Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek a gyerekemért, ha...

Mit tehetek a gyerekemért, ha azt kell elszenvednie hogy hazudnak rólam? (Válás után, két család)

Figyelt kérdés

Mozaikcsaládról van szó, válás után két család alakult ki, az egyikben a fiammal együtt élünk a párommal, a lányom az apukájával maradt, ott is működő mozaikcsalád van, mostohatestvérekkel.

A lányom beszámolt róla, hogy az apukája egy komplett hamis mesét alkotott rólam, és ad át az új feleségnek amiben én egy inkompetens anya, és rossz házastárs, kultúrálatlan személy vagyok, és a házasságunkról egy egész más történetet alkotott, mint ami a valóság.

Lányomnak nagyon rosszul esik, zavarja, de nem akarja megcáfolni, mert nem akar "bekavarni" az apjának, szereti a nevelőanyját és a mostohatestvéreit, természetesen örül, hogy egy jó hangulatú családban élhet, és az apja jó irányba változott, kedvesebb és mosolygósabb lett. 15 éves a kislányom, és három éve váltunk el. Lányommal napi kapcsolatban vagyok ami beszélgetés telefonon vagy cseten.

Mivel az információ a lányomtól származik, és ő megkért, hogy ne szóljak az érdekében, elég hülye helyzetben vagyok, mert féltem a kislányomat a lelki bántalmaktól, amit az anyjáról való hazudozás okoz imádott apjától, ugyanakkor szerintem jogos a félelme hogyha rákérdez ezekre, abból hátránya származik neki is, az ottani családnak is. (Áruló)

Semmiképpen sem tartom ezt egészséges állapotnak, de igazából tanácstalan vagyok abban, hogyan segíthetnék a lányomnak feloldani ezt, vagy az apját hogyan állíthatnám le.

Azt a kérdést már feldolgoztuk, hogy miért tud apja jó lenni egy másik asszonnyal, aki ugye nem az anyja, miért az anyjával nem..? Ezt feldolgoztuk, elmondtam, hogy én nem az a nő vagyok, minden ember más, ők jobban megértik egymást ketten, stb...

De ezzel nem tudok mit kezdeni sajnos. Magam miatt nem érdekelne, csak egészségtelennek tartom, hogy ezt az idillt egyedül a lányom nem képes felhőtlenül megélni ami a kialakult új családban van, mert árnyékot vet rá a hazugság ténye. "Apám hazug" "a család hazug" ez elmegy-e odáig, hogy majd az életét is hazugnak érzi a lányom?

Lelkifurdalása nincs, nem érzi úgy, hogy meg kellene engem védenie erkölcsileg. De teljesen összezavarja ez.

Valami ötletet adjatok kérlek, hogy én mit tehetnék ebben a helyzetben? Az apjával és a feéleséggel nincs kapcsolatom mert engem annyira traumatizált a házasságunk, hogy nem tudonék és nem is akarnék "haverkodni", ha pedig megindokolnám miért, akkor jönne az hogy alájuk akarok kavarni, mert én ugyanis egy "őrült nőszemély"-nek lettem beállítva alaposan, hogy ha véletlen tényeket mondanék el a házasságunkról, ne higgye el a hölgy. Aki nem mellesleg eléggé szimpatikus, és a lányom nagyon kedveli.



2017. jan. 25. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezek után értékeld át, hogy valóban jó helyen van-e ott a lányod? Ha ilyen környezetben nő fel, hazugságban, ahol az apja lejáratja az anyját, hogy ő jobb színben tűnjön fel. Illetve ahol ha igazat mond, akkor problémái lesznek ebből.

Már most baj van, ha ő úgy érzi, hogy nem kell téged megvédenie, és jobban jár, ha csatlakozik a hazudozáshoz rólad.


Nyugodtan legyen jó kapcsolatban az apja családjával, de jobb lenne, ha csak láthatások alkalmával lenne kitéve ennek az egésznek. Aztán az új feleség meg majd rájön magától, hogy mi igaz a mesékből, és mi nem, mert hosszú távon senki sem képes teljes mértékben kibújni a bőréből, és annak is oka van, ha téged "traumatizált a házasságotok".

De én a lányomat nem hagynám ilyen környezetben felnőni, az egészen biztos! Pszichológiai szakvéleményt mindenesetre kérnék, hogy ez hogy hat a gyerekre, és lásson el tanácsokkal, hogy most mit tegyél. De szerintem ő sem fogja azt javasolni, hogy maradjon a lány az apjánál ezek után.


Egyébként ha ellened neveli a gyereket, akkor az már önmagában elég alap, hogy újraindítsd a gyermekelhelyezést, és megkapd a lányodat is. De 15 évesen ő is mondhat már véleményt, hogy kivel szeretne élni.

2017. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha a lanyod megkert hogy ne szolj rola senkinek, akkor ezt csak o tudja megoldani szerintem, negyszemkozt kellene beszelnie az apjaval, hogy ne kritizaljon teged es ne hazudozzon mert neki ez faj. Remelem az apjanak fontosabbak a lanyod erzesei mint a sajatjai.
2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

A lányod van már annyi idős, hogy az apjával beszéljen. El kellene mondania neki, hogy akit rossz színben állít be a nevelőanyádnál, az az ő édesanyja még mindig.

