Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan próbáljátok begyógyítan...

Hogyan próbáljátok begyógyítani a szüleitek, rokonaitok által okozott, vagy sokszor akár generációkra visszamenő sebeket/traumákat?

Figyelt kérdés

Kinek mi okozott nagy áttörést? Esetleg könyvet tud valaki ajánlani ami ezzel foglalkozik?

Terapeutához járok, de nem jutok egyről a kettőre.

Nyilván nem csak fejben dől el, hanem elég kemény munka.

Egyedül lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy csak párkapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 3. 22:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Én kizártam az életemből mindenkit akire nem érdemes időt pazarolnom. Egyszerűen nem gondolok rájuk."

De - főleg amikor szülőkről, rokonokról van szó, akkor - nem olyan egyszerű annyival elintézni, hogy "nem érdemes rájuk időt pazarolni"... Mert ha nem is "érdemlik meg", azért mégiscsak felelősséggel tartozik az ember értük is. De persze elsősorban saját magáért, az igaz. Ezért szerintem önvédelemből időlegesen tényleg jó lehet, ha próbál az ember nem gondolni rájuk, de azért olyan véglegesnek beállítani ezt az állapotot, mint amilyen véglegesen tőled hangzik, én nem javasolnám. Változhat még az élet nagyon sokféleképpen, nem érdemes hidakat felégetni magunk mögött, főleg, ha közeli rokonokról van szó.

2019. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Terápiára járok.
2019. aug. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!