Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért beszélnek itt mindig...

Miért beszélnek itt mindig arról, hogy egy szülőnek foglalkoznia kell a gyerekével, ha egyszer nincsenek összhangban?

Figyelt kérdés

A tudomány iránti szeretetet egyik szülőm sem plántálta belém. Magam kezdtem el érdeklődni, és megfigyeléseket folytatni gyerekkoromban a természet iránt. Ma benne van a pakliban, hogy tudós leszek, ez még elválik, mert szeretnék továbbtanulni.


De a lényeg az, hogy annál nagyobb törődés, amit kaptam, nekem nem kell. Nem sok közös témánk volt, szóval felesleges, amit a szakemberek mondanak. Ezek a "törődések" engem rohadtul untattak volna, inkább kimentem volna a természetet figyelni az egyik haverommal...


2019. júl. 30. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha már a természetszeretetet írtad, a kerti növény is igényli a törődést, szemben a gyomnövénnyel, vagy a kutya is ellenben a farkassal. Ha nem igényeltél volna nagyobb törődést, mint amit kaptál, az valószínűleg annak a jele, hogy eleget törődtek Veled. Nyilván azért is jutottál el idáig. Az érdeklődés kialakulása nem feltétlenül a nevelés eredménye. Viszont vannak olyan szülők, akik teljes mértékben ignorálják a gyermekeik igényeit, lepasszolják valamelyik családtagra vagy a bébiszitterre, de olyanok is vannak, akik beadják az állami gondozásba. Ott viszont néhány nevelő van a sok gyermekre, akiknek van saját családjuk is. No azokkal a gyerekekkel nem törődnek a szülők.

2019. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te nem igényled,m még nem jelenti azt, hogy senki más nem igényli.
2019. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is törődés, ha alkalmazkodik az igényeidhez, és nem erőltet rád valamit, amit nem akarsz. Vagy ha elfogadja, hogy te ilyen megfigyelő típus vagy, és nem akar belőled minden áron élsportolót faragni, mert "biztos unatkozol".
2019. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Tudós? Belőled? Még azt sem értetted meg, hogy mit jelent egy szülő számára az, hogy foglalkozik a gyerekével...
2019. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

,,Tudós? Belőled? Még azt sem értetted meg, hogy mit jelent egy szülő számára az, hogy foglalkozik a gyerekével..."


Ezek lelki dolgok, semmi közük az igazi tudományhoz. Ha megnézed, a legtöbb zseni furcsa, különc. Még a Big Bang Theory-ban (Agymenők) is a főszereplő milyen kis különc, antiszoc, mégis nagyon okos.

2019. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Érti valaki, hogy a kérdezőnek mi a gondja ?
2019. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

#6

Túl jó dolga van. Megkockáztatom, hogy baromira el van kényeztetve és lenézi a szüleit.

2019. júl. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha egy mesét vagy filmet sem tudok megnézni együtt, ha egy fagyit nem tudtok elnyalni együtt, akkor nézzetek magatokba jó mélyen, de főleg te.
2019. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lelki dolgokkal csak annyira foglalkozok, amennyire az szükséges nekem az életben. A gyerekneveléshez nem értek, és hidegen is hagy a téma. Szóval meg lehet, hogy ebben tévedek, és az első válaszolónak van igaza.
2019. júl. 31. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!