Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bevaljam e hogy meleg vagyok?...

Bevaljam e hogy meleg vagyok? 16/f

Figyelt kérdés
Eddig nem mertem elmondani senkinek mert a családom egyik fele homofób a màsik fele pedig keresztény. Ha bevallanám tuti kiraknànak az utcára vagy nemtudom. De már nem birom azt hogy nem adhatom önmagamat és ezért nem is szoktam sokat beszélni senkivel mert akkor a beszédemböl egyböl kiderülne. Egyetlen megoldásom az lehet hogy ha egyetemen koleszba bevallom hogy meleg vagyok mert akkor ugyse nem leszek otthon es anyi idö alatt hátha elfogadják. Szerintetek ezt csináljam vagy valami mást? Vàlaszokat elōre is köszönöm.

2019. aug. 5. 14:19
1 2
 1/20 anonim válasza:
67%
Ha már ennyire nem bírod, akkor könnyítsd meg a lelkedet, és valld be.
2019. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 kovpet ***** válasza:
100%

Elmondani lehet, bevallani nem, ez nem bűn, hogy vallani kelljen róla. Szerintem, ha ilyen a családod, akkor ne mondd el nekik. Előnyöd nem lehet belőle, csak hátrányod.


A nagyon közeli barátaidnak esetleg elmondhatod, az kisebb kockázat.

2019. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
7%
16 évesen ne foglalkozz még ilyenekel, inkább tanulj és olvasd el az oldal tetején lévő figyelmeztetést.
2019. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor inkább még várok vele
2019. aug. 5. 14:26
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Hat ha olyan kornyezetben elsz ahol ez zavarna az embereket akkor ne mondd el.
2019. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Várd meg azt az időszakot, amikor már nem függsz tőlük anyagilag, ha esetleg arra kerülne a sor amit írtál, hogy kb "kitagadnának". Ha elkerülsz a családtól picit messzebbre az egyetemi tanulmányok miatt és kollégista leszel vagy albérletben laksz, akkor ott nyugodtan lehetsz önmagad, sőt jobb is ha az új közösség már úgy ismer meg, aki vagy, mert akkor nem kell megint "bevallani" valamit nekik. Ez természetes dolog, nagyon sokan el is fogadják, de aki nagyon vallásos és nagyon egyirányba tud nézni az nem fogja egykönnyen elfogadni. Ne ott kezd a "bevallást", ahol a legkevesebb támogatásra számíthatsz. Ne aggódj, ha most 1-2 évig nem is lesz lehetőséged arra, hogy teljesen önmagad lehess, a gondolataid a tieid. Azokba nem lát senki, csak építsd magad, tanulj, függetlenedj idővel és ne hagyd senkinek, hogy leépítsenek. Érezni fogod mikor jött el az ideje és azt hogy kinek mesélj róla. Akivel kapcsolatban negatív érzésed van, ne azzal kezd az őszinteséged!
2019. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
Miért kellene eldicsekedni vele.
2019. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget remélem minden jól fog alakulni
2019. aug. 5. 15:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig az érezted, hogy törődnek Veled, szeretnek, és a családod aránylag nyitott, felvilágosult nem primitív tagokból áll, akkor mondd el minél előbb. Hatalmas tehertől szabadulsz meg és a család is bele fog törődni, hisz így is - úgy is szeretnek. A fiam huszonévesen megnősült, van egy gyönyörű gyermeke, de eddig bírta. Most harmincasként mondta el, hogy saját magát akarta legyőzni, de nem ment. 10 évig nem adott magának esélyt a boldogságra, pedig mi nyitottak voltunk és vagyunk. Most egy fiúval él együtt, a menyemmel közösen nevelik a gyermeket, a menyemnek is van új párja.Így boldog most mindenki. De a mai napig nem értjük, és ő sem tudja, hogy miért nem mondta el...
2019. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%
Várj vele, mert nem biztos, hogy az vagy. Lehet, hogy pubertáskori kis identitászavar. Próbáld meg a lányokkal. Nem bánod meg.
2019. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!