Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te fizetned a gyereked alberle...

Te fizetned a gyereked alberletet ilyen elozmenyek utan?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem teljesen kiakadtam. Igen én az "új" feleség vagyok és utálom a férjem "régi" gyerekeit. Nyugodtan szidjatok.

DE a kérdésem más szülőkhöz, akik jártak hasonló cipőben:

Fizetnétek-e a nagykorú dolgozó gyereketek albéretét, ha...tudjátok, hogy kábítószerfogyasztó, ha már 4* nagyobb összeggel kisegítetted előző albérletekben, ahonnan mind kidobták, ha nem akart elvonóra menni és rehabról is kilépett és a te otthonodból is ki kellett raknod és az édesanyjának is ki kellett raknia (nem lehet vele egyutt elni hosszabb távon!!). Ha minden alkalmat megragad, hogy ha segítséget kap utána leszólja a segítőt, ha nem kap, akkor elküd a búsba.

És most két nap munka után jelentkezne nálatok, hogy anyu-apu segítsetek, mert szörnyű, hogy 12 órai munka után 8-9000-et kapok, de ebből hostelre elmegy 4-5000 és akkor még nem is vettem cigit és ennivalót. A helyem biztos és megígérte anyu is, ha dolgozok segít albérletbe menni. Apu segíts, anyu letiltott juttasd el neki ezt a kérésem!


Ti adnátok pénzt? Keresnétek neki albérletet, ahol a legolcsóbb szoba 30.000+ rezsi és általaban 2 hónap kauciót elkérnek? És tudod, hogy eddig a viselkedése, trehánysága és a drogozasa miatt mindenhonnan 1-2 hónap után kidobták? Azt mondja max amfetamint fogyaszt, de tiszta most.

Én annyira nem adnék neki, kidobott pénz és ha lesz tartaléka, akkor úgyis majd újra piára és drogra költi. Ezek a fellángolásai csak 1-2 hétig szoktak tartani.

Miért csinálják ezt? A férjem a házam mögött már rengeteg pénzt elköltött rá, miközben én is sokat költöttem a gyerekeire és a közös életünkre. Lemondtam a nyaralásról, a szórakozásról, a lakásfelújításról és akkor már megint....ja anyagias vagyok.


2019. aug. 11. 11:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%
Egy forintot se adnék neki. Hétvégi ebédre meghívnám, ha tud normálisan viselkedni.
2019. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
42%

A férjedhez hozzátartozik a gyereke is. Gondolom, megvolt már akkor is, amikor feleségül mentél hozzá.

A férjed olyan ember, hogy segíti a gyerekét akkor is, ha az szerinted nem méltó rá.

Ezt a meccset a férjeddel kell lejátszani.

2019. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom volt ennek előzménye is. Én a helyedben nem is mentem volna hozzá.
2019. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen igazad van, de a sok álszent megmondóember majd jó lehord a francba.
2019. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz helyzetben vagy kérdező, sajnálom. Nekem van olyan ismerősöm, aki már "tiszta". 40 év feletti felnőttről van szó. De kemény út vezetett nála idáig. És ebben az útban benne van,hogy kidobta a felesége, a szülei minden kapcsolatot megszakítottak vele. A hozzátartozóitól pénzt azóta sem kap, annyira "normalizálódott" a kaocsolata a családjával, hogy a lányát láthatja 2 hetenként 1 délután erejéig. De még a szüleinél sem aludhat 1 éjszakát sem. Hajléktalan is volt egy időben, de olyan mélyre süllyedt a drogban, hogy már az sem tudta érdemelni a szüleit. Mert bármilyen pénzt adtak volna neki, az mind ment drogra. Ha már ennyire problémás a férjed felnőtt fia, itt sincs más út. Ne adjatok neki pénzt, mert a drog mindig erősebb lesz mint ő. Véletlenül se engedd, hogy akár 1 éjszakát nálatok aludjon, bármilyen ürüggyel. A leírtak alapján muszáj lenne teljesen elengedni, csináljon, amit akar, de ti semmilyen formában ne segítsetek. Csak 1fajta segítséget tudok itt elképzelni: ha ő saját szántából és akaratából megkér titeket, hogy keressetek neki egy drogrehabot, és nézzetek utána, hogy lehet ida bekerülni. De amíg ő nem akar leszokni, addig a drogrehab is felesleges. Nem véletlen, hogy az anyja is kidobta. Esetleg én a hehlyedben összefognék fiú anyjával, és egy hármas beszélgetésben (anya-férjed-te) próbálnám meggyőzni a férjed, hogy felesleges pénzt adni a fiúnak. Biztos vagyok benne, hogy a neki adott minden egyes forint drogra fog menni. A leírásod alapján a fiú elért arra a pontra, ahonnan nincs visszaút. Engedjétek el.
2019. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
42%

