel olvas olyan horror könyveket, amikben egy kamasznak kinyírják az egész családját. De azért a szülők szerint ez milyen jól működik.

2019. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

7! Szívemből szóltál!

Én is ezt éltem meg gyerekként! És tulajdonképpen most is ugyanúgy érzek, de már felnőttem, és nem szabad ezért szomorkodnom, mint egy kisgyereknek. Mert felnőtt vagyok. Ahogy mások mondják. Csak épp a biztos hátteret húzták ki alólam, és azóta is rettegek a világtól, a felnőttségtől. De semmi gond, az én családom is vígan vigyorog mindenkinek, hogy minden tökéletes.

2019. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
13:11 ez lehet hogy így van, viszont ha a szülők csak azért maradnak együtt, hogy a gyereknek jó legyen, de közben gyűlölik már egymást, akkor a gyerek ugyanúgy sérül. És arra sem lehet kötelezni egy szülők, hogy 18 évig ne legyen új párkapcsolata, sőt még utána sem, mert mint látod, még felnőtt korban sem tetszik ez az embereknek. És amúgy meg amikor kisbaba születik, a nagyobb gyerek mindig háttérbe szorul, csak amikor egy teljes családban élő gyerek meri azt kimondani, akkor lehordják a sárga földig, hogy te vagy a nagyobb, viseld el hogy a kistesód körül forog a világ. Meg az is simán előfordulhat, hogy a gyerek egyik szülője borzalmas, és kap helyette egy sokkal normálisabb mostohát. Vagy magányos a gyerek és kap játszótársakat. Én pl nem élek mozaikcsaládban, de egész kicsi koromban magányos voltam mert a testvéreim felnőttek voltak. Lehet jól jött volna egy bentlakásos barát. Nem ismerhetsz minden szituációt.
2019. júl. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Annyit tudok, hogy nálunk nem működött. (Én kiléptem aztán). Amit a környezetemben hallok, kolleganők, barátnők, egyiknél sem működik.
2019. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!