Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyképű gyerekkel mit tudok...

Nagyképű gyerekkel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
Nincs vele más probléma mert jól tanul és dolgozik is meg rendet tart, de elképesztően nagyképű és egyszerűen imádja magát ami zavaró. Apja aztmondta ne vegyünk meg neki mindent, de én meg úgy vagyok vele hogy az nem lenne fair, hisz tényleg megcsinál mindent.
2019. szept. 3. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Időnként tegyél fel neki zavarba ejtő kérdéseket és tegyél epés megjegyzéseket.
2019. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elso valaszolo nem tudom miert letz lepontozva! Igaza van. Ra kell dobbenteni hogy ne vaganykodjon mert nem meno. Oke szeresse magat az ember,de ne legyen nagykepu, kulonben nem fogja senki elfogadni
2019. szept. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért én először elgondolkoznék, hogy esetleg nem kompenzálni akar-e valamit a nagyképűsködéssel. Ha a saját gyereked, akkor remélhetőleg ismered annyira, de nem biztos, mert egy zárkózott és kifelé csak álarcokat mutató gyereket a szülei sem feltétlen ismernek olyan mélyen. Ha nem a sajátod, de fontos neked, akkor beszélgess vele sokat, hogy megismerd.


Ha belül visszahúzódó, de próbál kompenzálni, az simán tűnhet nagyképűségnek. Valójában viszont ilyenkor nagyon sérülékeny az illető. Szóval csak ésszel - ha jót akarsz az illető gyereknek, akkor először ismerd meg alaposan, mielőtt bármit lépnél.

2019. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberről van szó? Mert azt írod dolgozik. Ha igen akkor már semmit szerintem. Az élet minden embernek letöri a szarvát előbb vagy utóbb.
2019. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Néha komolyan el kell vele beszélgetni. Lehet, hogy a vállát fogja vonogatni, de azért ha látja, hogy komolyan mondtátok, amit mondtatok és az ő érdekében, el fog rajta gondolkozni. Én pl. olyasmit mondanék neki, hogy büszke vagyok rá, ő is jogosan lehet büszke magára, de próbáljon meg szerényebben viselkedni, és mások értékeit is megbecsülni, mert ha így folytatja, rossz érzést fog kelteni az emberekben, nem lesznek barátai. Engem pl. nagyon megfogott egy elmélet. E szerint négy embertípus van, de ezek közül csak az első pozitív és konstruktív, ez pedig a "én igen, és te is igen" (vagyis elismeri önmagát és a másikat is). A második típus az "én igen, te nem" (ez a beképzelt, nagyképű típus, ő nem ismeri el mások érdemeit, lekicsinyell másokat. Hiába vannak pozitív tulajdonságai, ez a hozzáállás nagyon romboló, leépíti a kapcsolatait. Ebbe a típusba tartozhat most a fiad.) A harmadik típus a "te igen, én nem" (ő az önbizalomhiányos, ez is negatív dolog, hiszen nem hisz magában, nem áll ki magáért, titokban irigy). Az utolsó típus a "én nem és te sem", vagyis az ön- és embergyűlölő típus (ez a legrosszabb). Picit beszélgess el vele erről, ha okos gyerek, meg fogja érteni, és lehet, hogy változtatni is megpróbál. Amúgy nem értem mit jelent az, hogy mindent megvenni neki? Amire szüksége van a tanuláshoz, +ruhát, könyvet, művelődési lehetőséget kapja meg, ami csak az örömöt, szórakozást szolgálja, azért tegyen le egy pici pluszt.
2019. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Lehet az apának van igaza és az a baj,hogy mindent megvesztek neki.
2019. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem áll össze, hogy a "mindent megvevés" és a gyerek nagyképűsége hogy lehet egyenesen arányos.

A nagyképűség nem az elkényeztetés következménye, hanem egy stílushiba.

Lehet neki önbizalma - sőt kell is, hogy legyen - de arról kellene elbeszélgetni vele, hogy a nagyképű embereket nem tolerálja egyetlen közösség sem és végül ezzel kirekeszti magát mindenhonnan. Lehet ő olyan amilyen, csak tálalja másképp a dolgokat és akkor sikeresebb lesz!

2019. szept. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!