"Fizetnétek-e a nagykorú dolgozó gyereketek albéretét, "


Nem. A körítés innentől mellékes. Nagykorú, dolgozik, tartsa el magát. Ha nem elég a pénz, menjen és vállaljon másik munkát.

2019. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt, sajnálom a férjed gyerekét, drogos, ide-oda csapódó, nyomorult ember nem születik magától. A pocsék gyerekkor, a férjed, a volt felesége és te tettétek ilyenné. Kapott figyelmet, szeretetet, törődést? Nem anyagit! Hanem ölelést, esti mesét, puszikat, megkérdeztétek tőle, hogy mi volt ma a suliban nap mint nap, dicsértétek az elért eredményeit? Milyen példát mutattatok? Kedvesek, megértőek voltatok ha negatív érzelmeit kimutatta (sírt, dühös volt) vagy képtelenek voltatok együtt érezni és megvertétek, leszidtátok érte? Jó szülők voltatok? Mellette álltatok? Szerettétek? Hát te biztos nem, ezt írtad.

Gondolom érzelmi részről nem teljesült mindaz, aminek teljesülnie kellett volna, ezért lett szegény gyerek egy megkeseredett érzelmi nyomorék.


Másrészt nem, nem adnék neki pénzt, mert ahogy írtad, ha a fellángolás elmúlik megint csak elköltené drogokra meg ki tudja mire. Plusz hogyan tanuljon meg önálló lenni, hogy folyton kisegítitek? Sosem fog talpra állni így. Ki fog használni benneteket és csakis azért, mert hagyjátok! Anyagi támogatást (jelenleg) csak terápiára adnék (kéne járnia, hogy összeszedje magát, de ez persze csak akkor működik, ha ő is ezt akarja). Illetve eredményekhez kötötten vagy ajándék formájában (pl. Visztek neki vacsorát. Elmentek együtt bútort vásárolni, vagy elmegy az apjával együtt és minimálisan hozzájárultok a bútorhoz egy minimális összeggel. Ha összegyűjtött elég pénzt, akkor elmennek együtt kocsit venni és mondjuk hozzájárultok 50ezerrel, 100ezerrel a kocsihoz stb.) Szülinapján, névnapján köszöntsétek fel, vigyetek neki valami kis ajándékot, tortát, vagy valami, hogy érezze, hogy nem azért nem támogatjátok, mert gyűlölitek vagy nem bíztok benne, hanem pont ellenkezőleg. Persze ha a részedről ez így van, hogy utálod, akkor ez elég nehéz...


Fontos lenne, hogy a szüleinek jobb kapcsolatuk legyen vele és tudjanak beszélgetni. Esetleg családterápiára menni, mert amíg nem dolgozza fel amik vele történtek gyerekkorában, addig mindig vissza fog térni a könnyebb útra (a drogokhoz) és a pénzkunyeráláshoz.

2019. aug. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
33%

Ha tisztességes és tanul meg kicsit dolgozik akkor nyilván segítek ha tudok.


De ha drogot fogyaszt és sehol sem bir megmaradni akkor nyilvan nem.


De akinek ilyen gyereke van ahhoz hozzá se kellett volna menned.

2019. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
76%
Különkassza nálatok a megoldás.
2019. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%
A kábítószer fogyasztónál már tudtam a választ. Nem. Persze a szülő ha szeretné támogathatja a fiatal fiát/lányát anyagilag ha megteheti, hogy segítsen neki az élete beindulásában. Valaki segít lakást venni, stb. Ebben nincs semmi rossz. Viszont az, hogy kábítószerezik szerintem kizáró ok. Mivel az anyagi segítséggel csak elősegítené azt, hogy több káb.szert tudjon venni. A viselkedéséről nem is beszélve. Tehát nem.
2019. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!