Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyit segítsen otthon a...

Mennyit segítsen otthon a kamasz? Ez tényleg kevésnek számít?

Figyelt kérdés
Teregetni, ruhát leszedni-hajtogatni szoktam, a háziállatokat ellátom, magam után elmosogatok, nyilván a saját szobámat rendben tartom. Segítek főzni, vagy én magam készítem el egyedül. Ha megkérnek rá, elmegyek a boltba, felsepregetek, kiviszem a szemetet. Az udvaron változó, hogy miket csinálok, de szoktam gyomlálni, idényben gyümölcsöt szüretelni, plusz ha külön megkérnek valamire. Ez tényleg kevés lenne??

2019. aug. 11. 13:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%

Enbelekotok (mosoly) es visszakerdezek, hogy eldonthesd kevesnek szamit-e vagy sem. Idézek toled es kozbeszurom a segitseget.

"Teregetni, ruhát leszedni-hajtogatni szoktam," - szoktam? Milyen gyakran, miylen gyakran mostok otthon es abbol te hanyszor szoktad ezt elvegezni? Pelda: minden masnap mostok es te kethetente egyszer szoktal teregetni, ruhat leszedni az keves, ha hetente mostok es kethetente te csinalod akkor valoszinu eleg.


"a háziállatokat ellátom,"- halaitok vannak vagy szarvasmarhatok, kutyatok? Nem mindegy - ha pl akvarium akkor nem nagy szam ellatni oket, ha kutya akkor az japi ketto seta, etetes vagy macska - almozas, etetes...mas kategoriak.


"magam után elmosogatok," - ??? Csak magad utan? Kozos vacsora es te fogod a sajat bogredet es tanyerodat es elmosod a tobbiek meg azt csinalnak amit akarnak? Ez annyira gaz. Bocs de a magam utan elmosogatok az olyan mintha nem csaladban, hanem alberletben vagy kollegiumban laknal. Az otthoni segitseg az, ha pl. nap vegen mindent ami osszegyult elmosogatsz vagy etkezesek utan mindenkiet. Ha ezt pl naponta teszed akkor az oriasi segitseg, ha heti egyszer akkor tobb mint a semmi es kamaszkent mar azert is hatbaveregetes jar.


"nyilván a saját szobámat rendben tartom." - o ez alap. De mi a helyzet a haz takaritassal? Szoktak anyadek hetente vagy kethetente takaritani? Olyankor segitesz? Pl.: ha mindig csak a szobad, akkor az nem igazan segitseg. Ha pl hetente-kethetente takarizotok es olyankor te pucolod ki a vecet vagy te porszivozod vegig a hazat vagy rakod rendbe a nappalit akkor viszont mar jo vagy.

Segítek főzni, vagy én magam készítem el egyedül. - ez jo. Kerdes ugye nem.csak magadnak keszited el egyedul a porlevest? (Ok ez vicc akart lenni, de ismerek olyat, aki kamaszkent ezt fozesnek tekinti.) Ha hetente egyszer az egesz csaladodnak talalsz akar csak egy melegszendvicses vacsit, akkor szuper vagy.

Ha megkérnek rá, elmegyek a boltba, felsepregetek, kiviszem a szemetet. - ha megkernek ra??? Miert kell megkerni, soe viszed le magadtol.vagy kerdezed meg ha eszedbejut hozzal e valamit a boltbol? Mert szulokent tudom bosszanto, ha mindig kerni kell. Mondjuk ha szajhuzogatas nelkul ezeket es elso keresre megteszed akkor mar jo vagy!


Az udvaron változó, hogy miket csinálok, de szoktam gyomlálni, idényben gyümölcsöt szüretelni, plusz ha külön megkérnek valamire. Ez tényleg kevés lenne??

Kerdes es a szuleid vagy a tobbi csalatagod mennyit gürizik otthon a hazimunkaval? Mindg ahhoz viszonyits. Szerintem egy kamasz mar boven bevallalhat heti ketto napot egy hetbol, amikor tobb hazimunkat is elvegez keres nelkul. Persze elotte jo egyeztetni a szulokkel, hogy neked mihez van kedved nekik meg mi jelentene reszedrol nagy segitseget. Ez minden csaladban mas.

2019. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Az előző nagyon megfogta a lényeget, jól leírta. Tényleg, vajon azt miért nem olvasom soha egyetlen egy kamasztól sem, hogy kisikálják a budit? Vagy ti sosem szartok, sosem hugyoztok? Vagy sosem jön meg a havid?


Vagy miért nem olvasom azt, hogy nem csak magatok után pakoltok, hanem a kistesó után is? Ez semmi, amit leírtál. Ez nulla. Ez az alapok alapja maximum, de nem segítség. Még szép, hogy képes vagy magad után bármit elpakolni és nem anyádtól várod.

2019. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kedves utolsó, szerinted mi lenne az ideális?
2019. aug. 13. 13:23
 14/14 anonim ***** válasza:
87%
A szüleid szerint mi lenne az ideális?
2019. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!