Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos elvárás anyám részéről,...

Jogos elvárás anyám részéről, hogy mi keressünk magunknak másik albérletet a párommal?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, anyám a nevelő apám és 3 féltesóm. A párom is elég sokat van nálunk, mondhatni, már-már ő is itt él. Az albérlet tulaja az egyik volt évfolyamtársunk anyukája. Én már lassan 10 éve itt élek, anyuék 3 éve költöztek be.

Kiderült, hogy babát várok. Nevezhetjük tervezettnek, mert nem görcsöltünk rá, de úgy voltunk vele, hogy ha jön, akkor jöjjön.

Mikor elmondtuk anyáméknak, teljesen kiakadtak, főleg anyám és közölte, hogy reméli, nem szülök az ő nyakukra, húzzunk el másik albérletbe.

Szóhoz sem jutottam. Az meg sem fordult a fejében, hogy esetleg ők menjenek másikba. Szerinte nekik több joguk van itt lakni, mert 3 gyereket nevelnek.


2015. aug. 6. 07:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
98%
Ki vette ki az albérletet? Mert ha anyádék költöztek hozzád/hozzátok, akkor joggal mondhatod hogy menjenek. Viszont ha anyádék bérlik a lakást, akkor jogos az elvárása.
2015. aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez azért sok mindentől függ, például ki fizeti az albérletet. Bár ha belegondolsz nektek 2-en egyszerűbb költözni és egy kis megfelelő lakást találni, mint a szüleidnek 3 gyerekkel. Amugy nagyon csúnya dolog a szüleidtől, hogy titeket akarnak kitenni, hiszen te már régebb óta ott laksz. Nem jogos a követelés, de a nyugodság érdekében, főleg a tiéd érdekében én elköltöznék, és ha elköltöztem nem támogatnám a szüleimet tovább, gondolom hogy támogatod azért őket. Majd elgondolkoznának hogy mit is csináltak, vagy mondtak.
2015. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
39%
Ezért kell közjegyző előtt szerződést kötni az albérlet kivételénél...
2015. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem jogos, de érthető. 3 gyerekes párnak szinte esélytelen albérletet találni. Amúgy mekkora ez a hely, hogy ennyien éltek ott? Ez minimum 5 szoba kell hogy legyen - ti ketten fenn tudnátok tartani?
2015. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha ti voltatok ott előbb, azaz te vagy a szerződő fél, akkor nyilván ők menjenek el.


Eleve megjegyzem, hogy ha a bérbeadó nem egyezett bele, akkor nem is fogadhatsz be embereket csak úgy, szóval, ha ez kiderül, lehet, mindannyian mehettek, amerre láttok.

2015. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Kinek a nevén van az albérlet? az maradjon, a többiek menjenek.
2015. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

2,5 szobás a lakás. Anyáméknak és nekem is van szerződésünk, de lakbért csak én fizetek (az ismeretség miatt csak jelképes összeget), anyáméknak csak a bejelentkezés miatt kellett. Közjegyző csinálta mindkettőt.


Azért ütött ez az egész annyira szíven, mert már egy ideje egyezkedünk a főbérlővel, hogy mennyiért adná el a lakást és kb 1 év múlva lenne annyi pénzünk, hogy hitel nélkül meg tudjuk venni. Ha most kiköltözünk, akkor keresztet vethetünk rá.

2015. aug. 6. 08:07
 8/34 A kérdező kommentje:
Ma mindenképp felhívom a főbérlőt. Úgyis az ő szava lesz a döntő.
2015. aug. 6. 08:08
 9/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem jogos. Menjenek ők és örüljenek, hogy eddig így meg tudtátok oldani.
2015. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
Anyadekat 3 gyerekkel szinte lehetetlen lesz kitenni. Amúgy 2,5 szoba ennyi emberre....
2015. aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!