Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözzek vagy mit lehetne tenni?

Költözzek vagy mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

sziasztok próbálok rövid lenni (helyesírásért bocsi angol billentyűzetem van )


szüleim elváltak amikor 1 éves voltam a bíróság anyához ítélt, a láthatás 2 hetente pénteken volt amikor apánál voltam, apa sokszor aludt, piás volt, vagy épp "megszöktem " kimentem az ajtón és úgy találtak rám a szomszédok, a bíroság kihelyezett egy figyelő nőt aki ellenőrizte apát


12 éves voltam amikor apa közölte hogy új beosztása lesz nem jó neki a péntek majd felhiv mikor mehetek hozzá , 12-18 éves koromig nem keresett, én tettem érte hogy lásson felcsengettem hozzá hívtam a munkahelyén az otthoni számát de semmi


18 éves koromban apa tüdőembóliát kapott bekerült farkasgyepűre az ottani kórházban az idegenek nyitották fel a szemét hogy van egy lányod keresd fel

felkeresett javult a viszonyom vele most apánál vagyok 1 éve de nagyon nehéz itt is


közben anyával romlott az évek során 15 éves koromtól -21 éves koromig


azt vettem észre hogy, anya egy nárcisztikus személy akinek csak az felel meg amit ő mond akkor amikor ő akarja , ha neki az ég zöld volt zöldet kellett mondanunk rá

ha valami mást csináltam akkor azonnal én voltam a hulye az életképtelen sose volt jó semmi akármit csináltam csak az felelt meg neki amit ő mondott egyre jobban utaltam otthon lenni utáltam anyámat is tiltott mindentől és mindenkitől pedig nem voltam rossz gyerek mindig segítettem neki és jól tanultam sose ellenkeztem különben megvert


egy idő után betelt a pohár valami olyat követett el anyám amit most nem írnék le ezért megfogtam magam és átköltöztem apámhoz most nála lakok 1 éve dolgozok mindent magamnak kellett megteremteni a 0 ról

semmim nem volt amikor eljöttem otthonról anyámtól


1 éve nem tartom nem is keresem a kapcsolatot anyámmal nem is akarom most hivott fel a napokban hívott fel telefonon akkor is apám miatt és azzal kezdte hogy ő nem ezt érdemelte nem ezért etettet nem ezért nevelt fel hogy igy elmenjek 1 év után is csak ennyit tudott mondani a számomra

akkor is csak ezt tudta mondani


most viszont abban a helyzetben vagyok hogy apa is kezd az őrületbe kergeti minden bajára van amit csinálok dolozok és mellette németül tanulok segitek itthon mindenbe nem kérek semmi anyagi támogatást sem mindent magamnak veszek de apa mindenbe beleköt miért eszek zöldséget gyümölcsöt joghurtot minek "fogyokurázok" normálisan eszek mindent húst is 68 kg nem hiszem hogy vékony lennék 153 cm el


minek tanulok németet nem megyek semmire miért a Lidl ben dolgozok lehetnék egy normálisabb cégnél is

nem érti meg hogy a szerződésem szerint havi 15 napot dolgozhatok 4 órába katedra nyelviskolában vagyok kapok 98 e ft a sulitól de mellette dolgoznom is kell és ezt találtam


hétfőn az történt hogy hazajöttem, apám meg csak úgy a semmiből elkezdett velem üvölteni megrángatta annyira a karom úgy hogy megrándult, a hörcsögömet szétropantotta és kidobta a másodikról, apám teljesen őrült nem akarok haza menni most a barátom segít náluk vagyok de csak pár napig a barátom már egy ideje tervezgeti a költözést de az még 5 hónap mit csináljak addig


pszichologikushoz járok szerinte veszélyes ilyen emberrel otthon lenni itt a megoldás a költözés de nem tudok azonnal


nagyszülök nincsenek


valaki segitsen



2019. szept. 6. 11:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Angol billentyűzeten is van nagybetű, pont, vessző és egyéb írásjelek.


A pszichologikus az mi?


Költözz

2019. szept. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

igen vannak de en nem szoktam nem tudom az angol billentyun meg nem áll ra az agyam bocsi

az *pszichológus


hogyan költözzek?? ha csak 5 hónap múlva lesz rá esély nem tudok azonnal menni

2019. szept. 6. 11:49
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Költözz. Ha most nem tudsz, akkor nyilván meg kell várni, amíg befejezed az iskolát és lesz biztos munkád.

Ne önálló albérletet akarj rögtön, mert az elég drága. De egy lakásban, 2-3 fő az olcsóbb.

