Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Követelhet tőlem pénzt az apám?

Követelhet tőlem pénzt az apám?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most költöztem el albérletbe otthonról, hogy elkezdjem felnőtt életemet élni. Teljesen önerőből, nulla szülői segítséggel, sőt, inkább hatalmas szülői ellenállás közepette.

A havi nettó keresetem 206 ezer forint. Ebből most 50.000 Ft albérleti díjat fogok fizetni plusz a rezsi 50%-át. Tehát könnyen kiszámítható, hogy nem fogok dúskálni a pénzben.

És most jön a lényeg! Annó gyerekkoromban a szüleim a lakásunkat a nevemre íratták, hogy miért, fogalmam sincs, gyerek voltam. Maguknak pedig holtig tartó haszonélvezeti jogot alapítottak rajta 50-50%-ban. Így éltünk több, mint 10 éve... én, amióta dolgozom, fizettem a rezsi rám eső részét, tehát harmadolódott a rezsi. Most, hogy elköltözöm otthonról, hogy önálló életet kezdjek élni, a szüleim ugye továbbra is otthon maradnak a lakásban, és feleződik a rezsi (ami ugye eddig harmadolódott).

Sajnos emiatt apám hatalmas nagy hisztit levágott, hogy hogy merek én elköltözni, merthogy ők így nem fognak tudni megélni, ha csak feleződik a rezsi! Anyukám sem örül neki, viszont vele alapvetően jó a kapcsolatom, apámmal pedig nem, sőt, nagyon-nagyon rossz. Hozzáteszem, 30 éves múltam már.

Na, most kanyarodnèk vissza a kérdés első feléhez: anyukám FOLYAMATOSAN azzal stresszel, amióta költözködöm, hogy "nehogy apád keresztbe tegyen valahogy", meg hogy "remélem, hogy apád nem fog keresztbe tenni", megkérdeztem, hogy mégis hogy??? Mire gondol?

És akkor hozta fel példának, hogy ha nem tud fizetni, vagy nem akar a lakásban maradni, akkor követelheti tőlem a haszonélvezeti jog megváltását!! Én ezen teljesen ki vagyok akadva, hiszen én nem tehetek róla, hogy a lakás az én nevemen van, és ők saját maguknak holtig tartó haszonélvezeti jogot alapítottak rá, gyerek voltam!! Ráadásul ők laknak benne, nem én, nekem bőven elég lesz a saját bérleti díjamat és a rezsimet kifizetem. Utána néztem, hogy ha ilyennel akarna nekem keresztbe tenni az apám, akkor 5-9 millió Ft közötti összeget kellene neki kifizetem (a lakás forgalmi erteketol függően), amit nem tudok!!


Tehet velem ilyet az apám, vagy anyám csak rèmisztget?



2019. aug. 31. 18:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
92%

Ismerős. Nekem anyám a haszonélvező. Ő azzal fenyegetőzött hogy a felújításokat amiket kitalált behajtja rajtam bírósági úton. Nem voltak szükséges újítások amúgy..


Nyugodj meg, semmit nem tudnak rajtad követelni. Nem kötelezhet a haszonélvezet megváltására se. Ez biztos

2019. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%
Ezzel a rezsi dologgal valami nem stimmel. A rezsi közüzemi része a tényleges fogyasztással arányos: víz/csatorna, gáz, elektromos energia. Márpedig ők ketten nem fogyasztanak annyit, mint amikor hárman voltatok. De ha a takarítószereket nézzük, ott is két ember nem csinál akkora koszt, mint 3, tehát nem kell annyi takarítószer. A haszonélvezet megváltása meg smafu, apádnak nincs annyi pénze, amennyit ügyvédre elkölthetne és csak az ügyvéd jár jól ilyen esetekben.
2019. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
93%
Valami itt nem stimmel: Te nem fogsz beszállni a rezsibe, de nem is fogsz fogyasztani, tehát kevesebb is lesz a rezsi. Most ők kifizetik saját maguk, amit saját maguk fogyasztanak. Mi ezzel a gondjuk? Vagy eddig is ők pancsolták el az összes vizet, aminek egy részét veled fiztettették ki? Mi a gond a harmadolás helyett a felezéssel?
2019. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
91%

Nem kényszeríthet semmire.Ha édesanyád ilyet mondott és összejatszik apaddal feljelentheted fenyegetessel es kenyszeritessel.

Nem a te sarad amit ok csinaltak,azt oldjak meg ok,ha akarjak.Manipulalni,megfelemliteni akarnak teged mert elmentel otthonrol es nem aszerint ugralsz ahogy futyulnek neked hanem onallo eletet elsz,amit szerettel volna.

Ok annak idejen mit csinaltak?Ugyanigy elmentek a szuleiktol v ok a szuleik "keresenek" eleget tettek?


Ugy nez ki a sajat sikertelen,gyotrelmes eletuket akarjak radsozni,es rajtad leverni.Ne hagyd!

2019. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
55%
15-ös. Nem pontozlak le. De gondolom ha élősködött volna akkor az apa örömtáncot járna, hogy végre elköltözik.
2019. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a megnyugtatast!


Az eloskodesre nem reagálnèk semmit, én mindent saját magamnak fizetek/fizettem eddig is, sőt volt olyan időszak, mikor annyira elivott mindent, hogy ő helyette is ketten fizettünk mindent anyukámmal.

Sajnos most valóban az a baj, hogy altalanyt fizetünk, így az, hogy kevesebb áram/víz fog fogyni, majd csak később érezteti a hatását.


Egyébként, igen, alig várom, hogy megszakíthassuk a kapcsolatot, ezért nem is akarok tőle semmit, és remélem,, hogy ő se tőlem.


Azért tartott ilyen sokáig, mert most emelték fel a fizetesemet 140.000-ről 200-ra, eddig nem futotta bérlet díjra.

2019. aug. 31. 20:27
 27/38 A kérdező kommentje:
A nulla szülői segítséget csak amiatt írtam, mert sok család van, ahol támogatják a gyereküket ezzel-azzal, ez nálam nincs így, DE nem is várom el, és nem is vártam el soha!
2019. aug. 31. 20:32
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van "élősködő" rokonom, aki ténylegesen a szülei nyakán és jó pár példát láttam már a mamahoteles dologra. De bakker ennél a sztorinál egyértelmű, hogy nem a kérdezővel van a probléma. Rettentően gáz az apja...meg az anyja is, b-szki hogy hagyja ezt. Sajnálom kérdező, erős vagy, hogy ki tudtál lépni ebből.
2019. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
97%
Azt semmiképp ne tedd, amit itt írt valaki, hogy elajándékozod anyádnak a lakást! Soha ne tedd meg ezt! Ilyent normális ember nem tanácsol másnak, hacsak nem az ellensége. Maradjon csak a te neveden, így nem lehet eladni a beleegyezésed nélkül.
2019. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Két ember kevesebbet fogyaszt, mint három. Tehát a rezsi nem lesz annyi, mint eddig. Nem is értem ezt a hozzáállást.

Szép dolog, hogy a gyerekükkel tartatná el magát, mondhatom.

Eleve a ház is azért lett a te neveden, mert kiskorú voltál, egy csomó adót/illetéket spóroltak vele.

Nálunk is ez volt. Miután elváltak apám vett egy házat, de a testvérem nevén van, ő haszonélvező. Én már akkor nagykorú voltam, tesóm kiskorú úgyhogy az ő nevére íratták, hogy ne kelljen fizetni.


Állj a sarkadra, ne hagyd hogy apád rajtad akarjon élősködni.

2019. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!