Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy apám utánam...

Normális, hogy apám utánam jött a szórakozóhelyre és hazarángatott?

Figyelt kérdés

Nyaraláson voltunk, és egyik barátnőm is a közelben volt, el akartunk menni bulizni egy szórakozóhelyre. Kb. öt percnyire volt a hely a nyaralónktól, csak ki kellett fordulni az utcából, tudták apuék is, hol van ez a hely. Két kikötéssel elengedtek, ha nem iszom alkoholt és éjfélre otthon vagyok. Összeismerkedtünk ott két sráccal, és ittunk két koktélt, de csak kettőt, az semmi, meg se lehet érezni. Olyan jól elvoltunk, hogy nem figyeltem az időt, és már elmúlt éjfél. Fél egykor megjelent apukám, hogy azonnal szedjem a sátorfámat és induljak haza, és sajnos a koktélt is meglátta, hogy azt iszom. Nagyon gáz volt, hogy mindenki előtt hazaráncigált, azt mondta erre, "helyes". Mikor hazaértünk, azt mondta, hogy felejtsem el, hogy a maradék nyári szünetben bárhova is megyek, egyedül a mamáékhoz mehetek át, ha pedig elkezdődik az iskola, és az első negyedévben négyesnél rosszabb jegyet kapok, akkor meghosszabítja a büntetést. Nem túlzás ez egy kicsit?? Hogy lehet ilyen szemét, mikor csak jól éreztük magunkat, és ott voltunk egy köpésnyire tőlük, az ablakból még majdnem látni is lehet a helyet... Normális, hogy ilyen az apám? Másnak is ilyen szigorúak a szülei?


L/17


2019. aug. 22. 21:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
92%

Oka van annak, hogy a gyerekét - főleg ha lány - félti a szülő egy szórakozóhelyen. Amit megengedett apád az szerintem egy elfogadható kompromisszum ennyi idősen. Te a rád eső részt nem tartottad be és utána fel vagy háborodva, hogy következménye van a szószegésednek. A büntetéssel egyetértek, ha ténylegesen hazarángatott (úgy értem, fizikai erőszakkal), az viszont túlzás.

A koktél pont arra jó, hogy az ember észrevétlenül berúgjon tőle, mert kevésbé érzi ki az alkoholt belőle és általában az a tapasztalat is hiányzik, hogy mennyi az annyi (nincs meg, hogy egy este x sör fér bele). Ha pedig "felturbózzák" a koktélt, akkor megszívtad. De nagyon. Az egyik barátnőmnek az volt a szerencséje, hogy eljutott a WC fülkéig amikor érezte, nem stimmel valami és magára zárta. Több óra kimaradt neki. Egy italt ivott összesen és ügyelt a poharára, de valószínűleg a pultos benne volt a buliban. Más ismerős is járt már hasonlóan ugyanott, csak ő értékek nélkül tért magához egy vad idegen lakásán (kabát nélkül kirakták az utcára), de ő tesztet is végeztetett a rendőrökkel, ami pozitív lett. Szóval vannak rémtörténetek. Ez nem jelenti azt, hogy nem szabad szórakozni, de ésszel kell csinálni. Figyelni egymásra, a poharatokra és nem szabad elfelejteni, hogy a legtöbb szülő már akkor rémeket lát, ha egy perccel a megbeszélt idő után sem jelentkezik a gyerek. Legalább telefonálj ilyenkor és akkor legalább tudják, hogy megvagy!

2019. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
96%

Amikor elengedtek, megállapodtatok abban, hogy nem iszol és éjfélre hazaersz. Mindkettőt megszegted és neked áll feljebb.

Lehet szigorú volt ez a két szabály, de meg kellett volna beszélni előre. Ha rábólintottàl, hogy éjfélig hazaersz, akkor tartsd magad ahhoz.

Legközelebb ne ígérj olyat, amit nem tudsz beltartani!.. A piánál ugyanez. Nem dől össze a világ, ha 17 évesen iszol egy koktélt, de akkor ne ígérd meg, hogy nem fogsz inni. Mert így jogosan haborodtak fel és ment érted apukád

2019. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értettem, hogy hazarángatott, fizikailag nem rángatott, csak mondta, hogy most azonnal induljak haza. Belföldön van a nyaraló, a Balatonnál.
2019. aug. 23. 10:20
 24/30 anonim ***** válasza:
75%
Edesapad helyeben biztos adtam vna neked meg egy maflast is. Szerintem olcson megusztad.
2019. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy megalázott mások előtt, nem jogos, de te semmit nem tartottál be abból, amit ígértél és amiben megegyeztetek, bebizonyítottad, hogy semmit sem ér a szavad. Apád csalódott, én is az lennék.
2019. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

"Belföldön van a nyaraló, a Balatonnál." Lényegtelen. A randidrogokat arrafelé is használják, nem csak a székesfővárosban. Tudod a fini tini pi..-nál nem sokmindenért fizetnek többet a soron.

Ragozhatod ahogyan akarod, de itt te vagy saras nem apád. Minél jobban szarul esik ez a helyzet neked, annál jobban figyelsz a szavahihetőségedre legközelebb.

Legközelebb legyen riasztás a telefonodon, hogy hazaérj. Legközelebb hamarabb idd meg az italt, hogy ne lássa. Első alkalmad volt a nagy éjszakában nagylányként. Belefeledkeztél. Ráb...tál! Legközelebb figyelj oda jobban!


Több szóért kár. Ha az eddigiekből nem fogod fel, hogy mennyire sáros vagy, akkor nem vagy eléggé felnőtt, hogy megérdemeld a kimenőt a diszkóba! Ha ezután is folytatod a vitatást, akkor meg troll vagy!

2019. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#26 ne haragudj, de te miről beszélsz? Föltettem egy kérdést, ezen kívül egy választ írtam, abban se vitatkoztam veletek, akkor mi az, hogy tovább folytatom a vitatkozást??? Kibe kötöttem bele, ami vitatkozásnak számít neked? Meg azt is hol írtam, hogy első alkalmam volt? Ilyet hol írtam? Te nem máshova akartad írni ezt a kommentet, mert nem tudom miről beszélsz... Pont hogy nem vitatkoztam, fölfogtam, hogy ezek szerint jogos volt, nem tudom ez neked hol vitatkozás. Eskü, nem értelek.
2019. aug. 23. 12:31
 28/30 A kérdező kommentje:
És légyszíves ne írd azt a válaszomra, hogy "lényegtelen", ugyanis a 17-es válaszoló írta, hogy nem esett szó róla, külföldi, vagy belföldi a nyaraló. Neki szántam, hogy belföldi, a Balatonnál van. Lehet neked lényegtelen, de őt lehet érdekelte. Nem értelek, mire fel ez a támadás, de biztos most is én vitatkozok...
2019. aug. 23. 12:39
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Két dologra kértek meg, te nem tartottad be, és még neked áll feljebb?
2019. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
62%

17-es vagyok, igen, engem érdekelt, hogy bel- vagy külföld, egy idegen(nyelvű) országban azért még cinkesebb a dolog.

26-os, szerintem meg te vagy a troll, a kérdező teljesen korrekten viselkedik.

2019. aug. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!