Nem tudom, mi történt anyukáddal, de én eleve nem költöztem volna oda apukámhoz, miután 6 évre csak úgy megfeledkezik rólam.

2019. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Sajnalom a szegeny horcsogot. De teged is hogy ilyen idiota szuleid vannak.


Sajnos nincs otletem, igy csak kitartast kivanok, majd megoldodik.

2019. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Távolabbi rokonok? Barátok? A párodnál miért nem maradhatsz hosszabb ideig?
2019. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Apádhoz nem kellett volna költözni, de most már mindegy. Barátodnál nem tudsz lakni? Albérlet, leginkább szobát kivenni másokkal együtt, jövedelmed is van? Apád tényleg veszélyes ne lakjál vele, ha más nem megy, menj vissza anyádhoz.
2019. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

anyám egy őrült pszihopata

tilt mindentől mindenkitől

beszabályozza mit mikor csinálhatok

nem tetszik anyámnak az a személység ami én vagyok vagyis nem tudott elfogadni lányaként amilyen vagyok ezt akarta kiverni kinevelni belöllem

a saját elképzelését saját személységét akarta belémtenni


soha nem tetszett neki semmi mindenbe belekötött az volt jó amit ő mond nem birtam anyámmal lenni

2019. szept. 6. 12:12
 8/19 A kérdező kommentje:

anyám 20 éve nem dolgozik egy alkoholista pasassal van aki kint dolgozik külföldön hozza haza a pénzt

szépen eltartattja magát

a hugomat is azért szülte meg hogy jobban bebiztosítsa magát a pénzzel és a gyerekkel

2019. szept. 6. 12:28
 9/19 Ignis Subdialis ***** válasza:
75%

Jól kifogtad, hogy mindkét szülőd rajtad veri le a saját elcseszett életét. Azzal, hogy pszichoterápiára jársz, Te már most sokkal többet tettél azért, hogy ne szorulj bele tehetetlenül az életedbe, ahogy ők tették. Igaza van a pszichoterapeutának, veszélyes lenne az apáddal kettesben maradnod, különösen hogy az ilyennek csak olaj a tűzre, hogy a másik valahogy nem akaródzik a közelében lenni, amikor őrjöng. Mindenképpen el kellene költözni, és amikor a cuccaidért visszamész (ha még egyben hagyta őket a fater), akkor ne egyedül menj. Tudom, hogy tűnhet úgy, hogy nincs hova menni, ezt a feltételezést azonban tedd félre egyelőre, különben nem látod meg a valós lehetőségeket. Érdemes lenne segítséget kérned a Kék vonalon vagy a NaNE-nél. Ugyan elmúltál már 18, és a Kék vonal hivatalosan bántalmazott "gyerekekkel" foglalkozik, de ott nem veszik ezt szigorúan, segítenek a fiatal felnőtteknek is. A NaNE is bántalmazottakkal foglalkozik, segítséget kérhetsz akár a facebook oldalukon is, a segélyhívóhoz viszont elég nagy kitartás és szerencse kell, hogy ne legyen pont foglalt, mert nagyon sok bántalmazott személy hívja őket állandóan. Te mindkét egyesületnek célcsoportja vagy, nyugodtan próbálkozzál. Megismerheted tőlük a jogaidat, lehetőségeket. Mondjuk a pszichológus is szolgálhatott volna néhány ötlettel, csodálkozom, hogy nem tette.

Anyád is, apád is masszívan bántalmazó.

Amit még tehetsz, hogy körbekérdezed a kollégáidat, csoporttársaidat, hogy nem tudnak-e akár hosszú távú, akár rövid távú megoldást, szálláslehetőséget, hova mehetnél. Az emberek többsége segítőkész, hátha eszébe jut valakinek, hogy van egy szobája, amit nem használ vagy egy nyaralója a közelben, vagy valaki pont most keres lakótársat stb. Az látszik, hogy eléggé önjáró és ambíciózus vagy, nem lennél terhére a befogadónak, de esetleg felajánlhatod, hogy segítesz házimunkában (pl. idős embereknek). Vagy nem tud-e valaki kollégiumi helyet, nekem egy ismerősöm még bőven a húszas évei végén is valami középiskolás koliban lakott valahogy, pedig nem volt "csókos". :) Szóval kérdezz, kutass! Ideiglenes szállást akár még a couchsurfing.com oldalon is nézhetsz, bár ez elsősorban más országbeli turistáknak szól, de ha nincs éppen turista, lehet hogy valaki befogad. Hajrá!

2019. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
vannak őrültek tudod ...
2019. szept. 6. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!