Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy apám utánam...

Normális, hogy apám utánam jött a szórakozóhelyre és hazarángatott?

Figyelt kérdés

Nyaraláson voltunk, és egyik barátnőm is a közelben volt, el akartunk menni bulizni egy szórakozóhelyre. Kb. öt percnyire volt a hely a nyaralónktól, csak ki kellett fordulni az utcából, tudták apuék is, hol van ez a hely. Két kikötéssel elengedtek, ha nem iszom alkoholt és éjfélre otthon vagyok. Összeismerkedtünk ott két sráccal, és ittunk két koktélt, de csak kettőt, az semmi, meg se lehet érezni. Olyan jól elvoltunk, hogy nem figyeltem az időt, és már elmúlt éjfél. Fél egykor megjelent apukám, hogy azonnal szedjem a sátorfámat és induljak haza, és sajnos a koktélt is meglátta, hogy azt iszom. Nagyon gáz volt, hogy mindenki előtt hazaráncigált, azt mondta erre, "helyes". Mikor hazaértünk, azt mondta, hogy felejtsem el, hogy a maradék nyári szünetben bárhova is megyek, egyedül a mamáékhoz mehetek át, ha pedig elkezdődik az iskola, és az első negyedévben négyesnél rosszabb jegyet kapok, akkor meghosszabítja a büntetést. Nem túlzás ez egy kicsit?? Hogy lehet ilyen szemét, mikor csak jól éreztük magunkat, és ott voltunk egy köpésnyire tőlük, az ablakból még majdnem látni is lehet a helyet... Normális, hogy ilyen az apám? Másnak is ilyen szigorúak a szülei?


L/17


2019. aug. 22. 21:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%
Egyikőtöknek sincs igaza. Te nem tartottad be a megállapodást, apád meg majd csodálkozik,ha 18 évesen úgy lelépsz,hogy vissza se nézel.
2019. aug. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Igen normális ,te nem tartotad be amibe megállapodtatok .
2019. aug. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényleg szó szerint "rángatott" apád, az azért túlzás kicsit. Szépen is mondhatta volna,vagy telefonon is felhívhatott volna. Ahogy te is őket.


Szerintem ha fél 12 körül felhívod őket hogy nagyon jó a buli, szívesen maradnál még 1 órácskára, biztosan megengedték volna.


De így, hogy mindkét egyezséget telibe lesz.artad, igenis jogog a büntetés.


Ráadásul na. Mégiscsak idegen helyen voltál, pláne éppen a szüleiddel nyaraltál akik nyilván nem a másnapos lányukat akarták bámulni, meg azt sem akarták hogy valami teljesen idegen csávó megdu..ja.


22/L

2019. aug. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hiszem el a kérdezőnek, hogy szó szerint hazarángatta volna az apja. Ha már a megállapodást sem sikerült betartania, valószínűleg fel van nagyítva az egész.

Ez egyébként nem szigorúság. Elengedett bulizni, te nem tartottad be, amit kért! Biztosan aggódott érted, hiába látni a helyet.

2019. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván nem kellett volna így viselkednie, de jogosan tette. Ha az van megbeszélve, hogy éjfélig maradhatsz, akkor menj haza éjfélre. Vagy végső esetben telefonálj haza, hogy maradhatsz - e még? Te hibáztál.

Piát elfogadni idegenektől meg nem kellett volna. Soha ne fogadj el senkitől semmit. Úgy bedrogozhatnak, hogy észre sem veszed.

2019. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Fiatalkorúként mentél ismeretlen szórakozóhelyre, ahol apád 2 - biztonsági jellegű, ésszerű - kéréséből 2-t nem tartottál be. Ha tisztességesen bedzsinázzák az ismeretlen srácok a koktélodat, akkor éjfél előtt vagy után fél-egy-kettő órával ébredsz bugyi nélkül egy kocsiból kirakva, mint hogy felfogd az ízét a lötyinek. Akkor is, ha rá lehet látni a diszkóra/bárra apád hálószobaablakából.

Apád zsigerből reagált, mert félt téged és mert nem tartottad be a szavadat. A viselkedése teljesen reális, nem tudok rá neheztelni. Én pont ezt tenném. Javaslom, ne legyen rosszabb jegyed 5-nél, hamarabb szabadulsz. És legközelebb vigyél randidrogtesztet is.

2019. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg túlzásba esett kicsit, de jogos volt, 25/N vagyok, de lehet én is így reagáltam volna, ha a gyerekem ott iszogat 2 ismeretlen sráccal fittyet hányva a szabályokra. Arról nem esett szó, hogy belföld vagy külföld, ha külföld, akkor végképp jogos, akármilyen közel is van a szállásotok.

Tartsd be ezeket az apró szabályokat, a te érdekedben is. Ha hajlamos vagy elnézni az időt, állíts be emlékeztetőt, én is ezt csináltam tizenévesen.

2019. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha éjfél után még mindig volt a koktélodból, amit iszogattál, akkor jogosan feltélezhette apukád, hogy nem az első!
2019. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
6%
17 évesen már igazán kiállhattál volna magadért, aput nyilvánosan hazaküldhetted volna a feleségéhez hogy kiélvezzék a kettesben töltött időt, lehet már meg sem tudja kettyinteni anyát
2019. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%
Apádnak teljesen igaza volt, én a helyében még a szórakozóhelyet is feljelenteném, mert kiskorúakat kiszolgáltak alkohollal.
2019. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!