Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha hazudtok a kamasz gyerekete...

Ha hazudtok a kamasz gyereketeknek, akkor bevalljátok neki, ha sejti? Mit tesztek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés. Hazugság alatt komolyabbra és kevésbé komolyra is gondolhattok
2019. aug. 6. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem hazudnék neki.Ha mégis megtörténne,akkor biztos nyomós okkal tenném de igen bevallanám neki és az okot is elmondanám miért hazudtam.De nem hazudnék soha.Egyik legrosszabb dolog egy szülőtöl ha hazudik a gyerekének
2019. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egy elég komoly témát illetően hazudtak évekig (szüleim, nagyszüleim és a két idősebb testvérem is). Mástól kellett megtudnom az igazat, és nagyon nagyot csalódtam bennük. Tudni kell ugyanis, hogy ez a hazugság akkor kezdődött, mikor 10 éves voltam. Oké, tiszta sor, akkor azt gondolták, hogy nem tudnám felfogni, feldolgozni. De hogy később, 16-17 évesen se mondtak semmit, az elképesztő számomra. Mondanom se kell, mióta elköltöztem (lassan 5 éve), nem tartom velük a kapcsolatot.
2019. aug. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Ha hazudik a kamasz gyerek nektek, akkor bevallják ha a szülö sejti? Mit tesznek ilyenkor?

Ez csak egy elméleti kérdés. Hazugság alatt komolyabbra és kevésbé komolyra is gondolhattok

(Nem kell mindent a szülö nyakába varrni, egy kamasz már eléggé egyéniség és a nevelését nem csak a szülö végezte!!!)

2019. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Anya mindig azt mondta, hogy Ő egy felnőtt, önálló ember, nincs kinek hazudnia - ezt úgy értve, hogy nem gyerek már, hogy kamuzzon -, ezért sose hazudott nekem, nem is értem meg azokat a szülőket, akik hazudnak a saját gyereküknek, ezek mit várnak el visszafele?
2019. aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hazudnék neki soha semmiben. Sem kamaszkorban, sem kicsi korában. Nyilván vannak dolgok, amik nem tartoznak rá, amikről nem beszélek (pl. munkahelyi problémáim), de soha nem hazudnék.
2019. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sem hazudtak sose a szüleim, én se hazudnék a gyerekemnek. Én csak azt tudnám elképzelni, hogy egy nagyon komoly témáról hazudnék neki, a saját érdekében. De nagyon ezt se. Egy kamasz gyerek már érti a dolgokat, szóval nem tudom, miért is kéne neki hazudni bármiről.
2019. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam hazudni neki. Max azt tudom elképzelni, hogy az ő védelmében tenném, ez esetben nyilván nem vallanám be neki.
2019. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi az a hazugság. Ezt így nehéz elképzelni, mert legfeljebb pici korban hazudtam nekik. Pl. Ilyet, hogy addig nem lehet beindítani az autót, amíg nincs mindenki bekötve. Most ezt egy kamasz hol hinné már el?
2019. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Úgy hazudok, hogy ne jöjjön rá. Nyilván nem hallgatom el az igazságot minden esetben, de ha mondjuk azt kérdezi, hogy hogy halt meg nagyapó, nem azt fogom mondani, hogy szörnyű kínok közepette szenvedett napokig, hanem azt, hogy elaludt. Vannak ugyanis dolgok, amiről jobb, ha nem tud, vagy csak akkor tudja meg, mikor már képes kezelni azt.
2019. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam visszagondolni, hogy tényleg őszintén válaszoljak.

Kétségtelen, hogy amikor nagyon picike volt, akkor a korának megfelelően tálaltam a dolgokat, hogy megértse, vagy elfogadja (3-4-5 éves korról beszélek) tehát volt benne némi "mese"

De már később, tiszta lelkiismerettel merem állítani, hogy nem hazudozok a gyerekemnek.

Megjegyzem, én a 3 éves gyerekemtől kértem már bocsánatot is, mert így tartottam helyesnek.

2019. aug. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!