Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés egy anyától?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem tudom, mit kezdjek anyukámmal, 25 éves vagyok és még mindig megkeseríti azt a kevés alkalmat is, amikor találkozunk. Nem is tudom igazából, hol kezdjem.

Kiskorom óta versenylónak és cirkuszi majomnak nevel, imád velem dicsekedni, mutogatni másoknak a mai napig, aztán otthon mindig elhordott minden semmirekellőnek, mindig máshoz hasonlított. Két tantárgyból mindig kiemelkedő voltam, ezekből országos eredményeim voltak világ életemben, ezeknek hála magas felvételi pontszámokkal vettek fel mindenhová. Anyukámról tudni kell, hogy sajnos irigy rám. Jogi egyetemet végzett, de nem kamatoztatta, jelenleg hivatalnokként dolgozik. Én most kezdem a második egyetemi szakomat jogon, már van egy diplomám más területen, jó munkám van, szuper párom, néhány kedves és megbízható barátom is akad. Anyám ezeket a dolgokat annyira nem bírja elviselni, hogy ha hazalátogatok nagy ritkán, kínoz, hogy lehetek akármilyen okos, sz@r a személyiségem ( ezt rajta kívül senki sem mondta még, sem családban sem azon kívül), a barátomat szerinte ellene fordítottam ( barátom azóta nem igazán szeret vele beszélni és találkozni, mióta előtte lek**vázott, mert valamit máshogy csináltam mint ahogy ő elvárta volna). Ma egyedül jöttem haza kicsit látogatóba, de most is ordibál, hogy neki kötelessége megmondani, milyen sz@r ember vagyok, mert hát ő az anyám és engem senki se szeret úgysem, mert nem lehet. Egész életemben ezt csinálta. Mi a megoldás? Próbáltam nem hazajönni, de az öcsém és apukám viszont hiányoznak és bűntudatom van anyám miatt is, ha nem jövök. Mi a megoldás? Szerintetek normális ez a viselkedés?


2019. aug. 4. 15:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valamit elfelejtettem leírni és hátha nem egyértelmű a leírtak alapján mindenki számára: évek óta nem otthon lakom, tehát az egyetemi képzéseket nem anyukám szakállára végzem.
2019. aug. 4. 15:53
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudsz apukaddal es ocsedeel kulon kulon progamokat szervezni. Moziba, vacsorazni menni vagy szinhazba. Lehet apuddal nehezebben kivitelezheto anyud miatt, de ocseddel nem kellene otthon talalkoznod.

Apukadat meg hivd telefonon vagy valamelyik netes csevegon.

A leirtak alapja anyad eleg bunko veled, ne legyen lelkiismeretfurdalasod ha ritkan mesz haza. Egyszer elhivhatnad valahova ki (hogy ne az ő biztonsagos otthoni kornyezeteben legyen) peldaul egy vendeglobe, kavezoba, es ott kerdezz ra megis miert mondja/godolja hogy a szemelyiseged szr. Hatha mond valami targyilagosat is es akkor arrol tudtok beszelgetni, ha viszont nem, akkor es vagy ettol.fuggetlenul is kerd meg, hogy ne szidjon, fikazzon, mert akarhanyszor igy tesz, amikor mesz haza, te fogod magad es folallsz es kisetalsz az ajton (azert apadtol es tesodtol koszonj el)

2019. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy sajnos könnyű helyzetben. Az egyetlen, ami a saját hatáskörödben van, az az, hogy egyszer leülsz vele komolyan beszélni, elmondani ezeket, amiket itt nekünk is elmondtál, és egyértelműen meghúzni a határaidat előtte. Érdemes ezt akkor csinálni, amikor lelkileg fel vagy készülve, és türelmes tudsz lenni vele, hogy ne rajtad múljon, ha a civil hangvételét elveszíti a beszélgetés. Nem egészséges az önértékelésednek, hogy nincsen egy egyértelmű határ meghúzva, amin akkor sem léphet túl valaki következmények nélkül, hogyha a saját anyád. Nehéz tisztelni saját magadat, amíg ezt megengeded valakinek. 25 éves vagy, felnőtt, sikeres, szeretett, és egy minimális emberséget el kell tudnod várni bárkitől, akivel interakcióba lépsz. Nagyon szomorú, hogy épp a saját anyád az, aki ahelyett, hogy szeretne, védene és támogatna, irigységből a lelki egészségedet is kikezdni.


Ha egy érett beszélgetés nem hozható össze vele, és mindent megpróbáltál, választanod kell: vagy eltűröd ezt az életed vagy az ő élete hátralevő részében, vagy kilépsz a vele való kapcsolatból a saját egészséged érdekében. Biztosan nehéz, ha ezt meg kell lépned, de a saját egészségedért csak te felelsz, és feladatod saját magad felé fenntartani.


