Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szól le mindenki, ha...

Miért szól le mindenki, ha kijelentem, hogy teljesen más életet akarok, mint a családom többi tagja, hogy úgyis változni fogok?

Figyelt kérdés
Az értékrendünk, gondolkodásunk is teljesen más a szüleimmel. Anyám folyton mártírkodik, azzal "zsarol" engem és a testvéreimet állandóan, ha megmondjuk az igazat a szemébe vagy egy SAJÁT problémánkat, hogy de ő mindig mindent csak értünk tesz. A mi problémáinknál is rögtön magát hozza szóba, hogy ő már megint mit rontott el, mitől ilyen rossz anya, és elkezd bőgni. Már hozzá szólni sem merek ilyen téren, mert sír a kitalált baromságai miatt, hogyha velünk tegyük fel a suliban történt valami, akkor még tuti az is az ő hibája. Apám meg egy elképesztően nagyképű ember, aki azt hiszi mindenben csak az jó, amit ő mond, mindenki más hülye rajta kívül, lenéző a más életvitellel élőkkel szemben, az összes nő anyámon kívül egy k***a. Már sokszor voltam én is, csak mert szimplán mondjuk tinédzserlány módjára csinos akartam lenni (ez jelent mondjuk egy kis szempillaspirált). Nem akarja, hogy felnőjek, ha néha napján mondjuk unalomból itthonra felkötöttem két copfba a hajam régebben, mint kiskoromban, hirtelen az egekbe szállt az imádata. Érzelmileg semmilyen mértékű támogatást nem kapok tőle, mindig csak megjavít, vesz vagy megcsinál nekem valamir, amire nagy szükségem van a hátam mögött, ezután fogjam be mindenki szerint, mert ő a szuperapu. Ja, de ettől még egy értelmes mondatot nem tudunk kommunikálni, mert a munkájából adódó stresszt rajtam vezeti le és a koromból és a nememből adódóan szerinte nem értek semmihez, ő mindent jobban tud, még a sportba is beleszól, amihez életében köze nem volt. Amikor pedig valakinek azt mondom, hogy minél hamarabb el akarok költözni, akkor majd úgyis megváltozik a gondolkodásom, meg tiszta hülye, nyávogós vagyok. A szüleimnek hála teljesen alkalmatlan vagyok egy kapcsolatra is, mivel nagyon fontos főként apámnak, hogy a pasim csakis olyan érdeklődésű és gondolkodású lehet, mint ő. Magyarul, ha összejöttem volna az előző sráccal, akivel alakult valami, páros lábbal rúgták volna ki, mert szeretett szórakozni járni és többnyire márkás cuccai voltak, ebből adódóan tuti csak belevinne a "rosszba (?)", meg bizonyára d*szbu*i. Komoly depresszióm is volt a családom viselkedése miatt nem olyan régen, a barátaim segítettek kimászni belőle, de kezdek visszaesni. Pszichológus nem jöhet szóba, szüleim csak kiabálnának velem a kidobott pénz miatt.
2019. aug. 25. 05:13
 1/6 A kérdező kommentje:
17/l, tavasszal leszek 18.
2019. aug. 25. 05:15
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A szüleid mérgező szülők több kategória szerint is. Az enyémek is. Ne is várj tőlük érzelmi támogatást :( Próbálj meg a lehető legtöbbet tanulni, jó egyetemre menni, és pénzügyileg is függetlenné válni. Te is a csalad tagja vagy, mégsem számít nekik a véleményed, nem mutatják ki a szeretetüket (max anyagiakban).

Jogod es lehetőséged is van más eletet élni! Én már megkezdtem. Hajrá!


25/N

2019. aug. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

FIgyeljd oda az írásodra, így tagolatlanul alig olvasható. Nem véletlen találták ki a bekezdéseket, új sorkezdéseket, megkönnyíti az olvasást.

Így, odaömlesztve a többség nem is kezd bele az olvasásba.

2019. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

rövid válasz:


1. nem szól le mindenki

2. aki leszól, az nem tisztel téged. Így állj a leszólásukhoz

3. nem kell az ilyesmit mások orrára kötni. Nem javítja a megvalósíthatósági terveidet

4. hogy mivé változol, mely irányba fejlődsz stb, azt nem a leszólás, hanem te magad határozod meg a továbbiakban is

5. számíts arra, hogy az elvárttól eltérő célok elérése ált. többe kerül, mint a többség/környezet által elvárt célok elérése

2019. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Ismerős a szitu.Sajnos amig be nem töltöd a 18-at nem tehetsz semmit.Akkor majd költözz el otthonról és rendezd úgy,hogy ne függjél tőlük.
2019. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Hány testvéred van? Nem tudtok együtt elköltözni? Esetleg más rokonokhoz?
2019. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!