Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik volt a legfájóbb...

Melyik volt a legfájóbb mondat, amit a szüleid mondtak neked valaha?

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 00:22
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
98%
Hosszú lista lenne. Lényegében 13 éves koromig alig volt nap, hogy ne hallottuk volna, hogy mennyive carabbak vagyunk, mint bárki más. Hetente többször is megveretett minket a nevelőapánkkal, de nem kikaptunk megveretett. Kivert fogak, törött csontok, hegek. Impotens gyermek és családvédelem. Ezek emlékeztetnek a múltra. Leginkább “ a döglenél meg, mint apád “ volt a sláger, de szavakkal már nem tudott bántani. 14 éves voltam (1995), amikor a postás pénzt hozott. 27.000ft-ot kaptunk valahonnan. Nem szóltam, amikor hazaértek. A pénz érkeztéről nem tudtak, így nem is keresték. Pár hétig rettegtem, hogy mi lesz. A kályha szellőzőjében alul volt eldugva a pénz, egy tanulmányi oklevélből készült borítèkban. Aztán a terv megszületett. Megszöktem. A saját társasházunk pincéjében bújkáltam kb két hétig, aztán jöttek a hidegek, végül be tudtam költözni egy kollégiumba. A pincében töltött idő volt életem addigi legszebb, legbiztonságosabb ideje és helye. Volt lent wc meg egy csap, tisztálkodni tudtam, de a pince jellegzetes szaga a holmimba ívódott. Többször is majdnem összefutottunk a földszinten, mert a pince kijárat a társasházi bejáratnál volt. Sosem felejtem el. Megváltás volt! Hatalmas megváltás. A testvéreim is dobbantottak egy éven belül. Egyikük a nagymamánkhoz ment, másikuk a dédihez. Egyszer sem kerestek. Leérettségiztünk, szakmát szereztünk, ma dolgozik mindenki és titkoljuk, hogy mi volt. Egy emlék volt, ami nagyon megmaradt bennem. Az érettségi banketten, ahogy a padon ül a barátnőm és az anyukája. Más nem volt ott “család”, csak ők. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de olvasva a válaszokat, jó volt ezt leírni.
2019. aug. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim válasza:
98%

Azt mondták bár ne születtem volna még, olyan vagyok mint apám, skizofrén, makacs, önfejű, olyan undorító vagyok...

Meg bukott szamár, semmire se vagyok jó, sosem fognak fel venni sehová sem, nem megyek semmire az életben, valamint azt mondták, ha lesz gyermekem kívánják, olyan legyen, mint én :) Janka voltam... Ja és azt is mondták, hogyha apám megtudott csinálni, akkor pénzt is küldjön, valamint még sorolhatnám hetekig az egészet, mert igazából az összes re emlékszem. Ja még azt, hogy biztos a nagymamámtól örököltem a csipö ficamomat, meg a nagyapámtól a Nagy, görbe orromat, O lábat, meg hogy tyúkmellem van, lapos a seggem, a mellem

2019. aug. 19. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
81%
5ös vagyok. A 2.eset,amit soha el nem felejtem, h épp falunap volt nálunk, aznap volt a 16.szuletesnapom.Anyum mondta, h éjfélre menjek haza. Én 1 órát késtem. Persze, nem volt kihuzva a kulcs az ajtóból, h be tudjak menni. Ki nyitotta az ajtót, megkérdezted, hol voltam eddig. Mondtam, h a csajokkal kicsit tovább maradtunk. Erre ő még az előszobában lekevert 1 pofont, odatettem az arcom elé a kezem, aztán meg a fejemet kezdte ütni a tenyerével.
2019. aug. 19. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
90%
Ja és tegyem hozzá, h sosem voltam elmaradozos, nem jártam discoba se, már csak felnőttként. Akkor gondoltam nem lesz baj, ha 1 órát kések, úgyis szülinapom volt. Mindenre számítottam, csak nem erre. Ha ez eszembe jut, mindig könnybe lábad a szemem, ahogy most is. Ezt a szülinapomat sosem felejtem el,sajnos.
2019. aug. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
99%
10es# örülj neki, h nem volt Neked ilyen soha. Dehogy kérnek bocsánatot,még nekik áll feljebb és nekünk úgysincs igazunk. Tudnék írni még pár storyt, de nem akarok nsirni, mert nagyon rossz emlékek ezek,amit nem lehet elfelejteni. És amikor mondom anyámnak, h a bátyámat jobban szerették már gyerekként is, mint engem, persze nincs igazam, pedig a tettek magukért beszélnek.
2019. aug. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
90%

"Meghalt a nagypapa."

A szüleim arany emberek, soha nem bántottak meg semmivel.

2019. aug. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak meg se születtél volna, téged nem is akartunk, mindent tönkre teszel, olyan béna vagy.
2019. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
94%

Apam mondta tobbszir, hogy azt hitte kiskoromban, hogy buszke lesz ram.


Illetve par honap mulva negkaptam, hogy "miattad hallgatok ilyen szonoru zenet"


A legdurvabb az volt mikor 2-3 honapja osszevesztunk mert nem akartam vele elmenni nyaralni. Mondta hogy kocsg vagyok. Visszavalaszoltam neki ugyan ezt majd felem jott ordibalva teljes habgerovel egy eles targyal. Ott mondtam le rola teljesen mint apa.


Elkoltoztem albereltbe baratnommel es azota vegre kiegyensulyozott a hangulatom.


Hozzateszem joarc vagyok, segitokesz es IT teruleten dolgozom. Szoval jah. Nekem is kijutott a jobol. :D

2019. aug. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
99%

"Bárcsak meg se szültelek volna, miattad adósodtam el, hogy legyen mit zabálnod."


Köszi szépen, anya..

2019. aug. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
98%

Rossz látni, hogy emberek ilyeneket képesek mondani a SAJÁT gyereküknek.

Hál istennek nekem soha nem volt ilyen vagy hasonló, de mindenkinek küldök egy nagy ölelést :( <3

2019. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!