Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség visszautasítani a mostohaanyámtól a babadolgokat? Találjak ki valamit inkább?

Figyelt kérdés

Április elején születik meg a kislányunk.

Apáékkal nem igen vagyok jóban, kb. a kapcsolatunk kimerül abban, hogy apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok. Erről nem kérek kioktatást, hogy kihasználom, ez így nem jó, mert nem tudjátok, hogy mi vezetett idáig.

Erre ma felhívott a felesége, hogy hallotta, hogy kislány lesz, meg látott képeket is a buliról és hogy nagyon gratulál, meg hogy rengeteg babadolguk van, azokat majd elküldi apával (van egy 2 éves féltestvérem).

Viszont én azokat nem szeretném, pl. babakocsiból csak egy bizonyos márkát akarok venni, meg már a bababútorokat is kinéztem.

Ruhákból is lesz neki rengeteg, ahogy magamat ismerem. Meg nekem ez kicsit kellemetlen, hogy amúgy tudom, nem kedvel és így úgy érezném, hogy a lekötelezettje lettem.

Annak meg nem látom értelmét, hogy összeszedje ezeket, elhozza apa, mi pedig levigyük a tárolóba porosodni... A mamám viszont (apa anyukája) azt mondja, hogy hozza el, azt meg nem kell tudniuk, hogy nem használtunk semmit. Merthogy ebből szerinte sértődés lenne.



2016. nov. 26. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
72%

Nem illetlenség visszautasítani azt amire nincs szükséged...

Kérdés, hogy èrintene ha Apuci cserébe elzárná a pénzcsapot???

2016. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is fogadd el, maximum nem használod. Egy gyerek ilyen esetben közelebb hozhatja a családtagokat, élj az alkalommal és nyiss féljük te is. :)
2016. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
97%
Ha amúgy sem vagytok jóban, akkor mit számít, hogy sértődés lenne belőle? Utasítsd vissza, ha nem kellenek. Kulturáltan, felnőtt módon mondd meg neki, hogy köszönöd, már kinézted a holmikat, bla-bla.
2016. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Szerintem annak ehhez semmi köze, hogy az apám támogat anyagilag. A lánya vagyok, függetlenül attól, hogy nem mellette nőttem fel.


Csak ha elfogadom és látja, hogy nem használunk semmit, az még kellemetlenebb helyzethez vezethet.

2016. nov. 26. 14:24
 5/57 anonim ***** válasza:
68%

Nem köteles a szülő a felnőtt, családos gyerekét támogatni, ha az egyébként le se sz..rja, úgyhogy ne gyere azzal, hogy a lánya vagy. Ha kaptok egy halom babaholmit, ami kétéves után maradva nyilván nem leharcolt, agyonhasznált cucc, az elég szép támogatás, nyilván az is jórészt apád pénzéből van. Lehet, hogy az új feleség azért is ajánlotta fel, hogy ne apádat pumpold az új cuccok beszerzésével.

Egyébként ha te megteheted, hogy a SAJÁT pénzetekből összevásárold a fél Brendont, akkor nyugodtan utasítsd vissza. Az viszont pofátlanság, hogy a felajánlott holmik nem kellenek, mert apáddal akarsz újakat vetetni. Nem kéne külön kezelni őket, ők a feleségével és a gyerekükkel egy család, közösen döntenek a pénzügyeikről, te meg a saját pároddal és a leendő gyerekeddel vagy egy család.

2016. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

Nem köteles támogatni, mégis megteszi.

Tudom, itt a gyakorin már a 15-16 évest is dolgozni küldené a legtöbb válaszoló...


Elhiszem, hogy segíteni szeretne, de én már kinéztem a dolgok nagy részét és hamarosan be is szerezzük őket. Az első babánk, szeretnék mindenből újat neki és olyat, amilyen nekünk tetszik.

Ez nem pofátlanság. Havonta kapok tőle X összeget, arra költöm el, amire szeretném.

2016. nov. 26. 15:01
 7/57 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy nem kedvelitek egymást, de veled ellentétben a mostohád gratulált, mert babát vársz, sőt a saját babaholmijait is fölajánlotta, MERT CSALÁDTAGOKNÁL ÍGY KÍVÁNJA AZ ETIKETT! Benned pedig annyi sincsen, hogy a jó szándékú ajándékokat elfogadjad. Ergo sz@rsz az etikettre és csak azért is bunkó maradsz. Ez igen... Sajnálom a leendő gyermekedet, hogy egy ilyen anyával kell, majd élnie, aki még a példamutatásra is képtelen. Apuci pénze kell, de a mostoha anya jóindulatát semmibe veszed. Micsoda "példás" magatartás.
2016. nov. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked meg mi bajod van?

Elgurult a reggeli gyógyszer?

Semmivel nem szolgáltam rá, hogy ilyen stílusban írj!

2016. nov. 26. 15:04
 9/57 anonim ***** válasza:
86%

"apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok"


Ez némileg ellentmond annak, hogy fix összegű havi apanázst kapsz tőle. Az, hogy a gyakorin ki mit csinál vagy gondol 15-16 éves gyerekkel kapcsolatban, nem tartozik ide, remélhetőleg te nem ebbe a korosztályba tartozol. (Bár, ha te úgy szülsz gyereket, hogy apád rendszeres támogatására szorulsz, akkor nem vagy sokkal különb helyzetben.) Mint magad is elismerted, nem kötelessége támogatni, mégis megteszi, ez viszont nem jelenti azt, hogy neked ez jár, mert a lánya vagy. Amennyiben a fix apanázsodból (amit én nem fogadnék el, ha nem vagyok vele jóban, de mindegy), plusz a saját pénzetekből vásárolgatsz, hajrá, nyugodtan, udvariasan utasítsd vissza, amit felajánlanak. Az "apa ad pénzt arra, amit éppen kitalálok" mondatodból viszont joggal lehetett arra következtetni, hogy te kinézed az új holmikat, apa meg megy és kifizeti - ez esetben pofátlanság visszautasítani az ő használt dolgaikat. (Szerintem fix apanázs esetében sem túl szerencsés, de ez még az enyhébb eset.)

2016. nov. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
74%

Biztos belehalnál, ha elfogadnál pár darabot, ami

1) a gyerek pár hónap alatt kinő

2) azon pörögsz egyedül, hogy NEKED nem tetszik a gyereken, de hihetetlen, hogy se kompromisszumra nem vagy képes, se értelmes kommunikációra. Igazán példamutató magatartás egy leendő szülőtől.

2016. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!