Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők mennyire szólhatnak...

A szülők mennyire szólhatnak bele a felnőtt gyerekük életébe?

Figyelt kérdés

Szülői és ,,gyerek" oldalról is kérdezem.

- esküvő

- hol dolgozzon

- hol lakjon

- hány gyereke legyen

- mi legyen a gyerekik neve

- vallás, legyenek-e megkeresztelkedve a gyerekek

- hogy neveljék az unokáikat

- hova járjanak iskolába

- mikor kezdjenek el nyelvet tanulni, úszni, stb.

- mennyire kell hazaszeretetre nevelni a gyereket

- járhat-e külföldön egyetemre

- női és férfi szerepek, házimunka



2019. júl. 15. 11:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Amennyire a felnőtt gyerek azt megengedi.
2019. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
És ha a felnőtt gyerek úgy áll hozzá, hogy neki sok-sok családi hagyomány és szokás nem tetszik, de amúgy teljesen normálisan élné az életét, csak a hagyományokat nem akarja folytatni (pl. hogy felvegye a férje nevét vagy templomba járás), és ezt közli is a szülőkkel, hogy tényleg tiszteli őket, de légyszi tiszeljetek már engem annyira, hogy a választást megadjátok...és a szülők még jobban akarják majd irányítani az életét, sőt már megtervezték előre, akkor mit tehet?
2019. júl. 15. 11:58
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanezt akartam írni, mint 1-es!
2019. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
A gyerek ignorálhatja a szülők hülyeségeit.
2019. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy,nem?Mit fognak csinálni,szobafogságra ítélnek?A kérdésed nevetséges.Ha az én szüleim beleszólnak az életembe,vállat vonok,és csinálom,ahogy nekem jó.
2019. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
A szülő elmondhatja a véleményét, adhat tanácsot olyanban, amiben van tapasztalata, főleg, ha a felnőtt gyerek kéri is ezt. De a felnőtt gyerek dönt.
2019. júl. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Argloss ***** válasza:
94%

Felnőtt ember vagy. Elmondják a véleményüket, megköszönöd és csinálod azt amit akarsz. Ha nem tudod magad tartani az elképzeléseidhez, irányítható vagy, akkor miért tiszteljenek?

Ha túl sok terhet jelent a szülők nyomása, akkor csökkented a találkozások számát.

2019. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

2-re:


Ilyenkor a legtisztább ügy, ha elköltözik egy másik városba, faluba az illető, és akkor a felsoroltakból a legtöbbe nem látnak bele a szülei ill. csak utólag értesülnek róla.

2019. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Ezek közül egyedeul a lakhatasba szólhat bele, abba is csak anynira, higy engedi vagy sem otthon lakni
2019. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem szólhatnak bele, ha felnőtt a gyerek, akkor ő dönt, legfeljebb ha tanácsot kér valamiben a gyerekem, abban segítem, de akkor is ő dönti el, hogy aszerint jár-e el.
2019. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!