Sok sikert. Remélem, hogy így vagy úgy, de egy számodra harmonikusabb irányba megy majd az életed, miután ezzel megbirkóztál.

2019. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nem ők fizetik a költségeidet?


Tanuld meg ezt a mondatot:


“Nem kérdeztem, mit gondolsz rólam és az életemről, felnőttem, én elégedett vagyok magammal, nem akarok változni”


Szidás káromkodás jön erre, akkor mondd:


“Nem foglak látogatni, ha ennyire nem tudsz elfogadni, nekem olyan anyára van szükségem, aki szeret engem, és elég jó vagyok neki”


Bármi szidás jön erre, lépj le és ne keresd.


Lépj le minden alkalommal, ha tovább szid, mindig ezt daráld le neki, apukáddal meg tesóddal szervezz külön programot.


Anyukád riválisként tekint rád, mérgező, szavakkal bántalmaz téged, nem szabad az életed részeként tekinteni rá, a logika nála

csődött mond, nem is az ő dolga, ne avasd be, ne vitázz vele, ezek a saját dolgaid, nincs köze hozzájuk.

2019. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, és még egy könyvajánló ahhoz, amit írtam: Susan Forward Mérgező szülők című könyve nekem nagyon sokat segített, bízom benne, hogy neked is sokat fog.
2019. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi 3as, a könyvet már olvastam, tényleg szuper! 😊 Egyébként igazatok van, hívtam is már apukámékat sokszor magamhoz, de apa nagyon szeret nekem főzni ezért sokszor vár haza is, rosszul esik neki, ha nem megyek sok ideig.

Ma írt anyukám egy smst, hogy meg kell tanulnom, hogy kell embereket szeretni és normálisan viselkedni, akár szakember segítségével. Erről mi a véleményetek? Kb pszichológushoz akar küldeni, mert én pl máshogy mutatom ki a szeretetem, nem vagyok ölelgetős fajta, de neki például ez a szeretet és minden más ( pl ha segítek neki, kedvében járok, veszek neki valamit) rosszul kimutatás. Régen próbáltam a neki megfelelő módon kimutatni a dolgokat, de akkor sem volt jobb a helyzet...

2019. aug. 4. 19:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és a másik szobából írt smst, ez is jó szokása
2019. aug. 4. 19:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg felesleges leülni beszélni vele.

Ő már nem fog megváltozni.


Legyél okosabb és türelmesebb mint ő.

Kezeld beteg emberként.

Tehát szarnak néz, ne szolalj, tud , hogy beteg.


Szerintem féltékeny és ennyi.

Ne akarj megváltoztatni,nem fog sikerülni.


Egy beteg ember szavai nem bántanak.

2019. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem ölelgetek meg puszilgatok másokat, csak a gyerekem és a párom, de a hideg kiráz, ha valakihez hozzá kell érnem.


Anyám rideg volt kiskoromban, most már jobb, de még most sem lehet hozzá érni, ha nem ő kezdeményezi, ezért szokatlan nekem is az érintés, szüleimet, tesómat sem puszilom, ha lehet elkerülök bármifajta érintést.


Gondolom nálatok a túlzott érintés ért el ilyen hatást.


Építsd le az anyádat, borzasztó lehet elviselnie egy gyereknek minden nap, hogy az anyja szidja, sosem elégedett vele..


Anyád beteg, de nem lesz jobb attól, ha mi is megerősítjük, változtass, mert rámegy a lelked..

2019. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Keresem a megoldást, de már elköltöztem és rettegek, hogy sose szabadulok meg ennek a terhétől. Szerintetek érdemes ezzel szakemberhez fordulni? Minden tanácsot vagy tapasztalatot szívesen veszek, bármilyen bevált megoldásra nyitott vagyok! Sajnos a saját kezelési módszereim csak átmenetileg voltak eddig hatásosak.

Egy valamit még elfelejtettem. Fiúnak nevelt és most csodálkozik, hogy a fiús dolgokat szeretem. Szeretek hokimeccset meg focit nézni, hegyet mászni, fiú a legtöbb barátom is. Persze most, hogy felnőtt vagyok, k**váz emiatt, hogy mindig pasizom csak ( sose csináltam, mindig monogám voltam ) és ilyeneket mond ha fütyörészek magamban pl., hogy egy lány nem fütyül, egy lány nem mászik hegyet, egy lány az édes bort szereti nem a szárazat, ilyen butaságok. Szerintem látja ő, hogy hibázott, meg tudom is, hogy nála van a baj, én már csak el szeretnék szakadni ettől az életfelfogástól és nem akarom, hogy hasson a jövőmre.

2019. aug. 4. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!