Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a már fiatal felnőtt gyereke tudatosan lett takarító (nő) vagy kukás (szemétszállító), mert erre vágyott, ilyen szakmát akart űzni?

Figyelt kérdés
Mit szóltatok hozzá? És hogy boldogul a pályán a gyereketek?

2019. aug. 27. 13:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
80%

“Legalább nem irodában rohad, hasznos munkát végez...“


Fogalmad sincs milyen munkák vannak irodákban, igaz? Ha lenne nem írnál ilyeneket...a te fizetésedet is egy irodában dolgozó személy utalja, csak mondom.


Kérdező!

Mindenkinek más az álma. A hugom például megrögzötten imádta kicsinek a kukás autókat, és minden vágy az volt, hogy kukás legyen, ha felnő. Aztán végül nem az lett. Nem hiszem egyébként, hogy ez bárkinek is vágyálma lenne.

2019. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%
Hát, édesanyám gyerekként mindig arról álmodott, hogy takarítónő lesz, de végül teljesen más munkája lett. :)
2019. aug. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%

Te dolgoztál valaha életedben? Ilyet kisgyerekek írnak, akiknek fogalmuk sincsen a munka világáról vagy primitívebb idősebbek.

Irodában dolgozik például egy építészmérnök is, vagy egy tesztelőmérnök. Így megérted?

Elnézést az offért.

2019. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
75%
Nem a kérdezőnek szántam az előzőt, hanem a "Legalább nem irodában rohad, hasznos munkát végez..."
2019. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Szerintem #1 nem akart rosszat szólni, úgy érthette, hogy az általam sorolt szakmák nagy fizikai erőnlétet, követelnek meg, állandóan mozgásban kell lenni.


Ezeknek a munkáknak valóban nagy társadalmi hasznuk van, gondoljatok bele, akik irodán dolgoztok, ha nem lenne takarítószemélyzet és szemétszállítók, hogy nézne ott ki minden?


Mégis stigmatizált foglalkozások, itt írta is valaki, hogy szerinte kizárt, hogy önként és dalolva valaki ezeket válassza.


Éppen ezért az #1 azon félmondata, amiben elismeri a takarítók és kukások munkájának társadalmi fontosságát, szerintem pozitív kicsengésű.

2019. aug. 27. 14:08
 6/50 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a kérdésben az a legfontosabb, hogy milyen a családi háttér. Mert ha kétdiplomás, doktori címmel rendelkező szülők biztos másképp élik meg, mint egy szegény falusi család, akiknek nincs végzettsége.

Amúgy én diplomás vagyok, de úgy vagyok vele, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek, lesnék is, ha főnök elvárná, hogy egy hosszú munkanap után takarítsak fel és hemzsegnének a patkányok az udvaromban, mert senki nem viszi el a szemetet, szóval ha a gyerekem ezt akarná, akkor hajrá. Néha én is elálmodozom azon a szituáción, hogy milyen jó lenne egy egyszerűbb élet, egyszerű munkával. Mikor már meg volt a diplomám kimenten nyaralni külföldre és ne kérdezzétek, mert szövevényes a sztori, de az lett a vége, hogy kint maradtam nyárra takarítani és pincérnősködni. Az alatt a 3 hónap alatt kifejezetten élveztem, hogy azt csinálhatom, élveztem, hogy egy kis eldugott gyönyörű természeti helyen egyszerű munkát csinálhatok.

Mellesleg ha nagyon vágyik az előremozdulásra, akkor a hulladékiparban és a higiéniai iparban is lehet fejlődni és még mindig lehet tanulni, ha meggondolja magát.

2019. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondom őszintén, én szívesen lennék kukás, de sajnos fizikailag nem nekem való a sima kontenerbegyujtes, a spéci földalatti rendszerhez meg spéci jogsi kell, ami nekem nincs és nem is lesz. Így aztán csak tátott szájjal bámulom a kukasautot, pláne a földalatti konténert ürítőt, esküszöm nagyobb csoda nekem mint egy 3 éves kisfiúnak. A környéken az összes kukás ismer már és vannak nagyon cukik, akik direkt kicsit lassabban dolgoznak, ha látják hogy leskelodom 😆
2019. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
33%
Azert ez kicsit durva. Ha az irodaban nem dolgozna takarito nö, akkor plusz penzert, en, az irodai munkas pucolnam a budit, vagy törölgetnem le az asztalomat. De, ha en nem lennek, nem tudom a Taki neni, hogy utalna el a bereket… Na mindegy. Tisztelem en az ö munkajukat is, de nem összehasonlithato a kettö.
2019. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell a munkákat összehasonlítani. Mindegyik egyformán fontos, csak más területen.
2019. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
94%
En irodaban rohadok, de ha nem akarom, hogy megegyen a kosz, akkor kicserelem a szemeteszsakot, letorlom az asztalt, kitakaritom a konyhat, neha a wc-t is, ilyen "elhivatott" takarotononk van. Minden munka hasznos es fontos, de legyel elhivatva ra, szeresd amit csinalsz, csak igy van ertelme.
2019. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!