Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogy viselitek, hogy...

Szülők, hogy viselitek, hogy a gyereketeknek drága hobbija van?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen azokhoz a szülőkhöz szól a kérdésem, akinek a gyereke drága hobbit űz.

Ha nem értetek vele egyet, hogy "haszontalan" dologra költi a pénzét próbáljátok lebeszélni, vagy valahogy megakadályozni?

Bár már nekem is van gyerekem, van egy "haszontalan" hobbim is. Babákat gyűjtök. Már gimis korom óta, most több, mint 200db van, vannak egyszerű boltban kaphatóak és van néhány több tízezret és pár db több mint százezret érő is. Utóbbiakat már akkor vettem, mikor már dolgoztam, de régen a zsebpénzemet költöttem erre. A szüleim sose próbáltak lebeszélni, csak néha látványosan sóhajtoztak vagy a szemüket forgatták.

Nem rég mondta az egyik ismerősöm, hogy ő ezt biztos nem engedné, azonnal megvonná a gyereke zsebpénzét, ha hülyeségekre költené. Ebből lett egy kis vitánk, mert én egy hobbit, ami motivál és örömet okoz, nem definiálok hülyeségként. Ha mondjuk papírrepülőt hajtogatna a gyerekem ezresekből és a dunába dobálná, na az hülyeség, akkor valószínűleg következő hónapban már nem kapna. De ha mondjuk festene, varrna, fényképezne, zenélne és ahhoz akarna felszerelést venni, vagy ha ő is ilyen őrült lesz mint én és valamit gyűjteni akarna, vagy akármi, abba nem szólnék bele.

Bár még nagyon kicsi a fiam, szóval mire oda jutunk még bármi lehet. Kíváncsi vagyok más hogy van ezzel.


2019. aug. 23. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A zsebpénzét arra költi amire akarja.

Nem vonnám meg tőle.

Örömmel is fogadnám, ha lenne hobbija.

De külön pénzt nem kapna rá.

2019. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
A hobbi az jó, ismerek olyan embereket, akinek semmilyen hobbija nincs, életunt emberek, se kreativitásuk, semmi celjuk. Inkabb legyen drága hobbija, mint semmilyen. Én inkább azt nem szeretném, ha veszélyes hobbija legyen pl. ejtőernyőzés mrg ilyesmi
2019. aug. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A drága hobbija akkor gond, ha tényleg hülyeség (mint az emlitett papírröpül hajtogatás) vagy veszélyes.

De egyébként nem szólnék bele, a zsebpénze a saját pénze.

2019. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben megteheti (és nem azt a pénzt költi el a hobbijára, ami sokkal fontosabb helyre kell), nem szólnék bele. A zsebpénzéből azt vesz, amit akar, ugyanis arra való, hogy megtanulja a gyerek kezelni, beosztani a pénzt. Ha drága hobbi, hát drága, örülnék, hogy a gyerekem tud gyűjteni, és nem szórja el, amint a kezébe kerül!
2019. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

47 éves vagyok. Jó magam is porcelán babákat gyűjtök már gyerekkorom óta. Pár éve elkezdtem gyűjteni a "macskás" porcelánokat. A legdrágább babámat 3 éve egy angliai aukción vettem 1900 fontért. 1872-ben készült francia porcelán baba.

Felnőtt fiam van. Neki nincs ilyen gyűjtőgetős hobbija, de nemrég vett egy mustangot pár ezer fontért. Most a műhelyben az autószerelő barátjával renoválják ( vagy amit ilyenkor csinálnak vele, nem értek hozzá) Támogatom, mert bár sok pénzbe került neki, de ez az álma. Szerencsések vagyunk, mert külföldön élünk, és megengedhetjük magunknak ezt a hobbit. Igaz, nem dohányzunk, nem iszunk, nem drogozunk.

2019. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%
Inkább hobbira, mint drogra/alkoholra költsön.Én pl. fotózok hobbiból, ami szerintem nem olyan drága, vagyis a gép igen, dehát egyszer kellett megvenni, az én anyám viszont még így is a szemét forgatja, mert szerinte " inkább csináljak valami értelmeset".Mindezt úgy, hogy már rég elköltöztem, a gépet magamnak vettem...Emberfüggő, ha valaki bele akar kötni valamibe, az bele is fog.
2019. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, én robot baglyot építek otthon. Nézőpont kérdése, hogy ez hülyeség vagy hobbi, valószínűleg mindenki másképp ítélné meg. Mivel felnőtt nő vagyok és külön élek, senki nem szól bele. Ha gyerekről van szó, azt gondolnám végig, hogy

1. veszélyes-e vagy nyilvánvaló hülyeség-e, amit szeretne

2. áll-e úgy a család anyagilag, hogy beleférjen


Ha nem veszélyes, nem hülyeség, sőt ideális esetben még közösséget építeni ill. tanulni is segít a választott hobbi, továbbá belefér anyagilag, akkor miért ne? Hadd örüljön neki a gyerek!

2019. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%
Éntőlem papírrepülőt is hajtogathat a pénzéből, de ne dobja a Dunába, mert környezetszennyző nagy tömegben. A zsebpénz az ő pénze, nem szólok bele, mire költi. Inkább a helyigény lehet kritikus.
2019. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Még pénzt is adnék rá. Azt akarom hogy boldog legyen.
2019. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Amennyiben gyűjtögetés a hobbija hagynám. Ha hülyeség, irreálisan drága (család anyagi helyzetéhez képest, azaz a család nehezen finanszírozza), vagy túlzottan veszélyes, nem valószínű hogy szívesen adnám a pénzt, meg megpróbálnám megbeszélni vele. Ha zenélés, fotótás ilyesmi aminek "haszna" is van, még pluszban támogatnám, hangszer, gépek stb felszerelések beszerzésében, ha tényleg komolyan gondolja/csinálja, és esetleg még tehetsége is van hozzá.
2019. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!