Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki úgy költözöt...

Van itt olyan aki úgy költözött el otthonról hogy 18-19 éves volt, de még volt 1 éve a gimiből?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok hogy elmentem koleszba vagy a nagymamához/nagynénihez stb mert rossz kapcsolatom volt a szüleimmel... hanem arra hogy külön albérletbe, saját háztartást vezetni, vagy 1 szobát bérelni lakótàtsakkal költségeket megosztani.

Akár pároddal, akár egyedül. Akár pénzeltek a szülők, akár nem.


Akinek így alakult az élete kèrem meséljen erről, akàr privátban!


2019. aug. 23. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

12. Osztály végén költöztem el barátnömmel albérletbe, nem rossz kapcsolat miatt, csak egyszerűen szerettem volna összeköltözni a barátnõmmel. Sulival végeztem, de érettségibõl megbuktam, szóval magántanárhoz jàrtam pár hónapot.

Semmit nem pénzeltek, ballagási pénzbõl vettem ki az albérletet. Àrufeltöltõnek mentem supermarketbe, barátnõm titkárnõ volt. 5 évig éltünk így majd szakítottunk, és azóta angliában élek.

2019. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Erikadeseny ***** válasza:
43%

Én még a szüleimmel élek de 12.ben egy osztálytársam már külön élt!


19/l

2019. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen kitettek, barátommal elmentünk albérletbe és még volt hátra 2 év a suliból (még van egy). Barátom főállásban dolgozott már, én diákmunkáztam suli mellett és albérletben voltunk/vagyunk.


Miért érdekel téged? Ilyen helyzetben vagy?

2019. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem pont olyan helyzetben hogy kitegyenek, de azon gondolkodom hogy magamtol megyek el

Csak 1 ev van de jo lenne egyetemre menni mert sima gimibe jarok

Nem tudom mennyire megoldhato diakmunkabol fenntartani magamat, talan ha szobat berelnek.

Baratnőmmel nem olyan regi meg a kapcsolatunk h osszekoltozzunk, meg hat o is tanul

2019. aug. 23. 23:09
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Akit ilyet ismerek annak a szulei elkoltoztek masik varosba es o maradt a sulijaba es emiatt kollegiumba kellett mennie. Mivel ott a tarsasagi elet nagyon lefoglalta (raadasul tanuloszobas tanulas volt) rontott a gimi utolso masfel eveben. Es a felvetelije se sikerult tul jol. Ezert masik fosulira kellett mennie, mint eredetileg szeretett volna.

Olyanokat is ismerek, akik pont amiatt, hogy gimnaziumba jartak inkabb kibirtak erettsegiig, hogy az es a felvetelijuk jol sikeruljon es ne arra menjen el az idejuk, hogy fwnntartsak magukat egy alberletben (beleertve diakmunkat vagy csak szimplan a haztartasuk vezeteset). Miutan folvettek oket az egyetemre mar leptek is le otthonrol.


A helyedben nem pattognek, mert egy sima erettsegivel nem sokra mesz, annal ma mar egy szakma is sokkal tobbet er. Akarmennyire is onallosodni akarsz, ahhoz intelligensen kell hozzaaallnod es nem ugyhogy meg az sincs bebiztositva, hogy legalabb oda jarsz felsooktatasba ahova szeretnel es legalabb valami kis otthoni tamogatast kapsz a lakhatasodhoz. Mert 1. elvarni, hogy a szulok havi 40-100 ezrekkel tamogassanak, mert te alberletbe koltozol (mikozben odahaza a rezsi rad eső resze kb 5-10.000 amibe kerulsz), elegge nem intelligens gondolkodas; 2. Azt hinni magadrol, hogy a tanulmanyi atlagod nem fog romlani mikozben vagy egymagadnak fenn kell tartani egy alberletet/meg kell szoknod uj lakotarsakat/magadra bevasarolni, mosni stb kell az egyszeruen butasag 3. Nem a 18. eletev ami felnotte tesz es a jaj probaljuk ki magunkatra feljogosit, hanem az a felelossegteljes gondolkodas es tudatos jovotervezes, amiben gimnazistakent fontosabbnak latja valaki, hogy elobb a gimit befejezze, felvegyek a felsooktatasba es legalabb minimalis tőkével (utolso nyarak diakmunkaja, ballagasi penz, 18. szulinapra kapott "boritekok" stb.) es a szulok igy mar sokkal erosebb erkolcsi es ezert eselyesebb anyagi tamogatasaval kezdjen fuggetlenedni.

2019. aug. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is azt mondom, bírd ki otthon azt az egy évet.

Közben lehet menni diákmunkára és pénzt gyűhteni, hogy majd az egyetemre legyen miből elköltözni

2019. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: nem erről van szó.

Ha 40-100. ezrekkel támogatnának nem az lenne a nagy kèrdés hogy fenn tudom-e tartani diákmunkából magamat. Sőt az elköltözés se merülne fel. Olyan szitut képzelj el amit az 1. 2. 3. hozzászóló írt. A többivel egyetértek, valóban nehéz lenne a tanulmányaimra is koncentrálni.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem tudom mit fogok csinálni.

2019. aug. 24. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt osztálytársam kínába lépett le a barátjához. Másfél éve együtt voltak már, mikor az anyjának azt mondta, el megy saját pénzből pestre nyaralni. Hát... nem oda ment.

Egyébként a srác elég tehetős családból jött, és egyszer már meglátogatta itthon a lányt. Sokáig tervezték a talit, majd a költözést, és végül véghez is vitték.

2019. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!