Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelességem megbocsátan...

Miért kötelességem megbocsátani anyámnak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Mikor 11 éves voltam, anyám lelépett apu egyik román munkásával az akkor 5 hónapos kisöcsémet, aput és engem hátrahagyva és évekig nem keresve. Jómódben élünk, anyámnak sosem kellett dolgoznia 1 napot sem, de mindene megvolt, itt a 400 négyzetméteres ház minden extrával, alatta volt mindig egy Audi Q, apu sosem bántotta, sosem nőzött, én jó gyereke voltam és sikerült sok év után a vágyott kisbaba is. Ennek ellenére annó 1 búcsúszó nélkül hagyott itt mindenkit, sőt utána még be is tört... Aztán évekig nem hallatott magáról, bár apu utánanézetett és az új nagy szerelme még az utcára is kiállította Romániába. Minket apu és mindkét oldalról a nagyszülők hatalmas szeretetben neveltek, bár mindig hiányzott valami (valaki). Most 4 hónapja feltűnt anyám a román párjával. Ide költöztek 3 faluval odébb és akarja velünk tartani a kapcsolatot. Pici öcsém örült is neki és viszont nem tudok megbocsátani, hogy a pici öcsémet olyan apró kis emberként egyedül hagyta és hosszú hetekig sírt, illetve hogy mennyire tönkretette lelkileg apumat. Erre mindenki támad, hogy de igenis, tartanom kell vele a kapcsolatot, MERT AZ ANYÁM. Miért ilyen alapvető ez? 18 éves vagyok 7 éve hagyott egyedül. 7 év a sötét szobában töltött anyák napja, 7 év "miért csinálta ezt???" stb...
2019. aug. 24. 14:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%
Még csak be sem kell engedned a lakásodba, ha nem akarod.
2019. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy köteles megbocsájtani. Teljesen megértelek. Minket az "apám" hagyott ott, amikor csecsemő voltam. Már akkor is csalta az Anyámat, amikor terhes volt velem. Engem állami gondozásba, Anyámat pedig diliházba akarta juttatni, hogy senki ne legyen neki útban az új nőjénél. A válás után meg is szűntünk az ő és az egész családja számára. Anyám és az anyai Nagyszüleim sok mindent megadtak, amit még olyanok is irigyelhetnek, akinek két szülőjük volt. Nyaralni nem jártunk, de valójában ilyen családi háttérrel hülyeség is azokkal versenyezni, akiknek minden tökéletes. Az iskolában viszont rengeteget pletykáltak rólam. olyan dolgokat is állítottak, amik nem voltak valósak. (Egy kisvárosi gimnáziumról van szó, ahol még olyanokkal is frocliztak a tanárok minket, mint hagyományos önéletrajz és családfa készítése születési adatokkal, valamint foglalkozással ellátva.) Amikor diplomaosztóm volt, Anyám és a Nagyszüleim azt akarták, hogy meghívjam. Én viszont megmondtam, hogy ha ő nem volt kíváncsi rám, én sem vagyok őrá. Az egyik munkahelyemről el is távolíttatott.

Az ilyen dolog az, amit nem lehet megbocsájtani. Ne hallgass arra, amit mások mondanak. Azért mondják, mert nem voltak olyan helyzetben, mint Te. Az öcséd még kicsi, nyilván vágyna az anyai szeretetre. Ne neveljétek ellene! Majd ha kicsit idősebb lesz Ő Maga is rájön majd, hogy milyen ember az "édes"anyátok.

2019. aug. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha így van ahogy leirtad,én se tudnék megbocsájtani,sőt az úton is messzire elkerülném.

Nem egyáltalán nem kell tartsad vele a kapcsolatot,bármit mond is a sok okoskodó.

2019. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

"Miért kötelességem megbocsátani anyámnak?" - Kérdező, a világon senki sem vagy köteles szeretni, és senkinek se vagy köteles megbocsájtani, aki ilyeneket állít, az hazudik.

Ezek a dolgok mindig a te döntéseden múlnak.

2019. aug. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Pontosan így volt, minek ferdítenék...?
2019. aug. 24. 15:22
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a történet így nagyon durva. És nem az a része, hogy anyád nem túl szép módon lelépett a kapcsolatából, a házasságából (ez sem szép, de sajnos a megcsalás és a másik elhagyása elég gyakori), hanem az, ahogy a gyerekeivel bánt, hogy nem tartotta veletek a kapcsolatot. Az, hogy nem tudsz neki megbocsájtani, teljesen érthető. Van, aki képes rá, ami egy borzasztóan különleges és nagyvonalú gesztus, de külső kényszer hatására, csak azért, mert mások azt mondják, nem kell megbocsájtani, sem eljátszani azt. Ez egy érzés, ami vagy jön, vagy nem, még belülről sem lehet kikényszeríteni, nemhogy kívülről. Próbáld ezt valahogyan szépen megfogalmazni azoknak, akik kritizálnak. Azért azt tanácsolom neked, hogy egyszer - egyetlen egyszer - egy semleges helyen ülj le anyáddal beszélni, csak azért, hogy világos legyen neki az, hogy hogyan érzel, és próbálja meg feldolgozni, hogy köztetek már nem fog helyreállni a kapcsolat, legalábbis belátható időn belül nem.
2019. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az is abszolút érthető, hogy ezt nem akarod megbocsátani, mert ez nem, hogy egy anya szempontjából, emberileg is kritikán aluli, hogy a férje nyakán hagyja a gyerekeit.

Aki ilyenkor képes megbocsátani, azt valahol tisztelem és becsülöm, valahol baromira szánom a naivitását.


Viszont: ha lejmolni akar, küldd el, de ne nyaralni!

2019. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles megbocsátani. Sőt.


Attól, hogy megszült, nem az anyád. Persze, biológiailag az anyád, de egy szerető anya nem hagyja ott a gyerekeit, majd vár el tőlük mindenfélét.


Nem bocsátanék meg neki, és egy szót se váltanék vele.


Elképzelni nem tudnám az elmúlt 7 évet édesanyám nélkül, nagyon sajnálom, hogy neked viszont át is kellett élned.


18/L

2019. aug. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Kisöcsém teljesen át van szellemülve. Ma is találkoztak, az anyai nagyszüleimnél. Ő abszolút nem emlékezett rá ugye és meg volt kímélve a mocskos részletekről, kicsi még, úgyhogy teljesen megértem. Másként éli meg.

És köszönö a sok támogató választ, illetve privát üzenetet is.

Többen kérdezték erdélyi vagyok? Nem, soproni, csak azért románnal jött össze, mert apukámnak itt van egy építkezési vállalkozása és nagy részük román vendégmunkás.

Köszönöm mégegyszer!

2019. aug. 24. 19:06
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
Amit tett azt nem lehet megbocsájtani. Ne foglalkozz vele, megint átfog verni ha már nem lesz szüksége rád.
2019. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!