Mivel szereti a jelenlegi nevelőanyját is, neki nagyon rossz helyzetet teremt ezzel az apja.

2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Azert furcsallom, hogy 15 evesen a lanyod nem erzi ugy, hogy meg kellene teged vedni az apja ellen, hogy nem mer szolni semmit. Mostohaanya nem gondolt meg bele, hogy a kovetkezo nonek is ugyanezeket mondogathatja majd a kedves ferje? Megvaltozott a jo iranyba keves apuka? Hat nem tudom.

Mennyire lehet boldog ez a csalad, ha apukanak ez a karaktere?

2017. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Itt valojaban szerintem az van a hatterben hogy minden ember szubjektiven erzekeli a valosagot, es azt ami korulotte zajlik. Ugyanazt az esemenyt ket ember teljesen kulonbozokeppen tudja megelni, eppen ezert nagyon valoszinu hogy a volt ferjed tenyleg ugy elte meg es ugy emlekszik a dolgokra ahogy azt elmondja. raadasul az emlekek utolag is torzulnak. Nyilvan nem volt valami bekes a valas, kiderult szamara hogy egy sarkany vagy, igy a korabbi konfliktusok is ugy jonnek elo az emlekeiben hogy mar akkor is sarkany voltal, csak akkor nem tunt fel annyira. A rossz tulajdonsagaidat felerositi, a jokat pedgi ignoralja, de ezt nem szandekosan csinalja, egyszeruen igy elte meg es igy emlekezik. Plane ha uj feleseget talalt, akivel a kapcsolatot tudat alatt is erositeni akarja, ezt pedig azzal teszi hogy elmondja: a korabbi no milyen rossz volt, de nyilvan az uj mennyivel jobb.


Ezzel neked nem kell foglalkozni, plane nem kell "tenyeket" kozolni, mert tenyek nem leteznek egy kapcsolatban, csak szubjektiv elmenyek.


A lanyodnak mondd azt hogy apad ugy latja, az az o velemenye, te meg maskepp latod es ennyi.

2017. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Lányodat mondhatod, hogy nem érdekel mit dumál rólad a volt férjed. Tipikus az, hogy új nője előtt minden férfi fényezni próbálja magát. Nem akarod neki meghatározni, hogy ilyenkor mit tegyen, de ha nem bólogat ahhoz, mikor apja Téged sároz, akkor nincs miért rosszul éreznie magát.


Ez a hazug élet téma szerintem csak a Te fejedben létezik. Egy átlag mai 15 éves nem naiv, totálisan tisztában van azzal, hogy a hazugság oka gyakran a hazudó fél érdeke, ahogy jelen esetben is.

2017. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

5: Az elkerülte a figyelmed, hogy itt egy külső szemlélő az, aki szerint másképp történtek dolgok.

Jelenleg ugyanis a lány az, aki azt mondja, hogy az apja hazudik, és valótlanságokat állít az anyjáról, hazudik a mostohaanyjának a házasságáról. Is.


Az egy dolog, ha a férj és a feleség különbözően látja a dolgokat. De itt a közös gyerekükről van szó, akinek mindkét szülő egyformán fontos.


Nem lennék az új feleség helyében sem, mikor egyszer lehull a lepel a férj igazi énjéről. :(

2017. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

15 évesen már a lányod maga döntheti el, melyik szülőjénél lakik, de 12 évesen (váláskor) is már a bíróságnak figyelembe kellett vennie a véleményét.

Ha a lányod szívesen lakik az apjával, aki hazudik az anyjáról, akkor maradjon ott és kész.

Ha őt ez összezavarja és még fél is, hogy lelki bántalmazásnak lenne kitéve, ha megmondaná, hogy ez nem igaz, akkor meg minek lakik az apjával?


Nekem az is nagyon visszatetsző, hogy nem érzi úgy, hogy meg kéne védenie az anyját erkölcsileg.


Egyébként elképzelhető, hogy az a hölgy nem tulajdonít túl nagy jelentőséget ezeknek, mert nincs veled kapcsolata és abszolút nem izgatja, hogy párjának az exe milyen ember volt. Normális ember eleve nem hisz el kritikátlanul mindent, amiről/akiről semmi tapasztalata nincs.


Szóval: szerintem ne csinálj semmit.

A magad érdekében nem érdemes, hisz nincs is kapcsolatod azzal a nővel, aki előtt lejárat. A lányod meg, ha akar átköltözhet hozzád, ha nem akar, akkor meg ne sírjon a szája, hogy ilyen problémái vannak az apjával.

2017. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Utolso, szerintem anyukanak nagyon meg felel, hogy lanya nem lakik vele.
2017. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Ugyan miért felelne meg? Ilyen hülyeséget honnan vettél?

Nem tudhatod miért így lett megoldva a gyermekek elhelyezése, ne állíts valótlanságot.

Amúgy én nem hagynám ott a helyedben, vagy apukával elbeszélgetnék, hogy változtasson vagy készüljön fel, hogy a kislány nem marad nála. Talán észhez kap.

2017. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!