Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a viselkedés a normális...

Ez a viselkedés a normális anyai szeretet része?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek!

Arra szeretnék választ kapni, hogy mennyire bevett gyakorlat az anyáknál, hogy napokig, akár egy hétig nem szólnak a gyerekükhöz egy vélt vagy valós sérelem miatt? Közben pedig az anyuka kifejti a barátnőjének ezt a sérelmet, hogy ő mennyire meg lett bántva és a gyerek a hibás. A gyereknek nem veszi fel ezalatt a némasági korszak alatt a telefont, levegőnek nézi, az ajtaját otthon magára zárja és abszolúte nem kommunikál a gyerekkel.

Nekem ez nem tűnik normálisnak, vagy csak én látom így? Egyébként egy egyedülálló anya - lánya kapcsolatról van szó.


2019. máj. 5. 14:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez egyáltalán nem normális viselekdés.
2019. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehetne az anyát rávezetni arra, hogy változtatni kéne? A lány szemmel láthatóan szenved, még külső szemlélőként is egyértelmű, hogy valami nem oké..
2019. máj. 5. 14:36
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod rávezetni. Aki ilyen, az nagyon nehezen változik meg.
2019. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igaz, nagyon vehemens és makacs az anya. Csak elképzelni tudom, hogy milyen lehet szegény lánynak. De olyan rossz ezt látni, tényleg nincs erre megoldás?
2019. máj. 5. 15:02
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Basszus, én is ilyen vagyok, szerencsére nincs gyerekem. Tudom, hogy rossz, nekem is rossz, de egyszerüen olyan dühös tudok lenni, hogy levegőnek nézem a másikat. Nagy félelmem, hogy anyának is ilyen leszek.
2019. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3. válaszoló.

De annyira, hogy hétig hosszá sem szólni? Persze, sok ember könnyen feldühödik. Én is mérges lennék, ha a gyerek mondjuk autót lopna, drogozna vagy megverne valakit, de erről szó sincs. A lány visszafogott, mindig jó tanuló volt és barátai sem nagyon voltak, még totyogós korában sem, tehát még csak a rossz társaságba vegyülés sincs meg. Mégis az anya fogja magát és mindenen, még a legapróbb dolgokon is megsértődik. Ez a reakció szerintem már lelki terror..

2019. máj. 5. 15:13
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Szimpla érzelmi zsarolás. A legundorítóbb dolgok egyike.

A lánynak kellene beszélnie az anyjával. Még akkor sem biztos, hogy változna, de ha ez így marad, a lány valószínűleg nem nagyon fogja tartani a kapcsolatot a kedves mamával, ha egyszer önálló lesz. A franc se keresne egy olyan szülőt, aki szerint rendben van, ha így viselkedik a gyerekével.

Nem veszi fel a telefont? És ha baja van a gyereknek? Szülőnek teljesen alkalmatlan az ilyen anya.

Mindegy mit követett el a gyerek.

2019. máj. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
*hozzá
2019. máj. 5. 15:14
 9/18 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam megértetni vele, de teljesen agresszív a reakciója, védekezik és a saját igazát hangsúlyozza. Lehet, hogy a lány is próbálta már ezt, de szerintem annak is valami passzív-agresszív válasz lehetett a vége.

Amúgy ezért is foglalkoztat a dolog ennyire, mert a lány látszik, hogy egy lelki roncs, de később szerintem az anya is megbánná ezt a viselkedést, csak félek, hogy már késő lesz neki, mire eljut oda. Addigra teljesen tönkremegy ez a kapcsolat.

2019. máj. 5. 15:23
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális viselkedés. Valahol sérülhetett az anya. Család,vagy jó baratok közül valakinek segítenie kellene. A lanyka is sérül.
2019. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!