Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elviselni az...

Hogyan lehet elviselni az ilyen szülőket?

Figyelt kérdés

A szüleim főleg édesapám gyerekkoromban is sokat bántott 6-7 éves koromig sokszor a saját problémáinak és gyermekkori sérelmeinek levezetéseként megvert. Azóta mióta nem ver azóta a rendszeres sértegetésem és szavakkal történő bántásom megy, mind anyám mind apám részéről. Nekik soha semmi nem volt elég jó velem kapcsolatban már régen se. Mióta megszületett a testvérem azóta pedig egyre csak romlanak a dolgok (több mint 14 év van köztünk). Ráadásul születése óta babysitternek néznek engem és én vagyok a szemét alak, ha nem vagyok hajlandó rá napi több órát vigyázni, amikor kB semmi szabadidőm nincs. Ameddig óvodás volt addig kevésbé volt problémás a dolog, mivel nyáron a 2,5 hónapos szünetben az az 1 hónap amikor sokszor 3-4 órát kellett vele lennem még valahogy elviselhető volt (ilyenkor persze az egész napom hozzájuk kellett igazítanom). Azonban mióta én elkezdtem az egyetemet és testvérem iskolás lett a helyzet elviselhetetlen lett. Tudni kell, hogy anyám háztartásbeli tehát annyi dolga lenne, hogy vigyáz öcsémre meg rendben tartja a házat, de amikor csak tudja testvéremet áthárítja rám. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy biztos sok a dolga és hasonlók suli időben sokszor fel se kel amikor mi indulunk és ha véletlen valamiért hazajövök akkor is általában az ágyban lustálkodik esetleg a tabletét bujja, de ő este 9kor már hulla fáradt. És ha este 6 kor 10 egyetemi óra után hazaesek akkor is már hárítja rám öcsém mert fáradt. Főzni persze maximum heti 1x főz akkor is olyat ami az ő fogára való.

A lényeg az, hogy akárhányszor nem tudom elvallalni öcsém annyiszor megkapom, hogy én ingyenélő vagyok még csak a pénzért vagyok velük. Persze ilyenkor apám mindig kipártolja és én vagyok a közellenség. Emellett kB napi szinten téma náluk a spórolás természetesen rajtam. Pedig magas színvonalon élünk 2 új kocsi, kertes ház és 3x mennek idén is nyaralni, ahova engem évek óta el se visznek.

Testvérem ezzel szemben mindent megkap amit csak gondol. Múlt hónapban például apám vagy 20db 2-3 ezer forintos plüsst hozott neki haza csak úgy szinte naponta hozott haza egyet. Azonban ha nekem bármire kell pénz akkor megy a garasoskodás.

Hiába tettem ezt szóvá szerintük az tök rendben van, hogy így állnak hozzá a dolgokhoz. Ahogy az is testvérem semmiért se kap ki, olyanokért sem amiért amikor én voltam ennyi idős akkora ütéseket kaptam, hogy összeestem.

Sajnos azonban az egyetemből még van 1,5 évem, így ebből a városból menekülni se tudok.

Szerintetek ki lehet bírni ép ésszel azt, hogy a pihenéstől és szabadidőtől teljesen megfosztanak évekig és mellette úgy beszélnek veled mint a kutyával?

Egy ilyen családból van más kiút mint a minél messzebb való menekülés és minden kapcsolat megszakítása?



Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

22/F



#szülő-gyerek #elnyomó család
2019. aug. 2. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincs más kiút. Ezt a másfél évet bírd ki valahogy aztán költözz el minél messzebbre tőlük! Most még annyit tehetsz, hogy többször mondasz német, ha megkérnek valamire. Kidobni csak nem fognak otthonról...
2019. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Ember..22 éves vagy! Mi a kérdés!? Húzz el onnan, menj a város másik részébe vagy oldd meg valahogy. Attól hogy én most leirom neked hogy szerintem ki tudod bírni épp ésszel attól jobb lesz!?! NEM!!!

Ezt nem bántásból írtam mert ez igaz.

2019. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Olyan a stílusod, mintha 12 lennél, nem 22. Durcás panaszos kisfiú! Féltékeny vagy egy alsós kisgyerekre? Ne mondd, hogy a szüleiddel akarsz nyaralni! Nem tudom elképzelni, hogy téged ennyire gyűlölnek, mint ahogy leírtad! Állás, egyetem estin, albérlet, családnak hátatfordítás. Mégis milyen más kiutat képzelsz?
2019. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha olyan szinten utálnak téged, ahogy lefested, hogy lehet, hogy még mindig az ő pénzükön élsz, tanulsz??
2019. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Keress munkát, és egy kiadó szobát. Jobban nem fogsz élni, és hulla fáradt leszel, de legalább idegileg nem készülsz ki, ami hosszabb távon nem egy rossz dolog.
2019. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#4 Miután a házat, amiben lakunk félig nagyszüleim fizették, mivel akkor még apám nem keresett ilyen jól (talán tulajdonrészük is van benne nem tudom) és a nagyszüleim után járó örökségtől sem akar anyám elesni, így kénytelenek támogatni engem ameddig tanulok. Nagyszüleim is még mindketten élnek de anyám és a nővére már elkezdték fúrni egymást a nagyobb örökség reményében.

Az lenne a legjobb, ha hozzájuk tudnák költözni, de sajnos messze laknak.

2019. aug. 2. 15:56
 7/11 Metionin ***** válasza:
75%
Amíg muszáj velük lakni, addig úgy hogy minél kevesebbet legyél otthon, utána meg el kell húzni jó messzire. már eleve jobban jártál volna ha másik városba mész továbbtanulni, akkor lakhatnál koliban, egyetemiből nyáron sem muszáj hazamenni. Most annyit tehetsz hogy lenyeled a baxtatást. És ne vigyázz öcsédre, anyád nem neked szülte, oldja meg, főleg ha háztartásbeli. Egy iskolás gyerekre már csak nem kell annyira vigyázni. Így nyáron próbálj elmenni diákmunkára, legalább addig se vagy otthon és lesz saját pénzed ami amúgy is kelleni fog elindulni ha végzel, mert gondolom akkor se fognak neked segíteni meg rakni fognak ki amint nem tanulsz.
2019. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem tudsz kibújni az öcsédre való vigyázás alól,akkor ültesd le telefonnal, tablettel, tv-vel, aztán csináljon, amit akar. Ha anyádnak ez nem tetszik, akkor játsszon vele ő.
2019. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős helyzet... Teljes szívből sajnállak téged. Velem apám volt ilyen mostoha, mint veled az anyád.



Szerintem anyád, már megbocsáss, egy önző és infantilis, lusta ember.

Pont ezért kell vele "vigyázni". Nehogy szabotálja a tanulmányaidat.

Ha biztos talajon érzed magadat, akkor már nyugodtan megteheted, hogy hoppá, de egyik reggel nem viszed el a testvéred az iskolába. Vagy délután nem foglalkozol vele, hanem inkább a tanulásra hivatkozol. Felnőtt férfi vagy...

Esetleg ha elszabadultál tőlük, szakítsd meg velük a kapcsolatot. (Én pl. külföldre menekültem. Apám több éve nem láttam, és megkönnyebbülten érzem magam.)

2019. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

"... hozzájuk TUDNÁK költözni"


Te nem vagy egyetemista és nem vagy 22 éves.

De annyi kiderült, hogy baromira unatkozol.

2019. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!