Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem illetlenség a kirándulásra...

Nem illetlenség a kirándulásra elhozni az új barátnőjét?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja megbeszéltük apukámmal és a nővéremmel, hogy elmegyünk egy napra kirándulni. Nővérem külföldön él, és csak most tudott hazajönni egy hétre. Holnap indulnánk, és apukám ma bejelentette, hogy van egy új kapcsolata, és ő is jönne velünk, legalább megismerjük. Nagyon meghökkentem, mivel nem hogy még nem is láttam a nőt, de apukám nem is említette, hogy lenne valakije, így nagyon hirtelen jött, hogy jönne ő is velünk. Egy idegen. Elég feszélyezett lesz együtt autózni egy idegennel 3 órát, szerintem az egymás megismerésének nem itt lenne a helye. Viszont mivel apukám már meghívta, a nőt se akarom megbántani azzal, hogy ne jöjjön, de bevallom, nekem már a kedvem is elment a kirándulástól. Ez egy családi kiruccanás lett volna, és akárhogy nézzük, nekünk ő még nem családtag, nem is tudom mivel üssük el majd az időt az autóban, mert őszintén én nem az ő életének megismerésével akartam tölteni az időt. Apunak nem mondtam, hogy nem tetszik a helyzet, mert nem akarom, hogy félreértse, és azt higgye, hogy a kapcsolatával, vagy a nővel van a bajom. Ti hogy reagáltatok volna? Szerintetek ez rendben van és csak én túlzom el? Titeket nem zavarna?


L/23


2019. júl. 31. 17:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nem is tudtál róla hogy van valakije, így teljesen neked adok igazat. Eleve úgy volt hogy családi kirándulás, erre ott egy nő akiről fogalmad sem volt. Az ilyet otthon érdemes intézni, hogy pl apud áthívja a nőt és leültök beszélgetni vagy együtt főztök vagy bármi más.

Én anyámmal éltem míg kisebb voltam és nálunk meg az volt, hogy mindig csak akkor volt családi nyaralás vagy program, mikor volt pasija. Ha nem volt csávója akkor kb az se érdekelte anyámat, hogy megbukok-e valamiből félévkor. Szó szerint tojt a fejemre.

2019. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen jogos a meghökkenés. Ezt nem így kellett volna intézni. Az lett volna a minimum, hogy megkérdezi zavarna-e titeket, ha menne a nő is. De sajnos igazad van. Ebből már nem nagyon tudsz új kijönni, hogy ne te tűnj parasztnak. Próbálj meg pozitívan, nyitottan hozzáállni, amennyire tudsz.

Esetleg ha a nővéred is egyetért, akkor ketten együtt megmondjátok apátoknak, hogy szívesen megismeritek a nőt, de a kirándulás a ti apa-lánya programotok.

2019. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%
Rém hülye helyzet de a férfiak nem gondolják át az ilyet, neki jó ötletnek tűnt ilyen laza program keretében bemutatni az új nőt. Megjegyzem a hölgynek is rém kínos lehet ez az egész. Azért nem biztos hogy elmeséli az életét :) ha már így alakult, nem rudom hova mentek és merre autókáztok de én gyorsan felkészülnék a környék egy két nevezetesebb dolgából vagy étterméből v bármiből hogy legalább a kínos csendeket áthidaljam.
2019. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
79%
23 éves vagy, nem kisgyerek, hanem felnőtt nő. Mond meg apádnak, hogy szeretnéd, ha tényleg csak a család venne ebben részt, aztán majd csinálok egy közös vacsit az új nőjével. Ha apádnak nem volt annyi esze, hogy legalább megkérdezzen titeket, akkor legalább te világosítsd fel, hogy ez így kellemetlen szitu lenne és nem ellenzed a kapcsolatát, de ez egy családi kirándulás, a nő meg még nem családtag és nem ilyen körülmények között kéne megismernetek.
2019. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem sem a legszerencsésebb ötlet, de valószínüleg így gondolta, hogy lazább körülmények közt ismerkedtek meg a barátnövel, nem pedig egy "bemutatós" vendégségnél.

A másik, hogy az autóút kevésbé problémás, ha a barátnö ül elöl, ti meg a testvéreddel hátul, ami szerintem eleve így valószínü, az igen hülyén nézne ki, ha egyikötök ül mellette, a másik meg elöl. Az úton így ti föleg egymással beszélgettek, ök meg szintén.

Azt nem gondolnám, hogy a barátnö életét kellene megismernetek, ez nem kirándulós és nem elsö találkozós téma.

Ettöl függetlenül valószínüleg apukádnak a családtag kategóriába tartozik a barátnö, ezért is akat összeismertetni benneteket.

A kirándulás ettöl ugyanolyan lehet, mint nélküle, feltéve, hogy nem lesztek vele szemben ellenségesek, mert ez az egy, ami tönkre tudná tenni.

2019. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
Ha 13 lennél igazad lenne, de felnőtt vagy, tudnod kéne kezelni a helyzetet.
2019. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%

Kövezzetek meg de ha nem egy nappal a kirándulás előtt jelenti be hogy jön az új csaj akkor én nem tartanám illetlenségnek. Igaz pasiból vagyok és mi pasik másképp vagyunk bekötve. Ha mondjuk egy héttel a kirándulás előtt szólok a lányaimnak, hogy szeretném bemutatni az új barátnőmet akkor én úgy érzem korrekt voltam.

Felnőttek vagytok 23+ így kell annyi toleranciának lenni, hogy egy kiránduláson megismerd és elviseld apád választotját.

Nem hiszem hogy 20+ évesen szervezett hármas kirándulás ne viseljen el egy új embert aki elképzelhető, hogy idővel majd a család része lesz majd.

2019. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%

Az eddigieket annyival egészíteném ki, hogy valószínü, hogy nem "új" barátnöröl van szó, hanem egy má komolyabbra fordult kapcsolatról, és ezért is fontos annyira apádnak, hogy megismerjétek egymást.

Felnött emberekként mindenképpen az az értelmes, ha adtok egy esélyt a dolognak meg a barátnönek is. Márcsak azért si, mert ha nagyon ellenségesek vagytok, akkor azzal csak apátokat távolítjátok el magatoktól. Ugyanis az ö jövöje nem veletek, hanem a barátnövel van szorosabb összefüggésben.

(Mielött valaki beleköt, a felnött, önállóan élö gyerek egész más, mint egy párkapcsolat, és azt nem lehet elvárni egyetlen szülötöl sem, hogy a felnött gyerekek miatt - akiknek saját élete és családja van vagy lesz - egyedül maradjon élete végéig!)

2019. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
59%

6 eves voltam, amikor a szüleim elváltak, a húgom 3. Eredetileg apámmal mentünk volna hármasban nyaralni, pár hónappal a válás után. Amikor jött értünk, ott ült a kocsiban egy nő. Az új barátnő, akivel anyámat csalta,mint az jóval később kiderült. Azért jött, hogy "legyen aki főz rank". Ja. Apám amúgy szakács volt....

Felnőttként, előre bejelentve nem zavarná.

2019. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

Hát apukád hibázott, meg kellett volna kérdeznie a dologról, mielőtt önkényesen dönt.

Ezt én úgy oldanám meg, hogy előtte pár nappal elhívnám őket, hadd ismerjem már meg, és akkor nem lesz az utazás sem feszélyezett hangulatú.

2019. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!