Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van vagy lehet ràm lelkileg...

Van vagy lehet ràm lelkileg hatással ha folyamatosan zsörtölödést, kiabálàst hallok?

Figyelt kérdés
Szülöi házban élek még, édesapàm gyerek korom óta, nagyon ideges, zsörtölödös, ordibàlós ember. Sokszor nem érzem, olyan sújosnak a helyzetet, mint amekkora feneket kerít az egésznek néhàny példa: cigit tölt, a maradék dohàny nem jön ki a töltöböl- ordít "miért nem jössz ki belöle" nem talàlja a poharàt- ki rakta el, hova lett elrakva. És rengeteg ilyen pici bagatel dolog, nagyon nagy indulattal (màr-már szinte érezni a haragot a mérget) tàlalva. Én nyugodt, eléggé konfliktus kezelö embernek tartom magam, de sokszor felidegesít, vagy megijeszt, hogy most mi az az eget rengetö dolog amitöl ö ilyen stílusban, és hangvétellel közli a nem tetszését, és àltalàban olyan dolgokkal kapcsolatban amire nincs nagy hatàsa az ordításnak. Kérdésem inkàbb afelé irànyul hogy felnött ember lévén tudom ezt kezelni, de hogy lelkileg, akár tudat alatt hogyan hat ez ràm,ennyire hat ki az életemre, hogy folyamatosan ezt az elégedetlenséget hallom?
2019. aug. 8. 18:55
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Rám volt. Alvászavaraim voltak és már gyerekként is mániákusan imádtam a csendes helyeket. Plusz ha nagy ritkán meglátogatom őket, csak addig maradok amíg képesek normál módon kifejezni magukat.
2019. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, apám ugyanez volt. Már egy leejtett csavar miatt is a káromkodás, szentségelés ment. Rám negatívan hatott (főleg, hogy amikor főiskolára jártam, ő pedig hirtelen akkor került előrehozott nyugdíjba. Már reggel azon szentségelt, hogy hideg a margarin és nem lehet elkenni, aztán hallgatta a híreket (akkor volt a rendszerváltás 90-es évek elején), már a híreknél kommentálta, volt, hogy földhöz vágott egy csomag felvágottat is (mert tán benzin árat emeltek).

Én (és biztos vagyok benne, hogy ez nagyon közrejátszott), egy áldott halk beszédű, nyugodt férfihoz mentem hozzá rá két évre. Nem málé, nem teszetosza, mert okos, vág az esze, mindent átlát. De bölcsebb annál, hogy káromkodjon, szentségeljen, minden szaron morogjon. Nekem egy megváltás volt, nem akarok nagyon nyálas lenni, de mint egy hűsítő forrás vize, vagy egy üde fuvallat, olyan.

Nem tudom, ha nem mentem volna férjhez, hogy alakult volna, ha mondjuk otthon maradok. Szerintem begolyóztam volna. Állandó negatív érzéssel kezdtem már reggel a napot, és ez minden nap így volt. Ha teheted, önállósodjál.

2019. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, nyilvàn tudom az önállósodàst. Hihetetlen hogy milyen tud lenni egy ember, azért ordít hogy tölünk a harmadik szomszéd hogy húzza a fükaszát, de gyerek koromban emlékszem olyanra hogy éjfélkor arra kelt a család, hogy ordít a sötét lakásban, persze közben villany kapcsolódik és átkozza a szúnyogot hogy a fülébe döngicsél és ö most megkeresi. Hárman voltunk akkor még itthon testvérek, de félelmetes volt arra ébredni hogy ordít valaki- mindig azt hittem hogy betörök jönnek és most halomra mészárolnak minket, de volt már azért is kiabàlàs ordítás hogy nem elég fokhagymás a sülthús, vagy visszafujja a szél a kàlyhábol a füstöt, vagy a buszmegàlloban a kis tini vagány gyereken miért koptatott farmer van.. általában ilyenkor becsukom as ajtóm tv-t kapcsolok , zenét hallgatok, elmegyek itthonról, es megnyugtatom magam hogy Hülye az ember, ne foglalkozz vele. De Gondolom mélyen lelkileg azért az élet egy-egy területén kihat, elöjön nekem valami defekt formájàban
2019. aug. 8. 22:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ilyen feszkós valaki, ha pocsék a házassága... Az ordít folyton, aki a házastársával nem mer, pedig igazából arra dühös... nálunk így volt...
2020. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Utolsó, jogos, nálunk is azért üvöltött anyám mert apámmal szar a házassága. Csak könnyebb volt edényeket csapkodni olyan indokokkal hogy épp esik az eső.
2020. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!