Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak az egyik szülőm hívhatom...

Csak az egyik szülőm hívhatom az esküvőre. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

A szüleim jó pár éve szétmentek apám új nője miatt. Most szervezem az esküvőt és anyám kijelentette, hogy ha képes vagyok apámat (és a nőjét - akit én sem ismerek és nyilván látni se akarok az esküvőn meghívni), akkor Ő nem jön.

Anyám családját meghívom, velük szoros a kapcsolatom, de apám családját 10+ éve nem is láttam, szerintem az utcán meg se ismerném őket, ebből fakadóan csak anyámékat, engem, meg talán pár régi barátom ismerné, a vőlegényemmel egyszer találkozott.

Megértem anyámat, de apám (bár az elmúlt pár évben alig láttam), mindig támogatott, gyerekként nagyon jó kapcsolatunk volt és hát, mégis az apám, szeretném ott látni, de anyám hajthatatlan. Arról nem is beszélve, hogy mekkora családi balhé lesz, ha bárhogy döntök. Úgy érzem nincs jó megoldás

Valaki volt hasonló helyzetben, mit tanácsoltok? :/



2019. szept. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%

1, Eloszor is két embernek van joga eldonteni, hogy kit hív meg az esküvőre és ez a ketto a menyasszony és a vőlegény, nem anyád.

2, Két felnőtt ember, aki raadasul már évekkel ezelőtt elvált képesnek kellene hiyg Legyen minimum egy esküvő erejéig uralkodni magán

3, Ritka nagy bunkóság valakit a párja nélkül meghívni.

4, Én szenelyszerint kimondottan utálom, ha valaki zsarol, márpedig anyád épp azt teszi, így közölnek vele, hogy majd én eldontom, hogy kit hívok meg, ő pedig eldontheti, hogy eljon e.

2019. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
93%
Anyádnak kellene félretenni az önzőségét és belátni, hogy ez a nap nem róla szól. Te meg azt hívsz meg, akit akarsz.
2019. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
30%
Én nem hívnám meg. Gyerekként ott VOLT. Most és azóta NEM VOLT ÉS NINCS IS ITT neked. Anyukád ott van, ott volt. De ez én vagyok, ha balhét akarsz azveskuvodon hívd meg, de akkor szerintem ő meg a nője lesz az egyetlen a barataidon kívül, aki elmegy (a leirasodbol kovetkeztetve!)
2019. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha az én esküvőm, akkor én döntz, kik lesznek meghívva. Aki meg hisztizik, hát nem kényszer a disznótor. Így járt, maradjon otthon.
2019. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
Ismeros. Figyi: ez a te eskuvod, miert zsarol az edesanyad ilyennel? Meg fogod banni ha nem hivod meg az apukadat. Hivd csak őt magat, mond neki miert.
2019. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó vagyok

A másik... Leirtad, hogy 10+eve nem láttad apád családját se... Minek meghivni őket? Őszintén én azokat láttam szívesen az esküvőmon, akiket szeretek és tartottam a kapcsolatot velük. Csak azért, mert "család"...

2019. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
70%
#3, ebből az anyai műbalhéból azért elég gyanús, hogy mi elől menekült el az apa.
2019. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
84%
Jujj de cica anyukád van. Meg te is. Anyád nem jon ha meghívod apádat? Most komolyan fenyeget, te meg engedsz neki? Azert mert evek utan is ennyire gyuloli apadat? Jo lenne mar átlepni ezeken a dolgokon. Kereshetett volna mondjuk másik párt is abban az idoben, mig apadat utalta. Másrészről ha azota egyutt van azzal a nővel akiert elhagyta anyadat, biztos jó a kapcsolatuk, ami valszeg anyaddal nem volt. Örülhetnél is neki mondjuk. Es mi az hogy perpatvar lenne az esküvőn? Konyorgom felnott emberekrol beszélünk. Ennyire buta szegeny csaladod hogy nem birja ki balhe nélkül anyad a gyereke esküvőjét? Na en a lagzin kijelentenem hogy csak egy hangos szó es mindenki takarodhat haza aki huzza az orrát valamire. Az az en napom, ss az lesz ott akit akarok. Anyad kicsit vezet teged az orrodnal fogva nem?
2019. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A vőlegényem nem szól bele, neki is vannak trükkös helyzetek a családjában, így mondta, hogy bárhogy döntök támogat.

Sajnos nem, ha bármikor látták egymást üvöltözés és sírás lett a vége.


Lehet bunkóság, de apám se törekedett arra, hogy egyáltalán találkozzak a nővel. Sose mutatta be, nem beszélt róla ha találkoztunk, stb. Szóval nem hiszem, hogy annyira hozni akarná alapból. Persze megbeszélném vele, ha már ott tartanánk, hogy csak a meghívót kell átadni.

2019. szept. 4. 10:46
 10/42 anonim ***** válasza:
55%
Ezt értem, nem is az anyát védve írtam, ezért nem tartom jogosnak a lepontozás, de a gyerekével se foglalkozott.. Ilyen apa ne jöjjön az esküvőre..
2019. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!