Ti megmutatnátok kamasz gyereketeknek/lányotoknak az abortuszos videot vagy képeket egy kb akkora babáról?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti, egy itteni kérd3s kapcsán merült fel ahol egy orvos lány leirta milyen megterhelő nekik egy 10-12 hetes abortusz ahol már látszik a magzat darabokban. Eszembe jutott hogy gimiben egy üres bioszórán megnéztünk tanár nélkül egy abortuszos dokumentumfilmet es nagy balhé lett belőle hogy mi van ha valakit érzelmileg annyira megvisel hogy rossz hatással lesz rá k3sőbb. Én mindig nagyon rendesen védekeztem, nem csak a film miatt, de eszembe jutott hogy tuti megmutatom majd ha lesz lányom, csak hogy érezze hogy ez milyen komoly és nem rutinműtét. Szerintetek ez nagyon durva lenne, ti megmutatnátok?
2017. nov. 15. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
54%
Őszintén szólva én sem néztem még meg, pedig már 30 éves vagyok. Szerintem nagyon rossz hatással lenne rám. Biztos, hogy nem mutatnám meg a gyerekemnek, főleg nem tini korában. Inkább azt tanítanám meg neki, hogy mi nem vesszük el más életét, és megmutatnám neki a saját ultrahangképét, ahol 9 hetesen már mindene látszott..Igazi kis ember volt. Remélném, hogy nem fog ilyet elkövetni soha.
2017. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
16%

Mi megnéztük gimiben, elég megrázó volt, én sem bírtam.


Kb onnantól mutatnám meg, ahonnan már pártolnám a baba megtartását. Egy 12 évesnek nem kell tudnia, mi történik, egy 17 évesnek már megmutatnám, és akár el tudnám fogadni, ha megtartaná a gyerekét.


Egyébként én speciel sokkal durvább dolgokat is láttam 14 alatt is, ezért gondolom, hogy nem nekem kell majd, hanem ő fog magától rábukkani akár túl korán is.. én meg max annyit tehetek, hogy sokat beszélgetek vele róla, miket lát a neten.

2017. nov. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
31%
igen, megmutatnám. Ugyanis sokakban másként nem tudatosul, hogy az ott egy ember, és dobálóznak agyra-főre olyan banális szavakkal, hogy sejtcsomó így meg úgy. Pedig egy 11 hetes magzat már szopja az ujját.
2017. nov. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
91%

Az orvos válaszoló vagyok:)


Olyat, amiben egy 10-12 hetes magzat szét van trancsírozva, nem. Hogy miért? Mert ha ne adj Isten 16 évesen teherbe esik, éppen elég nagy trauma neki odaállni a szülei elé és aztán műtőasztalra feküdni, mert azért sejtésem szerint ennyi idősen nem akarná megtartani. Nem hiszem, hogy az ilyen fajta riogatás bármiféle visszatartó erővel bír. Ha valaki nem akarja a gyereket, akkor egy pár kép miatt nem fogja meggondolni magát, ellenben az egyébként is jelentős lelki sebeit lehet, hogy tovább növeli.


Igyekeznék viszont megfelelő felvilágosítást nyújtani neki, méghozzá időben. Nem 17 évesen, mikor a lányok jó része már elég sok mindenen túl van. Tudatosítanám benne, hogy a szex jó dolog, nem véletlen csinálják az emberek, de felelősség, és neki sokkal nagyobb felelősség, mint a férfinak. Igen is ésszel kell csinálni. Biztosítanám arról, hogy mindig, mindenben mellette állok. Nyugodtan szólhat, ha gumi kell, de nincs rá pénze, szólhat, ha kiszakad az óvszer és tablettára van szüksége, szólhat, ha szeretne tablettát íratni és akkor is, ha véletlen terhes lesz.


Alapvetően az objektív felvilágosítás híve vagyok, nem szeretem sem a hatásvadász dolgokat (mint pl. a néma sikoly videó), sem pedig azt, mikor megpróbálják egy tizenévesnek bemagyarázni, hogy a szex rossz és csak házasság után...

2017. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem a néma sikolyos video volt az. Nem az lenne a célom hogy ha terhes lesz ne vetesse el, hanem inkább hogy nagyon vegye komolyan a védekezést.
2017. nov. 15. 21:51
 6/77 A kérdező kommentje:

"Olyat, amiben egy 10-12 hetes magzat szét van trancsírozva, nem."


Na ezt én sem szeretném most sem látni. Olyanra gondoltam ahol jól látszik mekkora egy 10-12 hetes magzat, hogy nem sejtcsomó.

2017. nov. 15. 21:52
 7/77 anonim ***** válasza:
59%

Olyat igen. Tényleg nem árt tudni, hogy mekkora is egy 8-10-12 hetes embrió. De UH felvételt mutatnék, vagy ilyesmi képeket:

[link]

2017. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk felvilágosítás órán mutattak pár képet kivetírőn szép nagyban, HD-ban, csak nem értem MINEK, mindenki pontosan tudja hogy történik, vagy akkor rohadó hullákról is mutogassunk hogy "ne szúrj le random embereket".

Jó mondjuk rám annyi hatása volt hogy növelte a tolerancia plafonom, mostmár tényleg egy kezemen meg tudom számolni mi vol,t az ami közben nem tudtam megenni egy finom hambit.

2017. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
82%
#4 teljesen egyetértek, szeretik ilyesztegetni a fiatalokat hogy "Gyilkos vagy" meg így meg úgy szenved a magzat meg elviszi a sátán a lelked de könyörgöm, még gyerekek, azt akarják hogy 14-16 évesek szüljenek csak mert megfélelmlítették őket? Az meg hab a tortán hgy ez a fajta taktika nem szokott rendes tájékoztatással párosulni fogamzásgátlás terén, érdekes anyám rendesen elmagyarázta a dolgokat, védekezzünk, ne higyjek el minden hülyeséget, történnek balesetek és SZÓLJAK (és igen 16 évesen kiszakadt a gumi (aki ribizlizne, 5 éve vagyok perpill együtt a sráccal, első szexuális partnerem) és amint tudtam szóltam anyámnak aki szemrebbenés nélkül kikereste az illetékes osztály címét, odamentünk, kikértük a receptet, még be is szólt a nővérnek hogy "Miért most jöttünk" (mert 2-ig van nőgyógyászat normális ember akkor meg még dolgozik....) bevettem a tabit és kész, utána teljesen támogatta mikor elé álltam hogy szeretnék Nuvaringet és láááám, működütt a felvilágosítás mert nem a Néma Sikolyt (sicc!) használták fogamzásgátlónak anyámék.
2017. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
19%
Főiskolán pszichológia előadáson néztük,még ott is durva volt...Én nem nézetném meg kamasz gyerekkel,az biztos. Igazság szerint bízok benne,hogy a lányom,ha felnő, rendelkezni fog azokkal az értékekkel,amikkel én is,és eszébe sem jut majd sze..elni. 18 éves kora után bőven ráér. Mégha figyelembe is veszem,hogy változott a társadalom,megpróbálom úgy nevelni,hogy ez ne fordulhasson elő(mármint hogy gyerekként teherbe esik). Azt hiszem,ezt egy videó úgysem akadályozhatja meg. Ez már a nevelés és a szocializáció dolga.
2017. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!