Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól megengedhető az...

Mikortól megengedhető az együttalvás? (kritériumok)

Figyelt kérdés
20éves lány vagyok. A barátommal kicsit több, mint egy éve együtt vagyunk (ő 18 éves). Anyum nagyon szigorú velem (amit egyébként nem tudok mire vélni) és ebből kifolyólag az együtt alvást sem engedi meg. Régebben az volt a kifogása, hogy még nincs 18 a barátom. Mivel elérte a "kritériumot", így újra megpróbáltuk rávenni... Szintén nem engedi meg, mert most azt találta ki, hogy majd ha leérettségizik, utána beszélhetünk róla (tehát +1 évet húzni akar). Mit tudnék csinálni? Plusz infó, hogy képtelenség anyummal normálisan beszélgetni, mert vagy mindenre kifogást talál, rosszabbik esetben pedig kiabál velem ha már kifogy az érvekből.
2019. aug. 19. 15:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ha édesanyád ennyire kötekedő, a kákán is csomót keres, nem érdemes vele tárgyalni. Közöld vele, hogy megtiltani megtilthatja ugyan, de semmi értelme: titokban bármikor együttalhattok. Lehet, hogy már meg is történt. Csak hogy felfogja, mennyire semmit nem ér a tiltással.
2019. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Már rég együtt aludtam volna vele.Gondolom náluk lehet.Anyámmal meg nem beszélnék róla.Ha ordít hagyd ott.
2019. aug. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
20 éves vagy, baxus. Közlöd hogy anyu, majd jövök holnap délután, ma a Pistinel alszom. Ennyi.
2019. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%
Kérdezd meg anyádtól, miért jó az neki, ha másnál alszol?
2019. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
20 éves vagy nem 16.
2019. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Gondolkodtunk ezen, hogy az engedélye nélkül ott maradok, vagy ő nálunk, csak attól félek, ha a szava ellen cselekszem, akkor tényleg soha nem fogja önszántából megengedni a dolgot.

Barátnőim is megkérdőjelezik, mi a fenéért nem engedi meg még a 20 éves lányának anyám, hogy együtt aludjunk. Mikor ezt felvetem anyumnak, vagy példálózom barátnőimmel vagy akárkicsodával, az a válasza rá, hogy "de nekik nem 18 éves a barátjuk"

2019. aug. 19. 15:21
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Persze, ha meg leérettségizet az lesz a válasza, hogy majd ha elvégezte az egyetemet.

20 éves vagy. Nem kell az engedélyére várni.

2019. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
"vagy ő nálunk, csak attól félek, ha a szava ellen cselekszem, akkor tényleg soha nem fogja önszántából megengedni a dolgot." - és az is az ő baja lesz Kérdező, nem vagytok rászorulva semmiféle engedélyére.
2019. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy a Kérdező attól tart, hogy ha együttalszanak, akkor az anyja pampogni fog utána.

Én simán együttaludnék a párommal, aztán felőlem pampoghat az anyám, egy ideig hallgatom, majd, ha meguntam, beülök a szobámba zenét hallgatni.

2019. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan erről van szó #9, pampogjon, ha nincs jobb dolga. Az embernek a szabadsága kiharcolása néha elkerülhetetlenül konfliktusokkal jár, amit fel kell vállalni.

Kérdező, az én párom (17/L volt akkor) 17 évesen aludt nálam először, olyan 2-3 hónapkapcsolat után. Pár hétig ott is ment a pampogás, aztán megszokták, hogy a kislányuk szombat este a nem otthon alszik, és már csak azt kérdezték, hogy vasárnap ebédre, vagy este megy haza...

Ez így működik.

2019. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!