Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom már, hogy anyukám...

Nem bírom már, hogy anyukám folyton ezzel cseszeget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok, 167 cm és 51 kg. Vékony vagyok, de nem anorexiás, anyukám mégis úgy állítja be, mintha beteg lennék. Rendesen eszem, nem szoktam diétázni és testkép zavarom sincs, reálisan látom magam: valóban vékony vagyok, de nem látszanak ki a bordáim, és nem vagyok elöl deszka hátul léc sem, teljesen arányos vagyok, van mellem és fenekem is.


Ennek ellenére anyukám egy nap kb 5x rákezd arra hogy ez mennyire nem normális az én koromban, és hogy ő ismer olyan 13 évest aki nőiesebben néz ki mint én, és mennyire kislányos ez az alak ami nekem van. Megmondom őszintén egyrészt nagyon unom már ezt hallgatni, másrészt a fejem tetejére is állhatok, én ennyit tudok enni, ennyi esik jól, így érzem jól magam.


Sokszor előfordul az is, hogy megyünk valahova, találkozunk egy ismerősével, és megy a szokásos "de szép lányod van" beszélgetés. Anyukám meg ilyenkor is mindig rákezd, hogy de mennyire csúnya hogy ilyen sovány vagyok. Hiába válaszolnak vissza az ismerősei is, hogy de hát nincs velem semmi baj, egyszerűen nem akarja megérteni.


Nem tudom, anyukám pontosan mit lát, amikor rám néz, de nagyon rosszul esik, hogy ilyeneket mond. Már idegesít is nagyon, amikor rákezd, de valahol mindig szomorú leszek tőle. Mit tegyek szerintetek? Hiába próbáltam vele erről beszélni mindeddig.


2019. aug. 17. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ez a fordított testképzavar... amikor 200 kilósan is 50-nek érzi magát. Na lehet ezt vetíti rád.

Továbba, nem tudunk anyukád hátteréről semmit. Milyen gyerekkora volt? Tömték hányásig? Azt mondtàk, az a szép, aki gurul, mer’ az tud kölyköt szülni? Ezeket kérdezd már meg..

2019. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
18%

Mondd neki hogy ne tegyen több ilyen megjegyzést,ha a dagadtakat nem szabad bántani,akkor a soványakat sem!

Szerintem meg pont hogy a kövér emberek rondábbak, idomtalanok.

Inkább vagyok vékony, minthogy plusz súlyokkal bajlódjak, minden féle mozgás nehezebb.Sokkal egészségesebb,ha normál alakod van,egy csomó betegség elkerül:pl. magas vérnyomás,cukorbetegség,stb. Szóval rengeteg előnye van,keresélj,össze is írhatod,aztán mutasd meg neki.

Az élelmiszer ipar nem az egészséges kaják gyártásáról szól,a bio nem tuti hogy bio,csak jól kifosztják az embereket azzal is.

2019. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerüen egyenesen mond meg az arcába, hogy téged ez nagyon zavar, te totál elégedett vagy magaddal és nem akarod, hogy erröl tovább cikizzenek.
2019. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyukád nagyobb darab?
2019. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!