Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kötelességem megbocsátan...

Miért kötelességem megbocsátani anyámnak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Mikor 11 éves voltam, anyám lelépett apu egyik román munkásával az akkor 5 hónapos kisöcsémet, aput és engem hátrahagyva és évekig nem keresve. Jómódben élünk, anyámnak sosem kellett dolgoznia 1 napot sem, de mindene megvolt, itt a 400 négyzetméteres ház minden extrával, alatta volt mindig egy Audi Q, apu sosem bántotta, sosem nőzött, én jó gyereke voltam és sikerült sok év után a vágyott kisbaba is. Ennek ellenére annó 1 búcsúszó nélkül hagyott itt mindenkit, sőt utána még be is tört... Aztán évekig nem hallatott magáról, bár apu utánanézetett és az új nagy szerelme még az utcára is kiállította Romániába. Minket apu és mindkét oldalról a nagyszülők hatalmas szeretetben neveltek, bár mindig hiányzott valami (valaki). Most 4 hónapja feltűnt anyám a román párjával. Ide költöztek 3 faluval odébb és akarja velünk tartani a kapcsolatot. Pici öcsém örült is neki és viszont nem tudok megbocsátani, hogy a pici öcsémet olyan apró kis emberként egyedül hagyta és hosszú hetekig sírt, illetve hogy mennyire tönkretette lelkileg apumat. Erre mindenki támad, hogy de igenis, tartanom kell vele a kapcsolatot, MERT AZ ANYÁM. Miért ilyen alapvető ez? 18 éves vagyok 7 éve hagyott egyedül. 7 év a sötét szobában töltött anyák napja, 7 év "miért csinálta ezt???" stb...
2019. aug. 24. 14:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%
Az apád miért engedi, hogy a 7 éves öcsédet szédítse??? Én a helyében max. azt engedném meg neki, hogy a felügyeletem mellett lássa egyszer. Teljesen tönkre fogja tenni szegény gyereket, az ilyen szülő tuti csalódást fog okozni újra. Pl. beígéri, hogy eljön valamikor, de aznap a telefont se veszi fel, és hónapokig semmi, meg ilyenek. Utálni nem kell, mert az megmérgezi az embert, állati rossz gyűlölettel élni. De közel engedni sem kell. Sőt, nem is szabad.
2019. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled és mondtam is apunak. Azt mondta, hogy meg fogja ettől a szédítéstől védeni, illetve anyai nagyszüleim is (ők tényleg szívből gyűlölik a lányukat emiatt). Azért nem volt hajlandó apu felügyeletében találkozni az öcsémmel, mert mikor volt ez a balhé 7 éve, talán említettem is, hogy betört hozzánk (minden zár le lett cserélve, nehogy a faszival kipakolják a házat, ablakon mászott be...). Egy hétköznap délelőtt, mert úgy gondolta, hogy apu ilyenkor mindig dolgozik, de ugye full depresszió volt és nem ment dolgozni hosszú hetekig, elkapta mikor osont be szobába és nagyon megverte, nem részletezném, de volt törés is meg minden. És azt mondja, emiatt fél tőle. Pedig már nem bántaná és akkor sem azért bántotta, mert elhagyta, hanem hogy minket ÍGY hagyott itt és hogy utána még van képe betörni meg hát azokban a depis heteiben nagyon sokat ivott, pedig előtte és azóta sem szokott szerencsére. Na mindegy, de emögé bújt anyám.

Amúgy szerencsére nem olyat akar, hogy öcsémet magához vegye vagy valami, de közel költöztek hozzánk és gondolom azért akar békét, hogy jópofáskodjuk róla és ne utálják... hogy hogy megváltozott meg ilyenek.

2019. aug. 25. 00:59
 23/28 anonim ***** válasza:
7%

Azért ez így nagyon egyoldalú, én meghallgatnám a másik felet is. Kicsi voltál, nem tudod mi történt, az nagyban befolyásolhat, amiket akkor mondtak anyukádról.

400 nm ház...na persze, tudod te mekkora 400 nm? De oke, legyen igazad. Nagyon hangsúlyozod a jólétet, Audi, stb...ok nélkül senki nem lép le, ilyen jómódból, gyerekeit hátrahagyva. Annak meg semmi értelme, hogy azt kiemeld, román munkással ment el...ha magyar lett volna, akkor nem gond? A történet szempontjából semmi jelentősége, hogy milyen származású az ember. Lehet tőle több boldogságot, figyelmet, szeretetet kapott, mint jómódú apádtól. Lehet előtte is megverte, nem tudhatod mi zajlott körülöttük. Az meg hihetetlen, hogy hét éve a párja, de közben utcára állította.

Jaah, amúgy apád is jó firma, gondolom feketén dolgoztatja a román vendégmunkásokat...

2019. aug. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Sogornom is epp ebbe a helyzetbe van,o tartja vele a kapcsolatot, mert "megiscsak az anyam"

Sohse fogom megerteni. En sohse bocsajtanek meg, azt tudom, az Isten bocsasson meg neki.

2019. aug. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

400nm miért hihetetlen? Mi is annyiban lakunk, egyáltalán nem akkora luxus ez.


Kérdező, én magam miatt, magamban megbocsátanék. A legtöbb betegség az elfojtott érzések miatt alakul ki.

De ettől még nem kell vele beszélned, sem találkozni. De a harag és a düh a te életedet keseríti meg, nem az övét.

2019. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
"ma 06:42" Az első sorod után nem olvastam tovább, felesleges dolgokkal nem érdemes törődni, de hidd el: a tények felette állnak a feltételezéseidnek, így az nem tényező.
2019. aug. 25. 10:04
 27/28 A kérdező kommentje:

"Kérdező, én magam miatt, magamban megbocsátanék. A legtöbb betegség az elfojtott érzések miatt alakul ki."


Igen. Jártam pszichológushoz és kineziológushoz is, de most ez a felbukkanás picit feltépett... Már nem szoktam úgy élni a napjaimat, hogy sokszor gondolok rá vagy arra, hogy haragszom. De most kicsit megdöntött ez, pedig ismét nem akarok amúgy, de beszéni sem vele, nem hogy találkozni vagy mosolyogni vagy az elvált anyuhoz járni...

2019. aug. 25. 10:06
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem kötelességed. Akiszerint igen annak mondmeg,hogy ELHAGYOTT ÉS SZ4RT FEJÜNKRE,ha már ott tartunk hogy anya!

Semilyen kötelezettséged nincs felé.


Ui: azért annak nézz utána,hogy a szülötartásból kitudod e pottyantani,mert sanszos,hogy majd úgyérzi hogy ő milyen jó anyád volt és segiccsé rajta.

2019. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!