Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis mit csináljak most?

Mégis mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Anyukámnál rosszindulatú méh daganatot tálalták. Két hónapja húzzak az időt. Most tudtam meg. Ezzel is elpattant a hurok, de mikor megtudtam szeptember 4-re kapott isopontot ultrahangra meg olyan vizsgálatra amiből megállapítják hogy tovább terjedt-e vagy sem. Mégjobban pattant.

Anyának mondtam....keressen magánokit, kifizetem a vizsgálatot. Nem érdekel engem mennyibe kerül.

Azt mondta nem, egy hónapon már nem múlik. Szerintem meg nagyon is múlik.

Nem akarja elfogadni. Most mégis mit csináljak? Hpgy vegyem rá? Ideges vagyok nagyon.........Én nem akarok hónapokat várni.....


2019. aug. 6. 09:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%

Nem a hurok pattan el, hanem a húr.

És amit írsz, az nem igaz!

A 71 éves apámnál daganatot találtak tüdőszűrésnél (falun!)

10 nap múlva jött a behívó a tüdőgondozóba, ahol a doki telefonon sürgősségi időpontot kért MRI-re. Kapott is 3 napon belülre, közben labort kellett csináltatnia.

A lelettel vissza kellett menni a tüdőgondozóba, ahol azonnal beutalták Törökbálintra.

Az egész nem tett ki kórházastól 3 hetet.

Mindez idén játszódott úgy, hogy senki nem kapott egy forintot sem, mert nem volt miből.

2019. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne igaz amit írok?

Anyukám nem pesten él.

És a kórház ahol kezelik. 3 hónapja kapott beutalót. Utána letelt 1 het mire megkapta a leletet. Volt egy egészségügyi kaparása. Rá másfél hétre megvolt a lelet. Mondták tovább kell küldeni tenyésztésre. Amire 1 hónapja került sor, ma kapta meg a leletet. Aztán szeptember 4-re idopontot egy újabb vizsgálatra, hogy áttétes-e vagy sem. Nem tudom mire írtad hogy nem igaz amit írok.

2019. aug. 6. 09:56
 3/30 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem tudom miért kötsz bele mit hogy írok.....osszevagyok zavarodva. Épp most tudtam meg egy olyan dolgot ami az egyszem szülőmet érinti. Nekem csak Anyukám van. Tök mindegy hogy a hurok vagy a húr pattan. Tökmindegy hogy te elhiszed vagy sem amit írok. Nekem aztán 8....

A kérdésem nem az volt hogy szerinted igazat mondtam-e.

Hanem hogy hogy vegyem rá hogy elfogadja azt, hogy én nem akarom hogy várjon még egy hónapot arra az időpontra. És hogy még ilyenkor is miért makacs, hogy nem akarja elfogadni tőlem azt, hogy én a magán orvost kifizetném neki, mert engem nem érdekel hogy hány ezer forint. Nem az a lényeg most itt.

2019. aug. 6. 10:08
 4/30 anonim ***** válasza:
29%

#2

Azért írom, mert anyádnak vagy nem rosszindulatú a daganata, vagy az időpontok nem igazak.

Ahogy írtam is, az én apám is falusi és pillanatok alatt ment a feltárás. De nem csak őt hozhatnám példának, hanem a barátnőmet a méhrákjával, vagy a kollégámat a csontszarkómájával, esetleg ismerőst a vastagbélrákjával, vagy a másik barátnőm fiát a hererákjával.

Mindenütt ripsz-ropsz mentek a dolgok, daganatos betegeknél nem várakoztatják őket hónapokig.

Persze lehet, hogy az általam felsoroltak - az ország különböző pontjairól - mind véletlenek, de inkább a te anyád esete a rendhagyó.

2019. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is nehezen hihető amit írsz, mert én is a gyorsaságot ismerem komoly daganatosok esetében, de mindegy.

Gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni anyáddal, ha ő nem akar privát orvoshoz menni. Felnőtt ember, a fülénél fogva nem cipelheted el mint egy gyereket. Legfeljebb annyit tehetsz, hogy a beutaló orvossal beszélsz, ha kell az asztalra csapsz, hogy kérjen sürgősségi beutalót a vizsgálatokra.

2019. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

Rosszindulatú daganatnál valóban nem szokták húzni az időt, hanem SOS, sürgősségi beutalóval küldözgetik mindenhova.


Olyan nincs, hogy hónapokig húzzák az időt (ha mégis, akkor valami nagyon el lett cseszve), mert az a beteg életébe is kerülhet.


Valami nagyon nem stimmel, nézzetek utána jobban, hogy mi van!

2019. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom válaszoló, ti hol éltek, de nálunk is így van, ahogy a kérdező írja.., sajnos, hetek, hónapok!! Keress magán nőgyógyász szakorvost, vele beszélj, sürgősségiben csináljon vizsgálatot. Nincs idő, ne várjatok!!!! Hogyne számítana egy hónap!
2019. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
37%

Azt, hogy rosszindulatú e egy daganat, biztosra csak biopsziával lehet megállapítani. Anyádnal ez nyilván megtörtént, hiszen anélkül nem tudnátok, hogy rosszindulatú daganat. Ha valóban így lenne, és elmúlt már 35, van minimum egy gyereke, akkor 99%, hogy már a meheltavolitasra lenne időpontja. Aztán jönne a kemo és majd azután nézik, hogy terjed e vagy sem.

Amúgy szép kamu

2019. aug. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem miért nem hisztek neki, keresztanyámnal detto ugyan ez volt, még elküdték előtte nyaralni meg stb. Mikor páromnak olyan fejfájása volt, hog az ágyról felkelni nem bírt, kapott ct időpontot 8 hónapra.
2019. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
De miért kamuzna??? Meg van ijedve, ennyi, csak az anyja.
2019. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!